تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

ساخت ویلا نما چوبی به همراه فوت و فن‌های طراحی و ساخت

ساخت ویلا نما چوبی به همراه فوت و فن‌های طراحی و ساخت

طراحی و ساخت ویلا نما چوبی از ایده‌های طراحی نمای خارجی ساختمان است. در حقیقت، ویلاهایی که نمای چوبی دارند جزء ویلاهای لاکچری و منحصر به فرد طبقه‌بندی می‌شوند. مهارت و حرفه‌ای بودن فردی که معماری بیرونی ساختمان را بر عهده دارد باعث می‌شود تا طرح چوب با نمای بیرونی ساختمان‌ها ادغام شده و سایر مصالح به صورت کاملاً هوشمندانه در کنار یکدیگر به کار بروند.

 

ساخت ویلا نما چوبی به همراه فوت و فن‌های طراحی و ساخت

از استفاده از انواع چوب به عنوان نمای خارجی گرفته تا طرح‌های تزئینی در قسمت‌های مختلف ویلا، همگی نشان‌‌دهنده کاربردهای خاص چوب در فضای داخلی یا نمای بیرونی یک ساختمان هستند. برای ساخت ویلا نما چوبی می‌توان از انواع ترمووود برای این قسمت استفاده کرد. به کار گرفتن مصالح چوبی برای فضای داخلی ویلا باعث می‌شود یک احساس گرما و صمیمیت به وجود بیاید. همچنین ویلاهایی که به این روش ساخته می‌شوند، یک سبک منحصر به فرد دارند.

چوب جزء مصالحی است که خاص بودن را باعث می‌شود و زیبایی‌های مخصوص به خود را دارد. نکته مثبت برای ساخت ویلا نما چوبی این است که انواع چوب محکم و بادوام در رنگ‌های مختلف برای این کار در دسترس است. اگر مصالح چوب در قسمت نمای بیرونی ویلا یا دکوراسیون داخلی استفاده شود، به راحتی می‌توان آن‌ها را نصب کرد یا حتی نقص‌ها و کمبودها را ترمیم نمود.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای ساخت ویلا نما چوبی هستید یا می‌خواهید ویلای قدیمی خود را بازسازی کنید، بهتر است فوت و فن‌های این نوع معماری را بشناسید. برخی ترفندها وجود دارند که برای نمای چوبی ویلا به صورت اختصاصی به کار می‌روند. از آنجائیکه ویلاهای نما چوبی بسیار پرطرفدار و لوکس هستند، در این قسمت در ادامه درباره این ترفندهای طراحی بیشتر صحبت می‌کنیم.

ساخت ویلا نما چوبی به همراه فوت و فن‌های طراحی و ساخت

مهم‌ترین نکات برای ساخت ویلا نما چوبی در دماوند

نکته اول: بهترین نوع چوب را برای نمای چوبی در ویلا انتخاب کنید

هیچ کدام از انواع مصالح به اندازه چوب طبیعی، زیبایی منحصر به فردی را برای نمای بیرون ویلا ایجاد نمی‌کند! استفاده گسترده از چوب روکش‌دار شده باعث می‌شود که ویلا بسیار جذاب‌تر به نظر برسد. اگر از چوب طبیعی برای ساخت ویلا نما چوبی استفاده کنید، تغییرات طبیعی رنگ در نمای چوبی باعث خواهد شد که یک نمای پویا و زنده در ساختمان به وجود می‌آید.

در انتخاب مصالح چوب طبیعی برای نمای بیرونی ویلا توجه داشته باشید که تخته‌های چوب قبل از نصب باید از نظر اندازه و ضخامت مطابق با طرح و نقشه قبلی برش داده شوند. انواع چوب‌های فشرده شده یا کامپوزیت پلاستیک چوبی که جزء مصالح نوظهور هستند در این زمینه معرفی می‌شوند.

نکته دوم: برای ساخت ویلا نما چوبی یک “مفهوم” ایجاد کنید

دومین نکته مهم در ساخت ویلا نما چوبی این است که هنگام طراحی باید یک مفهوم یا نقطه کانونی جالب توجه را برای نمای بیرونی ویلا ایجاد کنید. وقتی در حال طراحی نمای بیرونی ویلا با مصالح چوبی هستید، مثلاً پیش‌بینی می‌کنید که پنجره‌ها در قسمت چهارچوب باید دارای سایه‌بان باشند تا یک قابلیت یا یک ویژگی ضافی را به نمای بیرونی ساختمان ببخشند.

همچنین برای طراحی و ساخت ویلا نما چوبی برای ایجاد یک مفهوم می‌توانید مصالح را در قسمت تراس یا بالکن به صورت یک فضای خاص طراحی کنید به گونه‌ای که از فاصله دور، این قسمت به راحتی قابل تشخیص باشد.

نکته سوم: کنتراست رنگ میان نمای بیرونی و نمای داخلی ویلا

نکته سوم در طراحی و ساخت ویلا نما چوبی بسیار اهمیت دارد. اگر قرار است مصالح چوبی را برای نمای بیرونی ویلا به کار ببرید و همان مصالح را برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که یک کنتراست یا نقطه تمایز میان مصالح چوبی بیرون ساختمان و مصالح داخل ویلا باید ایجاد کنید.

اگرچه رنگ و بافت چوب به کار رفته در هر دو قسمت می‌تواند مکمل هم باشد اما بهتر است از نظر نورپردازی یا ایجاد سایه، بین هر دو بخش، تمایزی را به وجود آورید. مثلاً چوب‌هایی که در داخل ویلا استفاده می‌کنید رنگ‌های روشن‌تری داشته باشند؛ به این ترتیب می‌توانند محیط را دلبازتر نشان دهند.

نکته چهارم: طراحی ورودی ویلا به شکل کاملاً حرفه ای

طراحی ورودی ویلا برای ساخت ویلا نما چوبی همانند هر ساختمان دیگری حائز اهمیت است. با استفاده از مصالح چوب شما می‌توانید یک احساس خوشایند را در ورودی ویلا در افراد ایجاد کنید. ویلاهای لاکچری باید زیبا به نظر برسند. این ویژگی را می‌توانید در ورودی ویلا با یک طراحی ویژه و خاص ایجاد کنید.

یک ورودی بزرگ و دلباز را با مصالح چوبی طراحی کنید که شبیه به یک دروازه به نظر برسد. ستون‌های چوبی را برای ورودی ویلا در نظر بگیرید و حتماً در این قسمت، یک سقف چوبی ترتیب دهید تا نمای کامل‌تری را داشته باشد. می‌توانید از طرح‌های اجرا شده الهام بگیرید و ورودی ویلای نما چوبی خود را منحصر به فرد و بسیار چشم‌نواز طراحی کنید.

نکته مهم در استفاده از مصالح چوب برای ساخت ویلا نما چوبی این است که قبل از نصب پانل‌های چوبی باید آن‌ها را از نظر مقاومت در برابر موریانه‌ها امتحان کنید. برای اتصالات قطعات و تکه‌های چوب، حتماً آب‌بندی مناسب در نظر بگیرید. چوب‌ها باید در برابر رطوبت، مقاوم باشند و همچنین رشد قارچ روی سطح بیرونی آن‌ها اتفاق نیوفتد. این ویژگی‌ها برای ساخت ویلا نما چوبی در مناطق مرطوب و بارانی بسیار مهم است.

برای اینکه مصالح چوب را صحیح و سالم نگه دارید نیاز است که به طور منظم آن‌ها را بازرسی کنید. استفاده از نسل جدید چوب برای ساخت نمای بیرونی که آن را معمولاً با نام “ترمووود” یا مصالح کامپوزیت فشرده می‌شناسیم، در چند سال اخیر متداول شده است.

نکاتی برای محوطه سازی در پروژه ساخت ویلا نما چوبی

طراحی و ساخت ویلا نما چوبی به طراحی تمام قسمت‌ها مربوط می‌شود. نمای چوبی ویلا در هر قسمت قابل مشاهده است. از نمای رو به دریا یا منظره جنگل گرفته تا قسمتی که به استخر یا باغ یا حیاط خلوت راه دارد، همگی جزء نمای بیرونی ویلا محسوب می‌شوند. مصالح چوب در هر قسمت باید به خوبی دیده شود. محوطه سازی هم برای این ویلاها به طور خاص قابل اجرا است.

برای محوطه سازی پروژه ساخت ویلا نما چوبی، اهمیت دادن به طراحی آلاچیق‌ها در حیاط ویلا جزء ترفندهای این پروژه‌ها محسوب می‌شود. یعنی طراحی آلاچیق برای ویلا به گونه‌ای است که از نظر مصالح چوبی و سبک ساخت و ساز، بسیار به نمای چوبی ویلا شباهت دارد. به طور مثال از نظر ترکیب رنگ، مبلمان فضای باز و میز و صندلی‌ها، یک هارمونی رنگ را با ویلا نما چوبی ایجاد می‌کند.

طراحی آلاچیق در ویلا به منزله تامین یک سقف ثابت است که برای استراحت کردن در حیاط یا باغ در ویلا به کار می‌رود. آلاچیق معمولاً یک سایه بان را برای در امان ماندن از نور خورشید ایجاد می‌کند. طراحی آلاچیق هم دنیای زیبا و متنوعی دارد. از مصالح مختلف برای ساخت آلاچیق به سبک‌های متفاوت در ساخت ویلا نما چوبی استفاده می‌شود.

انتخاب بهترین نوع چوب برای نمای خارجی ویلاهای مورد نظرتان

هیچ کدام از مصالح و متریال ساختمانی نمی‌توانند به اندازه چوب طبیعی زیبایی نمای خارجی یک ساختمان را منحصر به فرد و خاص جلوه دهند. استفاده کردن از چوب‌های روکش دار موجب می‌شود تا ویلا جذاب‌تر از قبل به نظر برسد. اگر شما نیز تمایل دارید تا از چوب‌های طبیعی برای ساخت ویلا نما چوبی استفاده نمایید ممکن است که وجود تغییرات طبیعی رنگ در نمای چوبی باعث شود یک نمای زنده و پویا در نمای ساختمان ویلای شما ایجاد شود.

در زمان انتخاب متریال چوبی طبیعی برای نمای خارجی ویلای خود باید به این موضوع دقت داشته باشید که تخته‌های چوبی قبل از نصب شدن باید از نظر ضخامت و اندازه بر اساس نقشه و طرح قبلی برش داده شوند. چوب‌های فشرده شده یا کامپوزیت پلاستیک چوبی از جمله مصالح و متریال جدید و مدرنی هستند که به تازگی از آن ها برای نمای خارجی ساختمان استفاده می‌شود. این دو متریال نیز مانند چوب‌های طبیعی می‌توانند زیبایی خاصی به نمای خارجی ویلای شما بدهند.

برای ساخت ویلا نما چوبی یک مفهوم ایجاد کنید

دومین نکته کاربردی که در زمان ساخت ویلا نما چوبی باید به آن توجه داشته باشید این است که در زمان طراحی نمای خارجی ساختمان ویلای خود باید تلاش کنید تا یک مفهوم یا یک نقطه کانونی به وجود بیاورید تا بتواند به راحتی توجه‌ها را به خود جلب نماید. زمانی که با استفاده از متریال چوبی قصد طراحی نمای خارجی ساختمان ویلای خود را دارید به عنوان مثال باید پیش بینی کنید که پنجره‌های ویلای شما در قسمت چارچوب به سایه بان احتیاج دارند تا به این وسیله یک ویژگی اضافی که می‌تواند همان نقطه کانونی نمای خارجی ویلایی شما باشد را به وجود بیاورید.

برای به وجود آوردن یک مفهوم یا نقطه کانونی در زمان طراحی و ساخت ویلا نما چوبی می‌توانید برای فضای تراس یا بالکن یک طراحی خاص در نظر بگیرید؛ به صورتی که حتی از فاصله دور نیز این فضا به راحتی قابل تشخیص باشد.

یک کنتراست رنگی یا نقطه تمایز بین نمای خارجی و داخلی ویلا به وجود بیاورید

سومین نکته کاربردی و مهم در زمان طراحی و ساخت ویلا نما چوبی این است که یک کنتراست رنگی یا نقطه تمایز بین نمای خارجی و داخلی ویلا به وجود بیاورید. به عبارت دیگر اگر تصمیم دارید از مصالح و متریال چوبی برای نمای خارجی ویلای خود استفاده نمایید بهتر است که از همین متریال برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلای خود نیز استفاده کنید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که در زمان استفاده از این نوع مصالح ساختمانی باید یک کنتراست یا نقطه تمایز بین متریالی که در نمای خارجی ساختمان و مصالحی که برای طراحی داخلی ویلا استفاده کرده‌اید به وجود بیاورید.

در این زمان شاید بافت و رنگ چوبی که از آن برای نمای خارجی و داخلی ویلای خود استفاده کرده‌اید مکمل یکدیگر باشند. اما باید در زمان استفاده از نورپردازی به این موضوع توجه داشته باشید که به وجود آوردن سایه بین نمای داخلی و خارجی ساختمان می‌تواند یک تمایز زیبا بین آنها به وجود بیاورد. به عنوان مثال چوب‌هایی که در طراحی داخلی ویلا مورد استفاده قرار گرفتند دارای رنگ‌های روشن‌تری باشند. به این ترتیب می‌تواند محیط داخلی ویلای شما را بزرگتر و دلباز تر جلوه دهد.

برای ورودی ویلا یک طراحی حرفه‌ای انجام دهید

طراحی کردن فضای ورودی ویلا برای ساخت ویلای نما چوبی مانند هر نوع ویلای دیگری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با به کارگیری از مصالح و متریال چوبی شما می‌توانید یک احساس خوشایند و مطلوب در ورودی ویلا برای افراد مختلف به وجود بیاورید. زیرا این یک مشخصه مشترک بین تمام ویلاهای لاکچری و لوکس محسوب می‌شود. در نتیجه شما نیز باید برای ورودی ویلای خود از یک طراحی ویژه و منحصر به فرد استفاده نمایید.

توصیه ما به شما این است که برای ویلای خود یک ورودی بزرگ و دلباز با استفاده از مصالح و متریال چوبی طراحی کنید. این ورودی می‌تواند مشابه یک دروازه باشد. همچنین شما می‌توانید از ستون‌های چوبی برای ورودی ویلای خود نیز استفاده نمایید و با به کارگیری از یک سقف چوبی نمای آن را کامل‌تر و خاص‌تر نشان دهید. شما همچنین می‌توانید از طراحی‌هایی که قبلاً برای ساخت ویلای نما چوبی استفاده شده است الهام بگیرید و ورودی ویلای خود را به نوعی طراحی نمایید که توجه هر فردی را به خود جلب کند.

سخن پایانی

طراحی و ساخت ویلا نما چوبی یکی از خاص ترین پروژه‌های ساخت و ساز ویلا در شمال است. ویلاهایی که نمای چوبی دارند جزء ویلاهای لاکچری در مازندران دسته‌بندی می‌شوند. وقتی به یک ویلا با نمای چوبی نگاه می‌کنید، احساس خوشایندی در شما ایجاد می‌شود. طراحی متفاوت برای ورودی ویلاها در این معماری دیده می‌شود. برخی از نکات وجود دارند که باید برای ساخت ویلا با نمای چوبی رعایت کنید.

برای زیباتر شدن نمای بیرونی ویلا، در کنار مصالح چوبی می‌توانید سقف شیروانی را از سفال‌هایی با طرح‌ها و شکل‌های زیبا بسازید. ترکیب رنگ سفال‌های سقف در کنار مصالح چوب، یک ترکیب همسان و زیبا است.

در طراحی و ساخت ویلا نما چوبی به محوطه سازی، نورپردازی حیاط ویلا و نرده‌کشی اطراف باغ بسیار توجه داشته باشید. ویلاهای نما چوبی جزء ویلاهای لوکس هستند و عموماً به یک حیاط بزرگ یا یک باغ راه دارند. اگر از نرده‌های چوبی مقاوم برای اطراف باغ یا حیاط ویلا استفاده کنید، ایده‌های منحصر به فردی را پیاده‌سازی خواهید کرد.

طراحی و ساخت ویلا نما چوبی باید از اولین مرحله، یعنی طراحی پلان ساختمان تا آخرین مرحله یعنی بهره‌برداری از پروژه، زیر نظر مهندسان انجام شود. خرید بهترین مصالح چوبی اهمیت دارد. قیمت‌گذاری کل پروژه هم مهم است. داشتن یک طرح عالی برای پلان ساختمان کمک می‌کند یک ویلای لاکچری داشته باشید.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *