تماس مستقیم
09123434196
تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

طراحی ویلای جنگلی به همراه معرفی بهترین سبک معماری

طراحی ویلای جنگلی به همراه معرفی بهترین سبک معماری

طراحی ویلای جنگلی برای پروژه‌های ساخت و ساز ویلا از ایده‌های مدرن یا سبک کلاسیک تبعیت می‌کند. ویلاهای لوکس دماوند صرفاً به ویلاهای ساحلی محدود نمی‌شوند؛ می‌توانید یک ویلای جنگلی لوکس یا فوق لوکس را براساس آخرین سبک‌‌های معماری دنیا طراحی کنید

 

طراحی ویلای جنگلی به همراه معرفی بهترین سبک معماری

برای طراحی و ساخت یک ویلای جنگلی فوق‌العاده زیبا در دماوند نیاز دارید که طرح و نقشه‌ای را از قبل آماده کنید. ویلای جنگلی شما در صورتی زیبا و کامل خواهد بود که ریزترین جزئیات در طراحی را از قلم نیندازید.

طراحی ویلای جنگلی فقط از عهده کارشناسان معماری و مهندسان پیمانکار ساخت است. کارشناسانی که در طراحی پلان ساختمان مهارت دارند می‌توانند پلان ویلای جنگلی را با ظرافت هرچه تمام‌تر طراحی کنند.

با ساخت یک ویلای جنگلی زیبا قرار است ملک اختصاصی در بالای یک تپه سرسبز یا کنار جاده روستایی داشته باشید. ویلاهای جنگلی، همه زیبا و بی‌نظیر هستند. ویلای جنگلی شما در دماوند می‌تواند در فاصله نزدیکی از جنگل‌های سرسبز شهرهای مختلف قرار داشته باشد. انتخاب و طراحی ویلای جنگلی در تمام موارد فوق به سلیقه و بودجه مالی شما بستگی دارد.

وقتی قرار است پروژه طراحی ویلای جنگلی در دماوند را به کارشناسان واگذار کنید، یعنی در نهایت یک ویلا تحویل می‌گیرید که همانند ویلای ساحلی یا یک آپارتمان کامل، تمام امکانات را دارد؛ از مستر خواب گرفته تا سالن نشیمن، حمام و سرویس بهداشتی عمومی و اختصاصی، تعداد سه یا چهار اتاق خواب، انباری، پارکینگ، اتاق ناهارخوری، آشپزخانه مجهز و غیره، تمام این موارد برای طراحی پلان ویلای جنگلی در نظر گرفته می‌شود.

برای طراحی ویلای جنگلی و ساخت ویلا در دماوند، هیچ محدودیتی از نظر نقشه وجود ندارد، اما برای این که روی زمین مناسب ساخت و ساز را آغاز کنید، حتماً باید کاربری زمین مطابق با کاربری مسکونی باشد. قبل از پروژه ساخت و ساز حتماً استعلام لازم را از شهرداری یا سازمان مربوطه دریافت کنید.

طراحی ویلای جنگلی با امکانات کامل

در طراحی ویلای جنگلی، امکانات کامل در نظر گرفته می‌شود. ویلای جنگلی شما یک ویلای مدرن، دلباز با امکانات پیشرفته است. از بهترین مصالح اولیه در ساخت ویلای جنگلی در دماوند استفاده می‌شود. اکثر مشتریانی که قصد سرمایه‌گذاری در دماوند را دارند به عنوان اولین گزینه، ساخت و ساز ویلا را انتخاب می‌کنند.

یک ویلای اختصاصی از هر چیز دیگری بهتر است. هم مکانی برای سکونت موقت هنگام سفر خواهد بود، هم سرگرمی اعضای خانواده فراهم می‌شود و هم می‌توانید مهمانی‌ها یا جشن‌های خانوادگی برگزار کنید؛ بدون اینکه نگرانی اجاره ویلا را داشته باشید.

طراحی ویلای جنگلی و ساخت آن همیشه به یک نقطه کانونی یا نقطه تمرکز، توجه می‌شود. مثلاً آشپزخانه ویلا با طراحی بی‌نظیر اجرا می‌شود. ساخت شومینه داخل ویلای جنگلی، یک ایده منحصر به فرد است. ویلاهای جنگلی که متراژ بیشتری را برای ساخت در اختیار دارند، مجهز به اتاق ناهارخوری بزرگ، اتاق مطالعه و حتی پاسیوی بزرگ هستند.

در طراحی ویلای جنگلی همیشه پارکینگ یا گاراژ اختصاصی برای خودرو در نظر گرفته می‌شود. هر چقدر متراژ زمین بیشتر باشد، ظرفیت پارک‌ خودرو هم می‌تواند بیشتر شود. در ویلاهای جنگلی، انباری هم ساخته می‌شود. اگرچه، برای طراحی اتاق‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود که کمدها و قفسه‌ها به زیباترین شکل قرار گیرند. مثلاً ساخت کمد توکار یا کمدهای کشویی یا حتی تخت خواب‌هایی که دارای قفسه‌های مخفی هستند برای این کار پیشنهاد می‌شود.

عنصر دیگری که در طراحی ویلای جنگلی همیشه و همیشه جلب توجه می‌کند، ساخت تراس یا بالکن دلباز و زیبا با نمایی رو به جنگل است. طراحی ویلا جنگلی در دماوند، یک ویلای را همه جانبه را در اختیار شما می‌گذارد. حتی شما می‌توانید اتاق مخصوص لباسشویی به صورت مجزا داخل ویلا طراحی کنید.

سبک‌های مختلفی برای طراحی ویلای جنگلی در دماوند وجود دارد. ویلاهای دوبلکس از گروه ویلاهای جنگلی از هر نظر زیبا و چشم‌نواز هستند.

اگر از عنصر شیشه و چوب‌های ترمووود یا چوب پلاست برای نمای بیرونی ویلاهای جنگلی استفاده شود، آنچنان جلب توجه می‌کند که گویی به ویلای ساخته شده در کشورهای خارجی نگاه می‌کنید. از هر نظر، ویلاهای جنگلی با مصالح عالی و باکیفیت ساخته می‌شوند، بنابراین اطمینان حاصل خواهد شد که ویلا تا سال‌های سال، دوام دارد. همچنین هزینه‌های تعمیرات و نگهداری بسیار کمتر خواهد بود.

مزایای طراحی ویلای جنگلی و ساخت آن در دماوند

طراحی ویلای جنگلی برای ساخت یک ویلای اختصاصی ضرورت دارد. داشتن ویلای جنگلی از هر نظر مزیت‌هایی را برای شما در بر خواهد داشت. ویلاهای جنگلی، ساختمان‌هایی هستند که باعث دوستی بین انسان و طبیعت می‌شوند. اگر در ویلای جنگلی زندگی کنید، سبک زندگی شما در جهتی تغییر پیدا می‌کند که گویی طبیعت، جزئی از شما شده است.

همیشه هم لازم نیست که در آسمان خراش‌ها در میان شهرهای شلوغ زندگی کنید. زندگی در یک ویلای جنگلی دنج در گوشه‌ای از طبیعت دماوند می‌تواند لوکس، جذاب و کم هزینه باشد.

طراحی ویلای جنگلی برای خانواده‌ها این فرصت را فراهم می‌کند که بتوانند نسبت به کسب آرامش، تغییر سبک زندگی و جذب انرژی از طبیعت، طرز فکر خود را تغییر بدهند.

برای ساخت و ساز ویلا در دماوند از بهترین مصالح استفاده می‌شود، بنابراین اگر ترکیب رنگ نمای بیرونی ویلا یا حتی دکوراسیون داخلی ویلا را متناسب با طبیعت انتخاب کنید، قطعاً حس و حال آرامش دهنده‌ای را در شما تداعی می‌کند.

طراحان حرفه‌ای و مهندسان نقشه‌کش ساختمان برای طراحی ویلای جنگلی از ذوق و سلیقه هنری خود هم بهره می‌گیرند. طراحی ویلا جنگلی برای ساخت در طبیعت زیبای دماوند براساس نرم افزارهای به روز، در حوزه معماری انجام می‌گیرد. اگر به ایده‌های اجرا شده برای ویلاهای جنگلی در سراسر جهان نگاه کنید به طرح‌های فوق‌العاده این ویلاها پی می‌برید.

طراحی ویلای جنگلی حتی می‌تواند به گونه‌ای باشد که شما یک استخر کوچک خصوصی روی بام ویلا یا روی تراس داشته باشید. چه چیزی بهتر از اینکه از پنجره‌های شیشه ای ویلا، درختان سرسبز جنگل را تماشا کنید؟

زیباترین مدل‌های معماری برای طراحی ویلای جنگلی در دماوند

به جرات می‌توان گفت که هزاران مدل و سبک معماری برای طراحی ویلای جنگلی در دماوند وجود دارد. ویلاهای جنگلی، جایی در دل طبیعت ساخته می‌شوند، بنابراین بسته به موقعیت مکانی زمین مسکونی، معماری‌های متفاوتی را می‌توان اجرا کرد.

سبک معماری ویلای جنگلی می‌تواند مدرن و خلاقانه باشد. معماری مدرن، همان معماری است که با استفاده از شکل‌ها و حجم‌های هندسی طراحی می‌شود.

در معماری مدرن برای طراحی ویلای جنگلی هیچ محدودیتی وجود ندارد. مرزها شکسته می‌شود تا نمای خلاقانه‌ای در ساختمان ویلا به وجود بیاید. ساختمان‌هایی که به شکل منحنی یا به شکل چهارگوش، مکعب یا خطوط خمیده ساخته می‌شوند، نمونه‌ای از این طراحی مدرن و منحصر به فرد هستند.

ایده دیگری که برای طراحی ویلای جنگلی در دماوند پیشنهاد می‌شود و بسیار پرطرفدار است، ویلاهای دوبلکس جنگلی هستند که سقف آن‌ها به صورت کلبه‌های چوبی، به مدل سقف شیروانی، ساخته می‌شود.

ویلاهای دوبلکس با نمای چوبی، پرطرفدار و جذاب هستند. تصور کنید یک کلبه چوبی در دل جنگل دارید و هر ساعت در روز می‌توانید در طبیعت پیاده‌روی کنید! حس و حالی توصیف‌ناپذیر است که تنها با طراحی ویلای جنگلی و ساخت آن، به واقعیت تبدیل می‌شود.

اگر از سبک مدرن فاصله بگیریم، می‌توانید از سبک کلاسیک هم برای طراحی ویلای جنگلی در دماوند بهره ببرید. ویلاهای کلاسیک، قدیمی هستند اما می‌توان با طرح‌های جدید امروزی آن‌ها را تلفیق کرد. ساخت استخر در ویلاهای جنگلی، امروزه پر طرفدار شده است.

اگرچه ویلاهای جنگلی، خود، در طبیعت ساخته می‌شوند اما طراحان و معماران، اهمیت خاصی را برای محوطه سازی ویلاها هم قائل هستند.

طراحی داخلی ویلا جنگلی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در خانه های مدرن جنگلی، طراحی داخلی آن ویلا است. مشاوره ساخت تالار عروسی طراحی داخلی ویلا جنگلی علاوه بر زیبایی بیشتر خانه به شما کمک می کند تا خانه خود را به راحتی تزئین کنید و از فضاهای مختلف خانه استفاده کنید تا فضای دلگیر و آزار دهنده ای را برای شما ایجاد نکند. همچنین به این نکته توجه کنید که برای اینکه خانه ویلایی شما شیک و جذاب تر به نظر برسد، باید خانه خود را طوری طراحی و چیدمان کنید که با محیط بیرون مطابقت داشته باشد و با همطراز بود این طراحی، ویلا جنگلی خود به یکی از زیباترین ویلاها تبدیل کنید. برای انجام ساخت ویلا جنگلی، این کار به تیم یا اشخاص خاصی سپرده می شود که در این زمینه متخصص هستند و به شما برای زیبایی هرچه بیشتر خانه تان کمک می کنند. در اینجا چند نمونه از طراحی داخلی ویلا جنگلی را ببینید!

نکات ایمنی در هنگام ساخت و طراحی ویلا حنگلی

انتخاب مصالح

از مهمترین نکاتی که هنگام ساخت ویلا حنگلی باید به آن توجه کنید، انتخاب مصالح مناسب برای ساخت است. طرح ساخت تالار مصالح یک ویلا برای ساخته شدن در حنگل باید متناسب با نوع آب و هوا و نیز طبیعت موجود در آن انتخاب شود و برای ایمنی بیشتر باید مصالح مورد استفاده در ویلا را رنگ یا اسپری کرد تا دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند و پوسیده نشوند.

نورگیری ویلا

ویلا جنگلی مورد نظر را باید طوری طراحی کرد که نورگیری مناسبی داشته باشد و متناسب با فضل با آفتاب گرم یا خنک نگه داشته شود. به همین دلیل معمولا در ویلاهایی که ساخته می شود از پنجره های تمام قد استفاده می شود و این نور طوری قرار می گیرد که در فضل زمستان آفتاب خانه را کاملا گرم نگه دارد تا از مصرف سوخت بیش از حد نیز جلوگیری شود.

توجه به آب و هوا

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، آب و هوای منطقه در ساخت یک ویلا بسیار موثر است و اگر ویلا طبق آن آب و هوا طراحی نشود، خسارت های زیان باری به صاحب ویلا متحمل می شود.

اگر ویلا با توجه به این نکات و اصول لازم در آب و هوای مناسب خودش ساخته نشود، سریعتر فرسوده می شود و برای صاحب ویلا باعث دردسر و هزینه های بیشتری می شود. به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم طراحی داخلی تالار حتما با یک مهندس معمار متخصص و کاربلد تماس بگیرید و حتی اگر می خواهید ویلایی از پیش ساخته شده را خریداری کنید، از استاندارد بود آن ویلا مطلع و با خبر شوید و با خیال راحت در ویلا حنگلی خود استراحت کنید و از طبیعت بکر ایران لذت ببرید.

قیمت ساخت و طراحی ویلا جنگلی

ویلا جنگلی نیز مانند دیگر ویلاها ساخته می شود تفاوت lsf و csf و از مصالح مشابه یا مقاوم تر در ساخت این ویلاها استفاده می شود. اما یکی از دلایلی که ساخت و خرید ویلا جنگلی گران تر است، این دلیل است که این ویلا ها به طور خاص و در یکسری مناطق تعیین شده ساخته می شود و ساخت ویلا در هرجایی از جنگل امکان پذیر نیست. همچنین دریافت مجوز برای ساخت ویلا جنگلی به راحتی ساخت یک ویلا در سطح یا اطراف شهر نیست. پتینه طرح مخمل یکی دیگر از دلایلی که ویلا جنگلی را گران تر می کند این است که زمین این ویلاها به نسبت گرانتر است و هرکسی با بودجه کم نمی تواند این نوع ویلا را تهیه کند.

سخن پایانی

طراحی ویلای جنگلی و ساخت یک ویلای اختصاصی، مزایای زیادی را برای خانواده‌ها به دنبال دارد. ساخت ویلای جنگلی در دماوند به ویژه در منطقه چمستان و نوشهر برای سرمایه‌گذاری یک پیشنهاد فوق‌العاده به شمار می‌رود. اگر بودجه کافی در اختیار دارید، جنگل‌های زیبای چمستان و نوشهر فرصت خوبی را برای تغییر سبک زندگی به شما می‌دهند.

برای طراحی ویلای جنگلی و آغاز پروژه ساخت و ساز حتماً باید از کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید. افرادی که در طراحی پلان ساختمان، با تجربه هستند و از همه مهمتر به فرآیندهای ساخت و ساز ویلا در دماوند هم تسلط دارند. اگر بود به کافی را برای ساخت این مدل ویلاها اختصاص دهید، تا سال‌های سال، ویلایی دارید که هم ارزش آن افزایش پیدا کرده است و هم مکان مناسبی برای سکونت شما در هر فصل سال خواهد بود.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *