تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

راهکارهای نگهداری از ویلا دماوند

راهکارهای نگهداری از ویلا دماوند

بسیاری از افراد فکر میکنند خرید ویلا در دماوند مرحله پایانی است و کار را تمام شده می دانند. درست است بخش اعظم کار را پشت سر گذاشته اید اما باید بدانید دماوند منطقه ای مرطوب و بارانی است

 

راهکارهای نگهداری از ویلا دماوند

رطوبت می تواند به راحتی به ویلا آسیب برساند و عمر مفید ویلا را کاهش می دهد. در کنار آن به طور قطع فضای سبزی در ویلای شما در دماوند وجود دارد که بیشترین زیبایی ویلا مربوط به این بخش می باشد و در صورت عدم رسیدگی طراوت و زیبایی خود را از دست می دهد.

کاشت درخت در ویلا

اغلب خرید ویلا به قصد تهیه مکانی برای استراحت و تمدد اعصاب می باشد و ویلا معمولا ملکی سرسبز دارای تعدادی گل و گیاه می باشد. اگر ویلایی که خریداری کردید در دماوند باشد باید به این نکته توجه داشته باشید که نوع منطقه و آب و خاک دماوند به صورتی است که رشد گیاهان و درختان نسبت به دیگر مناطق کشور دو چندان است. در مناطق دماوندی ریشه درخت سریعا رشد کرده، بلند می‌شود و احتمال آن وجود دارد به فنداسیون ساختمان نزدیک شود. یعنی سرعت رسیدن ریشه به ساختمان در دماوند بسیار سریع می باشد. ریشه وظیفه ی جذب آب را دارد و رطوبت را به خود جذب میکند و به ساختمان انتقال می دهد که موجب فرسودگی ویلا در مدت کوتاهتری می شود. پس برای مراقبت از ویلا می بایست درخت ها را با فاصله ی نسبتا زیادی از ساختمان ویلا، بکاریم که هم زیبایی آن ها را حفظ کنیم هم از آسیب به ساختمان جلوگیری کنیم.

قطع گاز در ویلا

اغلب مالکان ویلای دماوند، محلی آن منطقه نیستند و برای استراحت و گذراندن ایام تعطیلات به ویلای خود سر میزنند و پس از مدت کوتاهی اقامت در ویلا آن را ترک می‌کنند. دماوند شرایط آب و هوای مخصوص به خود را دارد، اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فاصله سفرهایتان به دماوند طولانی است، نه تنها گاز، بلکه آب و برق را هم پیش از خارج شدن از ویلای دماوند باید قطع کنید. قطع کردن این موارد بهترین راه حفظ ایمنی ویلا می باشد.

رسیدگی به فضای سبز

مهمترین بخش یک ویلا فضای سبز آن ویلا می باشد به این دلیل که ملک بدون فضای سبز با آپارتمان های شهری آنچنان تفاوتی ندارد. اما باید بدانید فضای سبز ویلا نیاز به مراقبت دارد تا بتواند جلوه ای به ویلا بدهد. آب‌ یاری از موارد اصلی نگهداری و مراقبت ویلا می باشد. در صورتی که با فواصل زمانی طولانی به ویلای خود سر میزنید و ویلا دارای فضای سبز وسیعی می باشد بهتر است فردی را برای این کار به کار بگیرید.

مقابله با رطوبت

مناطق دماوندی رطوبت فراوانی دارد، از این رو عدم استفاده از پنجره‌های مناسب راه را برای ورود رطوبت به داخل ساختمان و مشکلات بعدش همچون فرسودگی‌ها و پوسیدگی‌های زود هنگام فراهم می‌سازد، بنابراین به عنوان بهترین راه کار از پنجره‌های دو جداره‌ای استفاده نمایید که نه تنها صوت را منتقل نمی‌کنند بلکه همچون سدی در برابر رطوبت ایفای نقش می نمایند و به آن اجازه ورود نمی‌دهند.

شرجی و رطوبتی که از آن صحبت کردیم بر دیوارها نیز اثر سوئی می‌گذارد، این مسئله زمانی بیشتر نمود پیدا می‌کند که ویلای شما از نوع ویلا ساحلی باشد و در جوار دریا و هوای پر رطوبت این منطقه قرار گرفته باشد. بهترین راه برای این که ویلاها دچار چنین مشکلاتی نشوند این است که از عایق رطوبتی برای آن‌ها استفاده گردد.

مهم‌ترین فاکتوری که می‌تواند ویلای شما را تهدید کند و از عمر آن بکاهد رطوبت است، بنابرین باید تمام تمرکزتان را بر این مسئله بگذارید، هر آن چه می‌تواند نفوذ رطوبت را به کمترین مقدار برساند به کار بگیرید، اگر لازم است پنجره‌ها را عوض کنید، اگر نیاز است دیوارها را عایق‌بندی کنید چرا که مراقبت از ویلا سبب می‌شود در طولانی مدت بتوانید ویلایی تمیز، شیک و جذاب داشته باشید.

راهکارهای نگهداری از ویلا دماوند
قفل های ضد سرقت:

قفلی با هسته‌ی آهنی انتخاب کنید و توجه کنید علاوه بر آن، تنها با چرخش کلید باز شوند و بدون کلید به هیچ عنوان امکان باز کردن آن ها وجود نداشته باشد. با خرید این قفل، امنیت را تا حد زیادی تامین کنید.

سیستم های هوشمند:

استفاده از سیستم های هوشمند برای حفاظت از ویلا به دلیل پیشرفت تکنولوژی، امکان ورود سارقان به ویلا را به طور چشم گیری کاهش داده است. در صورت استفاده از سیستم هوشمند، می توانید ورود و خروج را شخصی سازی کنید، و هشدار و پیغام های داده شده را به وسیله موبایل یا رایانه شخصی خود دریافت کنید و خیال خودتان را راحت کنید. با سیستم هوشمند تمام سیستم ها مانند آب، برق، روشنایی و غیره از راه دور و با کمک گوشی هوشمند شما کنترل می شود.

دوربین مدار بسته:

نصب دوربین مداربسته در ویلا کاربردهای مختلفی دارد:

یکی از مهمترین کاربردهای آن، نظارت بر ویلا در زمان های عدم حضور در ویلا می باشد. برای مثال شما می توانید در زمان هایی که در ویلا حضور ندارید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که نگهبان یا فردی که ویلا را به آن سپرده اید بدون اجازه ی شما اقدام به اجاره ویلا نمی کند.

می توانید ورود و خروج افراد مختلف را به ویلا را بررسی کرده و از انجام صحیح کارها توسط فرد مورد نظر مطلع شوید.

از جمله کاربردهای دیگر سیستم نظارتی مشاهده تصاویر دوربین از راه دور می باشد. شما قادرید با متصل شدن به سیستم نظارت تصویری خود به شبکه اینترنت از راه دور تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده یا ذخیره شده مشاهده نمایید.

– انتخاب برند مناسب تجهیزات مداربسته برای ویلا

تو صیه می شود حد الامکان از خرید دوربین مدار بسته ی متفرقه یا بی نام دوری کنید. زیرا تجهیزات متفرقه اغلب عمر مفید کوتاهی دارند و در کنار آن هزینه های نگهداری و تعمیرات بالایی دارند. به خصوص در صورت داشتن در صورت داشتن ویلا لوکس و مجهز بهتر است از برندها و محصولات میان رده به بالا استفاده کنید.

محل های نصب دوربین مداربسته در ویلا

محل نصب دوربین مداربسته در ویلا با توجه به اهداف مختلف افراد کاملا متفاوت است، اما به طور معمول می توان به ورودی ساختمان ویلا، محوطه روبروی ویلا، درب ورودی ویلا اشاره کرد.

یادآور می شود در صورت نبود نگهبان و عدم تامین امنیت ویلا توسط سگ محافظ، دوربین های مداربسته اگر در دسترس سارق باشد به راحتی قابل سرقت است.

درب های ضد سرقت:

احتمال شکسته شدن این درب ها و ورود سارقین به داخل ویلا معمولا وجود ندارد.و به علت اینکه هم زمان دارای چند قفل هستند، سارقان محل های بیشتری را برای ورود به ویلا باید طی کنند. به علاوه درب ضد سرقت از دو سو قفل می شوند و این بدین معناست که چارچوب درب از دو جهت و یا برخی اوقات چهار جهت، امنیت ورود را حفظ می کند.

این درب ها، مقاومت بالاتری نسبت به درب های معمولی دارند و غالبا تماما ساخته شده با چوب نمی باشند و در ساخت آن ها از ورق های فولادی استفاده می شود که باعث بالا بردن مقاومت آن در برابر ضربه می شود.

تعداد لولا های موجود در درب های ضد سرقت ۳ الی ۴ عدد می باشند و در مقایسه با درب های معمولی که ۱ الی ۲ لولا دارند، دارای مقاومت بیشتری هستند.

با توجه به پیشرفته تر شدن ویلاها استفاده از این نوع درب ها ضروری است. در کنار استفاده از این درب ها در برخی موارد برای افزایش امنیت می توانید از نرده های آکاردئونی در جلوی درب ها استفاده کنید.

باید توجه داشت در هنگام خرید از جنس درب ضد سرقت آگاه باشیم زیرا متاسفانه برخی از فروشندگان از نا آگاهی مردم سو استفاده می کنند و دربی را با شکل و شمایل یک درب ضد سرقت را به جای درب اصلی به فروش می رسانند که هیچ کدام از استاندارد های رایج در آن به کار نرفته است و از مقاومت پایینی هم برخوردار هستند و در حد درب های چوبی معمولی می باشند.

نگهداری استخر باغ

خیلی از افراد در داخل باغ ویلای خود دارای استخر هستند اما این استخر به دلیل اینکه در بیرون و در محیط سرباز می باشد ممکن است که در فصول مختلف سال دچار مشکلات متعددی شود مثلا قسمت مربوط به تمیز کردن و تعویض آب، صرف اینکه استخر توسط درختان محصور شده است ممکن است در هفته ۳ الی ۴ بار مجبور به تعویض و تمیزکاری آب استخر شوید.

خصوصا در فصل پاییز که برگ درختان خشک می شوند و بر روی زمین می ریزند وزش باد ممکن است برگ و خاک را به سمت آب استخر روانه کند و آب را آلوده و کثیف نماید. ممکن است که سرمای زمستان به بدنه استخر رسوخ کرده و سبب خراب شدن دیواره های آن شود و شما مجبور شوید که هر سال استخر خود را تعمیر کنید که این خود منجربه صرف هزینه های اضافی برای شما می شود، برای جلوگیری از بروز مشکلات نام برده و هر نوع مشکل دیگری راه حل هایی وجود دارد که با یک بار هزینه می توانید چندین سال استخر خود را از خطر خرابی ایمن کنید.

نگهداری استخر باغ در زمستان

ما در اینجا چند راه حل را به شما آموزش می دهیم تا در نگهداری استخر به شما کمک کند:

سبد استخر را بررسی کنید: در فصل زمستان به دلیل این که ریزش برگ ها از فصل پاییز شروع شده و بر روی زمین ریخته می شوند و وزش باد و دیگر عوامل منجربه روانه شدن این برگ ها به سمت آب استخر می شود، زمانی که برگ ها به داخل استخر ریخته می شود علاوه بر کثیف کردن آب ممکن است سبب مسدود شدن مسیر آب و خرابی پمپ ها شود، ممکن است بعضی ها به دلیل این که از تمیز کننده های اتوماتیکی استفاده می کنند این قضیه را پشت گوش بیندازند اما کمک زیادی به این کار نمی کند شما باید همیشه حواستان به کیسه ها باشد تا هر وقت که پر شد آن را خالی کنید تا آسیبی به تمیز کننده نرسد.

روی استخر را نپوشانید: اگر استخر شما در جایی قرار دارد که گل و گیاه و خاک و درخت در نزدیکی آن نیست یا درجه هوای منطقه بالای صفر درجه است بهتر است که روی آن را باز بگذارید، آب داخل استخر بنا به دلایلی مانند از بین بردن بوی کلر باید در تماس مستقیم با هوا قرار بگیرد اما اگر به تمیزی آب آن مشکوک هستید و دوست دارید روی آن را بپوشانید.

نگهداری استخر باغ
نگهداری استخر روباز در باغ

برای نگهداری استخر چه در فضای سربسته و چه در فضای روباز مانند باغ نکاتی را که باید در نگهداری آن رعایت کنید یکسان است، نگهداری استخر روباز به دلیل این که در فضای خارج می باشد کمی باید جدی تر و بیشتر انجام گیرد که ما در اینجا به شما توضیح می دهیم؛

پمپ: پمپ وظیفه چرخش آب استخر را بر عهده دارد چرخش به این معنی که آب استخر توسط پمپ از فیلترها عبور کرده گرد، غبار و خاک و مواد معلق آن از بین می رود و پاک سازی شده دوباره به استخر برگردانده می شود، نکاتی را که باید در مورد استفاده از پمپ، اندازه پمپ بر اساس اندازه استخر و … بدانید حتما باید از کارشناس بپرسید وی بر اساس پارامترهای نام برده زمان کارکرد پمپ را به شما می گوید.

سیستم تصفیه: وظیفه حذف گرد و غبار و خاک را بر عهده دارد و از قسمت های مختلفی تشکیل شده است، مهم ترین قسمت سیستم تصفیه که در نگهداری استخر بسیار تاثیر گذار است فیلتر آن می باشد.

PH تعادل: پی اچ میزان اسیدی یا بازی بودن را تعیین می کند، در آب استخر جهت نگهداری استخر لازم است که PH آن اندازه گیری شود تا میزان اسیدیته آب تعیین شود، در مواقعی لازم است تا هر هفته میزان اسیدیته را تنظیم کنید زیرا در صورت اسیدیته شدن آب استخر خوردگی در سطوح و تجهیزات رخ می دهد و اگر PH آب به قلیائیت برود در آب کدری و رسوب به وجود می آید.

PH را در محدوده عددی ۰ الی ۱۴ تعیین کرده اند که ۰ تا ۷ نشان دهنده اسیدیته و ۷ تا ۱۴ نشان دهنده بازی بودن می باشد پس باید حواستان به این محدوده ها و تنظیمات در PH باشد. همیشه قبل از این که هر ماده ای را جهت نگهداری استخر به استخر اضافه کنید. برچسب روی محصول همچنین طریقه مصرف را به دقت مطالعه کنید، استفاده از محصولات بی کیفیت و نامطمئن سبب آسیب به استخر می شود، اگر هم از اطلاعات روی محصول چیزی دستگیرتان نشد حتما با کارشناس تماس بگیرید، حتی الامکان از ترکیب کردن محصولات خود داری کنید.

کلر: یکی از مرسوم ترین روش هایی که از قدیم الایام در نگهداری استخر استفاده می شده است استفاده از کلر جهت گندزدایی می باشد، کلر بعد از استفاده در آب ماندگار می شود و این خاصیت کلر باعث حذف آلودگی های ثانویه از آب می شود، استفاده از کلر معایبی هم دارد که برایتان توضیح می دهیم؛

معایب: کلر به شدت به میزان PH وابسته است اگر در استخر باغ خود چندین نفر باهم وارد آب می شوید و شنا می کنید باید حواستان به PH باشد، بعد از اینکه چند نفر وارد آب شدند اگر روی بدن هریک از آن ها کرم، ژل مو باشد و یا حتی عرق بدن سبب تغییر در PH آب شده و آن را به سمت بازی می کشاند، معمولا میزان PH آب برای استخرها خصوصا استخرهای عمومی که جهت شنا استفاده می شوند در محدوده ۴/۷ تا ۲/۷ می باشد، در استخرهای باغ چون روباز هستند وضعیت جوی هوا هم بر روی PH تاثیرگذار است.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *