تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

سازه LSF چیست و چه ویژگی‌هایی برای ساخت ویلا در مغانک دماوند دارد؟

سازه LSF چیست و چه ویژگی‌هایی برای ساخت ویلا در مغانک دماوند دارد؟

سازه LSF یکی از انواع سازه‌های فولادی محسوب می‌شود که ویژگی‌های منحصر به فردی برای ساخت و ساز ارائه می‌دهد. سازه‌های LSF در واقع همان سازه‌های فولادی سبک هستند که در عبارت انگلیسی به صورت LIGHT WEIGHT STEEL FRAME نمایش داده می‌شوند

 

سازه LSF چیست و چه ویژگی‌هایی برای ساخت ویلا در مغانک دماوند دارد؟

به واسطه ویژگی‌های خاص از جمله وزن سبک آن‌ها، این سازه‌ها در انواع پروژه‌های ساخت و ساز کاربرد دارند. سازه‌های LSF را می‎توان جزء سازه‎های مدرن در دنیای مهندسی ساختمان معرفی کرد.

دلایل زیادی دارد که مهندسان را توجیه می‌کند از انواع سازه LSF در ابعاد و اندازه‌های مختلف در پروژه‌های ساختمانی خود استفاده کنند. ویژگی‌های مثبت این سازه‌ها در اندازه‌‌ای رواج پیدا کرده که برای ساخت ویلا در مغانک دماوند هم مورد توجه قرار گرفته است.

این سازه‌های فولادی، سازه‌های مقاوم در برابر شرایط محیطی هستند و به راحتی در محل نصب می‌شوند. سازه LSF از ویژگی‌های مثبت مکانیکی و فیزیکی برخوردار می‌باشد.

به دلیل اهمیت پروژه‌های ساخت و ساز مطابق با استانداردهای ایمنی و ساختمانی، این مطلب را به توضیح دقیق و کامل انواع سازه‌های LSF اختصاص می‌دهیم و اهمیت آن را در ساخت ویلاهای مغانک دماوند نیز بررسی می‌کنیم.

در پایان این بحث با مزایا و معایب سازه‌های LSF آشنا می‌شوید و می‌توانید برای پروژه‌های خود تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. این سازه‌های سبک فولادی نسبت به مصالح قدیمی ساختمانی ارجحیت دارند و بسیار مورد استقبال واقع شده‌اند.

سازه LSF چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

سازه LSF عبارت است از یک اسکلت فولادی با وزن سبک که به صورت پیش ساخته آماده شده است و برای ساخت و ساز به کار می‌رود. این سازه‌ها شبیه به پروفیل‌های فولادی دیده می‌شوند که با اتصالات فیزیکی نظیر انواع پیچ و بولت به یکدیگر متصل می‌گردند. سازه‌های LSF از نظر طول و عرض متغیر هستند.اندازه‌های این سازه‌ها به این بستگی دارد که در چه نوع پروژه‌های ساختمان‌سازی باید به کار بروند. سازه‌های LSF جایگزین خوبی برای سازه‌های فلزی سنگین و در برخی موارد، جایگزین سازه‌های بتنی هستند.

عرض انواع سازه LSF از ۸۹ میلیمتر تا ۳۰۸ میلی‌متر متغیر است. با توجه به نوع کاربرد این سازه‌ها، ضخامت آن‌ها می‌تواند از ۶/۰ میلیمتر تا ۲ میلی متر متغیر باشد. برای تمام قسمت‌های یک سازه می‌توان از پروفیل‌های LSF استفاده کرد. هم برای سقف، هم برای دیوارها، پارتیشن‌های جداکننده در یک ساختمان، اسکلت‌سازی اصلی ساختمان و موارد دیگر می‌توان از سازه LSF بهره گرفت.

مزایایی که انواع سازه LSF برای ساختمان‌سازی فراهم می‌کنند چیزی فراتر از انواع مصالح ساختمانی قدیمی است. وزن سبک این سازه‌ها باعث شده بار وارد شده به کل ساختمان کاهش پیدا کند و در راستای همین ویژگی، استحکام و مقاومت آن افزایش پیدا می‌کند. استفاده از این سازه‌ها در تمام جهان متداول شده است و پیش‌بینی می‌شود در آینده نیز اکثر ساختمان‌ها، به ویژه سازه‌های خلاقانه با استفاده از سازه‌های LSF طراحی شوند.

در یک تعریف ساده، سازه‌های LSF را به صورت مقاطع فولادی با دیواره نازک معرفی کرده‌اند. این مقاطع، تحت فرآیند نورد سرد در کارخانه تولید می‌شود. مهم‌ترین مصالح اولیه برای سازه‌های LSF، ورق‌های فولادی نازک می‌باشند.

مهم‌ترین مزایای سازه LSF چیست؟

مزایای استفاده از سازه LSF در ساختمان‌سازی متنوع است و طیف مختلفی از کاربردها را در بر می‌گیرد. این مزایا برای گروه سازندگان ساختمان، مصرف‌کنندگان یا همان ساکنین ساختمان و همچنین طراحان ساختمانی وجود دارد. به دلیل اهمیت استفاده از سازه‌های استاندارد در ساختمان‌سازی، مهم‌ترین مزایای سازه‌های LSF را به صورت فهرست‌گونه در قسمت زیر معرفی می‌کنیم:

* سازه‌های LSF وزن سبک دارند و برای ساخت و طراحی، انعطاف‌پذیری خاصی از خود نشان می‌دهند. این سازه‌ها قابل استفاده در انواع طرح‌های مختلف برای ساخت و ساز در شرایط اقلیمی متفاوت می‌باشند.
* با استفاده از سازه LSF به راحتی می‌توان یک ساختمان مدرن طراحی کرد که مطابق با استانداردهای ساختمانی باشد.
* استفاده از سازه‌های LSF در پروژه‌های ساخت ویلای مغانک دماوند یا هر پروژه دیگری، هزینه‌های نیروی انسانی را کاهش می‌دهد و سرعت انجام پروژه را بالاتر می‌برد.
* یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای سازه‌های LSF، پیش بردن پروژه ساختمانی در تمام قسمت‌ها است بدون این که اختلالی در سازه‌های دیگر ایجاد شود.
* برای ساختمان‌سازی با سازه LSF، نیازی به انبار کردن سازه‌ها در محل ساختمان‌سازی نیست. سازه‌های پیش ساخته از کارخانه به طور مستقیم به محل نصب منتقل می‌شوند و با حداقل تجهیزات و نیروی انسانی می‌توان آن‌ها را در مدت زمان کوتاه‌تری نصب کرد.
* خرید و نصب سازه‌های LSF از هر جهت، مقرون به صرفه است. این روش برای صرفه‌جویی در هزینه‌های اجرای پروژه و بهره‌برداری بسیار توصیه شده و مورد استقبال قرار گرفته است.
* انواع سازه LSF در برابر حریق و آتش‌سوزی، مقاومت بالایی دارد.
* سازه‌های LSF در برابر زمین لرزه، رانش زمین، وزش طوفان‌های شدید، بارش شدید تگرگ و باران و برف مقاوم هستند.
* سازه‌های LSF، زباله‌های ساختمانی کمتری تولید می‌کنند و قابل بازیافت هستند.
* ساختمان‌هایی که با سازه‌های LSF ساخته می‌شوند از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند و هزینه‌های مصرف انرژی را در یک سال به شدت کاهش می‌دهند.
* تولید انبوه انواع سازه‌های LSF در کارخانه به راحتی امکان‌پذیر است.
* این سازه‌ها یکنواخت هستند و می‌توان عرض، طول و ضخامت آن‌ها را متناسب با نوع کاربرد تنظیم کرد.
* سازه‌های LSF ، مقاومت و سختی بالایی دارند و تحت تاثیر عوامل محیطی قرار نمی‌گیرند.
* سازه‌های LSF در برابر خوردگی، پوسیدگی و نفوذ جانوران موذی، مقاومت بالایی دارند.
* امکان طراحی خلاقانه انواع سازه‌ها با استفاده از سازه LSF وجود دارد. به همین جهت، مهندسان و طراحان ساختمانی می‌توانند ساختمان‌های متنوع با طرح‌های جدید و امروزی طراحی کنند.

سازه LSF چیست و چه ویژگی‌هایی برای ساخت ویلا در مغانک دماوند دارد؟
انواع کاربردهای سازه LSF چیست؟

اکنون که با مهم‌ترین مزایای سازه LSF آشنا شدید، شاید علاقه‌مند باشید که بدانید این سازه‌ها برای ساخت چه پروژه‌هایی مناسب‌تر هستند و می‌توان با آن‌ها چه طرح‌هایی را پیاده‌سازی کرد. در این قسمت به کاربرد سازه‌های LSF اشاره می‌کنیم.

· ساخت ویلا در مغانک دماوند
· ساخت سوله‌ها و کارگاه‌های صنعتی
· ساخت کارخانه و محیط‌های صنعتی و تولیدی
· ساخت مکان‌های آموزشی
· طراحی و ساخت ساختمان‌‌ها در مجموعه شهرک‌ها (شامل شهرک‌های مسکونی و صنعتی)
· طراحی و ساخت پلان نیم طبقه در برخی ساختمان‌ها
· کاربرد ساخت پارتیشن‌ها یا سقف کاذب

کاربرد سازه LSF در ساخت ویلای مغانک دماوند

یکی از مهم‌ترین کاربردهای سازه LSF که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از آن‌ها برای ساخت ویلای مغانک دماوند است. به واسطه تمام مزایایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، سازه‌های LSF برای ویلاهای مغانک دماوند، به خصوص در شرایط اقلیمی استان‌های مغانک دماوندی بسیار مناسب است. این سازه‌ها سبک هستند و براساس طرح پیشنهادی می‌توان آن را در موقعیت های مختلف نصب کرد.

از آنجائیکه طراحی ویلای مغانک دماوند بسیار اهمیت دارد و نقش مهمی در جذب مشتری خرید ویلا در مغانک دماوند ایفا می‌کند، مهندسان و پیمانکاران ساختمانی ترجیح می‌دهند ویلاهای زیباتر و ایمن‌تر را با سازه‌های LSF بسازند. این سازه‌ها را به راحتی می‌توان به سایر مصالح فلزی و بتنی متصل کرد و از همه مهم‌تر، در برابر شرایط مرطوب و پرباران مغانک دماوند، مقاومت خوبی دارند.

اگر تصمیم دارید ویلای مناسبی در مغانک دماوند بسازید، بدون نگرانی از تامین مصالح ساختمانی می‌توانید با شرکت پیمانکاری صحبت کنید تا از انواع سازه LSF متناسب با طراحی پلان ساختمان استفاده کنند. بهترین و زیباترین ویلاهای مغانک دماوند قابل اجرا با این سازه‌های پرکاربرد هستند.

اجزای تشکیل دهنده سازه LSF

به طور کلی اجزای تشکیل دهنده سازه LSF به سه بخش تقسیم بندی می شوند. یکی از اجزای تشکیل دهنده این سازه، ورق و ستون های فولادی و گالوانیزه می باشند. از دیگر اجزای تشکیل دهنده صفحاتی از جنس پی وی سی هستند که از آن ها به عنوان عایق حرارتی استفاده می شود.

استفاده از این صفحات به عنوان عایق می تواند هزینه های مصرف انرژی را تا اندزه زیادی کاهش دهد. دیواره بتنی پیش ساخته که در سازه های قاب فلزی سبک مورد استفاده قرار می گیرد، از دیگر اجزای تشکیل دهنده سازه بتنی می باشد.

مزایای سازه LSF

از جمله موارد کاربرد LSF می توان به استفاده از آن ها در ساختمان های چند واحدی، دفاتر و ساختمان های تجاری کوچک، واحدهای صنعتی، ساختمان های ورزشی و آموزشی، خانه های کوچک، احداث طبقات بر روی پشت بام، ساخت فضای پیش ساخته و غیره اشاره کرد.

همان گونه که گفته شد از مزایای این سازه ها وزن کم آن ها می باشد. از دیگر مزایای سازه ال اس اف که می توان در این جا به آن اشاره کرد، کاهش خطرات ناشی از زلزله می باشد. هم چنین استفاده از آن ها می تواند تا اندازه زیادی سرعت ساخت ساختمان ها را بالا ببرد.

از دیگر نکات مثبت استفاده از سازه LSF در کاهش هدر رفت انرژی می باشد. بنابراین به کارگیری آن ها در ساختمان سازی می تواند در کاهش هزینه ها در طولانی مدت نیز کارگشا باشد. هم چنین استفاده از این سازه هیچ گونه محدودیتی در طراحی نقشه ساختمان ایجاد نمی کند.

استفاده از دیوارهای تر در ساختمان های معمولی معایبی به همراه دارد که از جمله می توان به سنگین بودن آن ها اشاره کرد. اعمال وزن سنگین بر ساختمان می تواند مشکلاتی از قبیل جذب نیروی بیش تر زلزله و تولید ضایعات فراوان را به همراه داشته باشد.

استفاده از سازه LSF می تواند این مشکل را تا اندازه زیادی برطرف سازد. چرا که به کارگیری آن ها امکان استفاده از دیوارهای خشک به جای دیوار های تر در ساختمان های معمولی را فراهم می کند.

از دیگر مزایای استفاده از این سازه می توان به تولید انبوه، سادگی در ساخت و تولید، کیفیت و دقت بالا در ساخت و اجرای جزئیات، مقاومت زیاد، حمل و نصب آسان، قابلیت بازیافت مصالح به کار رفته در ساخت سازه، عدم اشتعال پذیری، مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و نفوذ حشرات موذی، عدم نیاز به قالب بندی و سازگاری در محیط و آب و هوای مختلف اشاره کرد.

از این سازه در بازسازی خانه های مناطق زلزله زده نیز استفاده می شود. چرا که سرعت ساخت با استفاده از این سازه بالا بوده و هزینه مقرون به صرفه ای دارد.

سازه LSF چیست و چه ویژگی‌هایی برای ساخت ویلا در مغانک دماوند دارد؟
معایب استفاده از سازه LSF

در کنار مزایای استفاده از سازه ال اس اف، برخی نکات منفی نیز وجود دارد. برای مثال از معایب LSF می توان به محدودیت در ابعاد دهانه اشاره کرد. هم چنین محدودیت نیروهای خبره برای انجام این کار از دیگر نکات قابل توجه در این زمینه می باشد. چرا که استفاده از این سازه در ساختمان سازی نیاز به مهارت های ویژه دارد.

از دیگر معایب این سازه می توان به محدودیت استفاده از آن ها در ساختمان هایی با طبقات زیاد اشاره کرد. از نکات دیگر می توان به دقت در حمل آن اشاره کرد. چرا که در صورتی که قطعه ای از آن در هنگام حمل کردن آسیب ببیند باید دوباره سفارش و ساخته شود. ایجاد سر و صدا سازه بر اثر انبساط و انقباض نیز از دیگر معایب آن به شمار می رود.

دستمزد اجرای سازه LSF

همان طور که پیش تر گفته شد ساخت سازه های LSF با سرعت نسبتا زیادی انجام می شود و مقرون به صرفه نیز هست. شرکت های زیادی وجود دارند که این نوع سازه رو اجرا می کنند، بنابراین اگر تصمیم بر آن شود که سازه LSF اجرا گردد می توان به شرکت های مربوطه مراجعه نمود و از آن ها مشاوره گرفت.

سخن پایانی

نواع سازه LSF، به پروفیل‌های فولادی سبک با جداره نازک گفته می‌شود که در ساختمان‌سازی در قسمت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. موارد کاربردی سازه‌های LSF، گسترده و متنوع است. می‌توان از این سازه‌های پیش‌ساخته در قسمت پی ساختمان، اسکلت ساختمان، پارتیشن‌بندی، سقف کاذب، دیوارها و ساخت نیم طبقه استفاده کرد.

انواع سازه‌های LSF در ساخت ساختمان‌های صنعتی و مسکونی کاربرد دارند. برای ساخت ویلا در مغانک دماوند هم می‌توان از سازه LSF استفاده کرد. طراحی ساختمان با مدل‌های خلاقانه و جدید با این سازه‌ها امکان‌پذیر است. استفاده از سازه‌های LSF، هزینه‌های اجرای پروژه را بسیار کاهش می‌دهد و از هر نظر مقرون به صرفه می‌باشد.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *