تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

انواع سبک آشپزخانه از سبک مدرن تا اسکاندیناوی

انواع سبک آشپزخانه از سبک مدرن تا اسکاندیناوی

اولین قدم برای داشتن خانه ای دلنشین، شناخت سبک ها و پیدا کردن سبک مورد علاقه تان است. به این ترتیب شما می توانید دکوراسیون منزلتان را با سبکی که به شما حس بهتری می دهد، تطبیق دهید. در طراحی دکوراسیون تمرکزتان را روی فضای نشینمن نگذارید

 

انواع سبک آشپزخانه از سبک مدرن تا اسکاندیناوی

به تمام بخش ها و حتی کنج ها توجه کنید.آشپزخانه یکی از بخش های مهم خانه و مشهور به قلب خانه است. بنابراین نه تنها نباید از دکور کردن آن غافل شد بلکه باید توجه ویژه تری به آن داشت. با پلاس همراه شوید تا انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه را بررسی کنیم.

آشپزخانه به سبک مدرن

آشپزخانه های مدرن انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای کوچک هستند. کابینت های به کار رفته در این آشپزخانه ساده، دارای حداقل ابزار و خطوط صاف و منظم هستند. اجرای کابینت های بدون دستگیره در آشپزخانه های مدرن رایج است. به طور کلی سبک مدرن طرفدار سادگی و دوری از تجمل و تزئینات است.

آشپزخانه به سبک معاصر

سبک معاصر طرفدار سادگی، راحتی و دوری از شلوغی و رنگ های تیره است. رنگ ها در سبک معاصر خنثی هستند؛ رنگ های سفید و سیاه کاربرد بیشتری دارند. یکی از ویژگی های سبک معاصر به کار گیری عناصر صنعتی مثل بتن و فلزاتی مثل نیکل و استیل است. در سبک معاصر بر روی خطوط، به ویژه خطوط افقی تأکید زیادی وجود دارد. در این سبک تلفیقی از عناصر مدرن، سنتی و سبک های دیگر دیده می شود. به طور معمول آشپزخانه های معاصر عاری از تزئینات و جزئیات اضافی هستند و همچنین فاقد تقارن می باشند. به غیر از این اصول کلی هیچ محدودیتی در طراحی آشپزخانه به سبک معاصر وجود ندارد.

انواع سبک آشپزخانه از سبک مدرن تا اسکاندیناوی
آشپزخانه به سبک کلاسیک

ویژگی بارز آشپزخانه های کلاسیک چیدمان قرینه و کابینت های دارای ابزار هست. این سبک از آشپزخانه معمولاً در فضاهای بزرگتر اجرا می شود؛ چرا که جلوه بهتری دارد.

آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

چیدمان آشپزخانه نئوکلاسیک مانند آشپزخانه کلاسیک قرینه است. کابینت ها در آشپزخانه نئوکلاسیک هم دارای ابزار هستند؛ اما این ابزار به نسبت آشپزخانه کلاسیک کمتر است.

آشپزخانه به سبک راستیک

ویژگی بارز آشپزخانه به سبک راستیک اینست که تداعی کننده طبیعت است. بنابراین در طراحی این آشپزخانه چوب و سنگ به وفور دیده می شود. مواد به کار رفته در این آشپزخانه خیلی پرداخت و دست کاری نمی شوند. برای مثال چوب در آشپزخانه راستیک به صورت دست نخورده و خام به کار می رود. عناصر به شکل موج دار نه خطوط صاف استفاده می شوند. پالت رنگی به کار رفته در آشپزخانه راستیک رنگ های خنثی مثل کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ می شود. در سبک راستیک مصالح به رنگ طبیعی خودشان در طبیعت استفاده می شوند.

آشپزخانه به سبک صنعتی

از ویژگی های آشپزخانه صنعتی اینست که با مفهوم باز طراحی می شوند. به همین سبب در این آشپزخانه، تعداد قفسه های باز خیلی بیشتر از کابینت هاست. مصالح مورد استفاده در این آشپزخانه آجر، فلز و چوب است. ویژگی دیگر آشپزخانه صنعتی نورپردازی کم و تیره در آنست.

آشپزخانه به سبک شبی شیک

یکی از سبک ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه سبک شبی شیک هست که طرفداران خودش را دارد. در آشپزخانه شبی شیک عناصر قدیمی مانند کابینت ها، میز و صندلی های کهنه به کار می روند. در واقع بیشتر عناصر مورد استفاده در این سبک از وسایل قدیمی هستند که شکلی تازه گرفته اند. در این سبک رنگ های روشن و مرده کاربرد بیشتری دارند. الگوهای گلدار دهه پنجاه و اشیای کوچک تزئینی قدیمی از جمله مواردیست که در آشپزخانه شبی شیک استفاده می شود.

آشپزخانه به سبک آسیایی

درآشپزخانه آسیایی توجه ویژه ای به استفاده بهینه از فضا می شود. کاربرد تزئینات به صورت نامحسوس است و منحنی ها جایگاه ویژه ای دارند. نکته دیگر اینکه مصالح مورد استفاده در آشپزخانه آسیایی طبیعی هستند.

آشپزخانه به سبک مدیترانه ای

آشپزخانه های به سبک مدیترانه ای دارای نشانه هایی از سبک کلاسیک یونانی و تجملات آن هستند. در واقع یادآور هنر، فرهنگ و زیبایی های جغرافیایی این منطقه می باشند. آشپزخانه مدیترانه ای دارای جزئیات پیچیده و زیبا، رنگ های جسورانه در کنار رنگ های خنثی به ویژه خاکی است. نکته جالب توجه در آشپزخانه مدیترانه ای کاشی کاری های منحصر به فرد و کفپوش های بسیار زیبا می باشد. آشپزخانه مدیترانه ای دارای انبوهی از منحنی ها، ابتکار و خلاقیت است.

آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی

مبدأ سبک اسکاندیناوی، دهه پنجاه میلادی و کشورهای شمال اروپاست. تمرکز سبک اسکاندیناوی روی عملکرد است به همین سبب آشپزخانه اسکاندیناوی عاری از ابزار و تزئینات زیاد می باشد. در این آشپزخانه از مصالح و مواد طبیعی به ویژه چوب استفاده می شود تا حس گرمی را منتقل کند. طیف رنگی به کار رفته درآشپزخانه اسکاندیناوی خنثی و روشن است. کفپوش در آشپزخانه اسکاندیناوی چوب یا مصالح مشابه آن مانند لمینت است. خطوط صاف از دیگر ویژگی های آشپزخانه اسکاندیناوی است. در سبک اسکاندیناوی استفاده از گیاهان و چراغ های آویزان رایج است.

نکته آخر

در طراحی دکوراسیون منزل هماهنگی بین همه بخش های منزل اهمیت دارد. برای مثال در انتخاب مبلمان فضای نشینمن، کابینت ها و فضای آشپزخانه هماهنگی و سازگاری را در نظر بگیرید.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *