تماس مستقیم
09123434196
تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

بهترین ایده‌های طراحی پنجره ویلا که ساختمان را زیباتر می‌سازند

بهترین ایده‌های طراحی پنجره ویلا که ساختمان را زیباتر می‌سازند

طراحی پنجره ویلا نیاز به انتخاب یک سبک یا یک مدل مناسب دارد. تصور نکنید ساخت و ساز ویلا، راحت و بی‌دردسر است! درست برعکس! حتی برای کوچک‌ترین قسمت ساختمان یک ویلا هم برنامه‌ریزی‌های خاصی انجام می‌‌شود. هیچ چیز راحت‌تر از این نیست که شما در ویلای اختصاصی خود بنشینید و از طریق پنجره، منظره‌ای زیبا و دلباز را از تابش نور خورشید یا ساحل دریا تماشا کنید.

 

بهترین ایده‌های طراحی پنجره ویلا که ساختمان را زیباتر می‌سازند

همیت طراحی پنجره ویلا و زیبایی ظاهری آن به اندازه‌ای است که می‌‌تواند امنیت ساختمان ویلا را تامین کند. اگر می‌خواهید ویلا بسازید، سعی کنید زیباترین مدل‌های پنجره را انتخاب کنید. حتی اگر صاحب یک ویلای قدیمی باشید، بهتر است به تعویض و نوسازی پنجره‌های ویلا فکر کنید.

نکات مهمی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند سبک مناسبی را برای طراحی پنجره ویلا انتخاب کنید. در ادامه بحث درباره ایده‌های زیبا و قابل اجرا برای ویلاهای دماوند بیشتر صحبت می‌کنیم.

ایده‌های مناسب برای طراحی پنجره ویلا در دماوند
۱- پنجره‌هایی را انتخاب کنید که سبک معماری ویلا را منعکس می‌کنند

همه ویلاها، یک طراحی، یا یک معماری خاص و منحصر به فرد دارند که باعث می‌شود از سایر ساختمان‌ها متمایز باشند. بدون شک طراحی پنجره ویلا و انتخاب پنجره‌های متناسب با این زیبایی، اولین قدم در این مسیر است.

خواه یک ویلای مدرن نوساز داشته باشید یا مالک یک ویلای قدیمی باشید، پنجره‌های از سقف تا کف ساخته شده از شیشه، یا درب‌های ورودی شیشه‌ای در تراس یا بالکن ویلا یا ورودی اصلی، یک انتخاب بی‌نظیر است. چه چیزی بهتر از اینکه ساختمان ویلای شما از نمای بیرون همچون الماس بدرخشد!؟

به سبک معماری ویلای خود پایبند باشید و بهترین طراحی پنجره ویلا را اجرا کنید. برای این کار حتماً از شرکت‌های ساختمان‌سازی و طراحی نمای ساختمان کمک بگیرید.

۲- مشخص کنید که طراحی پنجره ویلای شما چه هدفی را دنبال می‌کند

در حالیکه عملکرد اساسی پنجره‌ها، اجازه دادن به ورود نور است اما می‌توانند به عنوان یک درب هم عمل کنند. نمونه‌ای از این طراحی پنجره ویلا شامل درب- پنجره شیشه‌ای کشویی برای دستیابی به محوطه تراس یا ایوان یا محوطه است. درب‌های کشویی، هم جنبه تزئینی دارند و هم می‌توانند به صورت ثابت نصب شوند؛ بدون این که بتوانید آن‌ها را باز و بسته کنید.

برای طراحی پنجره ویلا در نظر بگیرید که پنجره‌ها به کدام اتاق‌ها باز می‌شوند، به چه نمایی مشرف هستند، چه مقدار نور را برای فضا تامین می‌کنند و آیا فاصله پنجره از سقف یا کف، به اندازه استاندارد هست یا خیر.

۳- طراحی پنجره ویلا با قاب و چهارچوب رنگی

طراحی پنجره ویلا با قاب و چهارچوب رنگی، یک ایده جذاب است. اگر بتوانید ترکیب رنگ چهارچوب پنجره‌ها و معماری بیرونی ساختمان را همسان و سازگار انتخاب کنید، بدون تردید، نمای جذاب‌تری را به وجود خواهد آورد.فریم پنجره‌های ویلا می‌تواند چوبی یا فلزی باشد. اگر قرار است پنجره‌هایی با مدل جدید یا طرح‌های خلاقانه نصب کنید، حتماً به تولیدکنندگان پنجره یا نمایندگی‌های فروش مراجعه کنید و رنگ‌ها و طرح‌ها را بررسی نمایید.

از شرکت‌های پیمانکاری و طراحان نمای ساختمان، یا کارشناسان معماری کمک بگیرید تا طراحی پنجره ویلا را به بهترین شکل اجرا کنید. تمام این موارد برای بازسازی و نوسازی ویلاهای قدیمی هم کاربرد دارند. وقتی می‌خواهید بهترین رنگ را برای چهار چوب پنجره انتخاب کنید، بررسی طیف رنگی در پالت رنگ به کمک شما می‌آید. برخی ترجیح می‌‌دهند که رنگ مناسب برای طراحی پنجره ویلا، رنگ چهار چوب با رنگ دکوراسیون داخلی مشابه باشد. رنگ‌هایی که برای تزئینات منزل یا ورودی ویلا انتخاب می‌شوند تاثیر زیادی در زیباتر شدن فضا دارند. همچنین می‌توانند احساس خوشایندی را به ساکنین القا کنند. انتخاب رنگ برای طراحی پنجره ویلا از پالت رنگی در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند.

۴- طراحی پنجره ویلا براساس مسیرهای تهویه ساختمان

یکی دیگر از اهداف طراحی پنجره ویلا این است که مسیری برای تهویه و حرکت هوای تازه را به داخل ساختمان ویلا تامین کنید. جریان حرکت هوا از محیط بیرون به داخل ساختمان باید یک حالت چرخشی داشته باشد.در مورد نوع پنجره و تعداد آن، متناسب با معماری ویلای خود تصمیم بگیرید. این کار کمک می‌کند که بتوانید حتی مدل پنجره‌ها را متنوع انتخاب کنید؛ اگرچه یکسان بودن شکل ظاهری پنجره‌ها باعث زیباتر شدن نمای بیرونی ویلا می‌شود.

در طراحی پنجره ویلا همیشه دقت داشته باشید که پنجره‌‌هایی که برای تهویه در نظر گرفته شده‌اند باید حتماً قابل باز و بسته شدن باشند. پنجره‌هایی که نمی‌توانید باز کنید یا ببندید فقط برای عبور نور مناسبند و تهویه را انجام نمی‌دهند. سعی کنید برای تهویه، در صورت امکان، حتی اگر شده پنجره‌های کوچک را نصب کنید.

طراحی پنجره ویلا براساس مسیرهای تهویه ساختمان
۵- طراحی پنجره ویلا برای تقویت زیبایی نمای بیرونی ساختمان

عامل دیگری که در طراحی پنجره ویلا بسیار به آن توجه می‌شود، تقویت زیبایی نمای بیرونی ساختمان ویلا است. در حالی که زیبایی ظاهری پنجره‌ها مهم است، اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که چگونه عملکرد پنجره و جذابیت محیط داخلی ساختمان ویلا می‌توانند در راستای هم عمل کنند.

منظور از این جمله این است که وقتی شما پنجره‌های ویلا را نصب می‌کنید، علاوه بر اینکه باید نمای بیرونی را زیباتر کنند، بلکه باید همان احساس را در داخل ویلا از نظر ساکنین به وجود بیاورند. پنجره‌هایی که از بیرون زیبا هستند اما از زاویه دید داخل ویلا چندان جذاب نیستند، تقریباً مردود اعلام شده اند!

در طراحی پنجره ویلا باید توجه کنید که حداکثر نور و زاویه دید فراهم شود. عملکرد پنجره‌ها در تمام اتاق‌ها و سالن اصلی متفاوت است. وقتی می‌خواهید موقعیت پنجره را در ویلا تعیین کنید، حتماً جهت تابش نور خورشید، طلوع و غروب آن را در نظر بگیرید.

این موارد نکاتی هستند که در طراحی پلان ساختمان بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. در تمام مراحل فوق، مشورت گرفتن از یک پیمانکار یا معمار باعث می‌شود پروژه سریع‌تر پیش برود.

۶- طراحی پنجره ویلا براساس جهت باز و بسته شدن

در طراحی پنجره ویلا توجه به سبک معماری ویلا که می‌تواند سبک مدرن یا کلاسیک باشد، همیشه وجود دارد. یکی از این طراحی‌ها می‌تواند تعیین جهت باز و بسته شدن پنجره‌ها باشد. مدل‌های مختلفی از انواع پنجره دوجداره برای ویلاهای مدرن امروزی وجود دارند. برخی از پنجره‌ها به صورت کشویی به سمت چپ و راست، باز و بسته می‌شوند؛ برخی دیگر در زاویه ۹۰ درجه به سمت چپ و راست، یا بالا و پایین باز و بسته می‌شوند. به این پنجره‌ها، پنجره‌های لولایی گفته می‌شود.

در طراحی پنجره ویلا سعی کنید از پنجره به عنوان نقطه کانونی فضای داخلی بهره بگیرید. از سبک معماری، مدل پنجره، رنگ و جزئیات طراحی داخلی در کنار هم استفاده کنید. پنجره‌های ویلا در تمام قسمت‌ها وجود دارند؛ حتی در سرویس بهداشتی و حمام هم باید پنجره‌هایی را برای تهویه بخارها و رطوبت داشته باشند.

طراحی پنجره در مجاورت درب ورودی

این یکی از ایده های جذاب و خلاقانه در طراحی پنجره در نمای ساختمان می باشد. همیشه یک ورودی جذاب می تواند اولین تاثیر مثبت را در افرادی که قصد وارد شدن به خانه را دارند ایجاد کند. ورودی ساختمان است که به شما می گوید حال و هوای کلی ساختمان یا ویلا چگونه است. هر چند پنجره هایی که در جوار درب ورودی تعبیه می شوند جنبه ی نمایشی دارند اما می توانند ظاهری گرم و صمیمانه به نمای ویلا بدهند. به طور کلی بهتر است که اطراف درب ورودی را با طراحی پنجره و نورپردازی و چراغ های نمایشی که در کنار پنجره ها نصب می شوند پر کرد. اینگونه می توان از لحاظ معماری به ورودی ویلا شخصیت داد.

طراحی پنجره های خلیجی در ویلا

پنجره های خلیجی برای اولین بار در طول دوران تاریخ در در قلعه های دوران رنسانس انگلیس استفاده می شدند. پنجره های خلیجی تا به امروز مسیری طولانی را طی کرده اند و اکنون در عمارت هایی بزرگ و متوسط همچون ویلا ها تعبیه می شوند.

پنجره های خلیجی می توانند نسبت به پنجره های عادی نور بیشتری را برای ویلا تامین کنند. این پنجره ها در سه بخش جداگانه در زوایای خاصی از نما کار گذاشته می شوند. در واقع طراحی پنجره های خلیجی به گونه ای است که هنگام حرکت خورشید در آسمان، فضای داخلی ویلا از نور طبیعی سرشار خواهد شد.

پنجره های خلیجی از بیرون دارای نمای جذابی هستند و از درون نیز بسیار کاربردی می باشند. پنجره های خلیجی می توانند تهویه ای عالی را برای ساختمان فراهم آورند. می توان حول آن ها میز غذاخوری برای صرف صبحانه در ساعات اولیه روز یا میز مطالعه ای را قرار داد و در طول روز از انوار درخشان خورشید بهره مند شد.

طراحی پنجره در شیروانی ویلاهایی به سبک معماری روستیک

اگر ویلای شما به سبک روستیک طراحی شده است می توانید برای زیباسازی نمای آن پنجره هایی را در بخش شیروانی تعبیه کنید. با افزودن این پنجره ها در نما می توانید توجهات را به بخش های خاصی از نمای ویلا معطوف کنید. این پنجره ها معمولا دارای ابعاد کوچکی هستند و تعداد آن ها به نسبت پنجره های عادی بیشتر است. با تعبیه پنجره در نمای روستیک می توانید حال و هوایی گرم و اصیل به نمای ویلای خود بدهید. دقیقا همانند خانه های روستایی و قدیمی که در مناطق جنگلی و کوهستانی بنا شده اند.

تعبیه پنجره های سراسر شیشه ای در نمای ویلا

این امر در طراحی ویلاهای مدرن به امری متداول تبدیل شده است. در واقع یکی از خصیصه های ویلاهای ساحلی و جنگلی مدرن، داشتن پنجره های گسترده شیشه ای می باشد. یکی از اهداف اصلی تعبیه این پنجره ها ایجاد چشم اندازی وسیع و زیبا به افق های دور دست می باشد.

اما از نمای بیرونی نیز می توان جلوه ای جذاب و چشم نواز را مشاهده کرد. پنجره های شیشه ای به این دلیل که نور خورشید را منعکس می کنند می توانند ظاهری درخشان و شیک به ویلای شما بدهند.

اگر تمایل ندارید تا پنجره های شیشه ای تعبیه شده در ویلای شما به شکل یکپارچه از سقف تا کف طراحی شوند می توانید قاب های چوبی یا فلزی را در بخش های مختلف این پنجره ها کار گذاری کنید و با ایجاد جلوه ای نامتقارن و هنرمندانه به زیبایی این پنجره ها بیافزایید.

طراحی پنجره با اشکالی منحصر به فرد و ساختار شکن

پنجره های ویلا می توانند در اشکال غیر متداول و غیر معمول طراحی شوند. پنجره های مربعی شکل و مستطیلی شکل از جمله اشکالی هستند که همواره شاهد آن ها در نمای ساختمان ها بوده ایم. بنابراین برای اینکه لهجه ای خاص به نمای ساختمان خود بدهید و کمی چاشنی خلاقیت را در نمای ویلا افزون کنید، می توانید از پنجره های دایره ای شکل، لوزی شکل و اشکالی غیر متقارن استفاده کنید.

ساختار شکن بودن در طراحی نما بسیاری از مواقع می تواند شما را به سمت داشتن نمای ساختمانی هنرمندانه و جذاب هدایت کند. بنابراین می توانید به جای استفاده از چارچوب های قدیمی سراغ اشکال غیر معمول بروید. از منحصر به فرد بودن و خاص بودن نترسید. سعی نکنید خود را در چارچوب های قدیمی اسیر کنید. دل را به دریا بزنید و طراحی های مدرن را امتحان کنید مطمئنا هم از دید شما و هم از دید عابران، نمای ویلای شما نمایی جذاب و خاص خواهد شد.

 

سخن پایانی

اگرچه ممکن است به فکر طراحی پنجره ویلا باشید اما این کار فقط یکی از مواردی است که در ساخت ویلا در دماوند وجود دارد. اگر قرار باشد ویلا بسازید، به طراحی پلان ساختمان نیاز دارید؛ اگر به خرید یک ویلای آماده فکر می‌کنید، باز هم به سمت ساختمان‌‌های جذب می‌شوید که نمای بیرونی زیباتری داشته باشند. به هر حال، این موارد نشان می‌دهد که طراحی پنجره، جزئی از معماری نمای بیرونی ساختمان است.

اگر به صورت اصولی، طراحی پنجره ویلا انجام بگیرد نه تنها موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های سالانه انرژی می‌شود، بلکه مسیر صحیحی برای تهویه هوا و ورود نور هم فراهم خواهد شد. اگر ویلای قدیمی دارید، پنجره‌های قدیمی و کهنه را با پنجره‌های جدید جایگزین کنید. قبل از نوسازی و بازسازی ساختمان، با معمار یا شرکت پیمانکاری مشورت کنید تا مشخص شود ظرفیت طراحی پنجره ویلا برای ساختمان قدیمی شما چقدر است.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *