تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

هوش مالی برای مشاورین املاک چه کاربرد و چه تأثیراتی دارد

هوش مالی برای مشاورین املاک چه کاربرد و چه تأثیراتی دارد

یکی از برجسته ترین و چالش برانگیزترین بازارهای اقتصادی، بازار مسکن است. با وجود فراز و فرودهایی که در بازار ملک وجود دارد، این بازار از جمله بازارهای محبوب سرمایه گذاران است. با وجود سرمایه گذاری های خرد و کلان زیادی در بازار املاک، کلید موفقیت در آن هوش مالی است. یکی از نشانه های هوش مالی بالا کمک گرفتن از متخصصان و کارشناسان در انجام هر کار است.

 

هوش مالی برای مشاورین املاک چه کاربرد و چه تأثیراتی دارد

بنابراین سرمایه گذاری که هوش مالی بالایی دارد، اگر خودش بر حوزه املاک مسلط نباشد از مشاوران کمک می گیرد.

تأثیر هوش مالی بر حرفه مشاوره املاک

هوش مالی برای همه افراد بسیار اهمیت دارد و این اهمیت برای مشاورین املاک ویژه تر است. به دلیل اینکه انتخاب حوزه و چگونگی فعالیت در هر مقطع زمانی در این شغل نیازمند هوش مالی بالاست.

مشاور املاکی که ضریب هوش مالی بالایی داشته باشد، برای یادگیری بیشتر وقت می گذارد. او می داند که باید پیوسته در حال بهبود اطلاعات در حوزه تخصصی خود و حوزه های مربوطه باشد. تقویت هوش مالی به مشاور املاک کمک می کند که در هر شرایطی از بازار عملکرد مطلوبی داشته باشد. برای مثال مشاور املاک با هوش مالی بالا در زمان رکود بازار ملک، دست روی دست نمی گذارد. در چنین شرایطی علاوه بر آماده شدن برای دوره رونق، تمرکز خودش را به سمت بازار تهاتر می برد. چرا که با تحلیل شرایط می داند در دورانی که نقدینگی کمتر است، بازار تهاتر پر رونق خواهد بود.

آماده شدن برای دوره رونق چند جنبه مختلف دارد. به روز کردن اطلاعات، تقویت مهارت هایی مثل فن بیان و فنون مذاکره از جمله آمادسازی های ممکن است. مشاور املاکی که هوش مالی بالایی داشته باشد به اهمیت یادگیری، افزایش اطلاعات و بهبود مهارت ها اشراف دارد. موارد دیگری نیز می تواند انجام شود؛ مانند حفظ ارتباط با مشتری های قدیمی و حضور در شبکه های اجتماعی.

از طرفی مشاور املاک با هوش مالی بالا، مشاوره بهتری به مشتری خواهد داد و مشتری راضی تری خواهد بود. مشتری راضی از عملکرد مشاور املاک، او را به چندین مشتری دیگر معرفی خواهد کرد. در نتیجه این روند بر موفقیت مشاور املاک تأثیرگذار است.

در واقع می توان عامل اصلی موفقیت یک مشاور املاک را هوش مالی دانست. تقویت هوش مالی تأثیر مستقیمی روی موفقیت مشاور املاک دارد. بنابراین مشاور املاکی که می خواهد در حرفه خود موفق شود باید هوش مالی خود را تقویت کند.

هوش مالی برای مشاورین املاک چه کاربرد و چه تأثیراتی دارد
هوش مالی در بازار املاک

بازار املاک یکی از بازارهای ایمن و پر سود برای سرمایه گذاری است. آیا سود دهی برای همه سرمایه گذاران در بازار املاک یکسان است و ضریب بالایی دارد؟

مسلماً پاسخ این سوال منفی است. شخصی در اوج قیمت های بازار، ملکی می خرد که افزایش قیمت آن توسط متخصصان پیش بینی نمی شود. این شخص بعد از مدتی با همان قیمت یا حتی قیمت پایین تر ملک را می فروشد. شخص دیگر ملکی که پیش بینی می شود به اصطلاح ترقی کند را در پایین ترین قیمت می خرد. او در بازه زمانی کوتاهی بعد از خرید ملکش را با چند برابر قیمت می فروشد. مثال دوم در مورد شخصی است که هوش مالی بالایی در زمینه املاک دارد. این شخص بازار ملک را تحلیل و پیش بینی می کند و از نظرات کارشناسانه استفاده می کند. در نتیجه با اطلاعاتی که دریافت می کند، ملک مناسب را در زمان مناسب می خرد.

چند نکته در مورد هوش مالی در بازار املاک
  • هوش مالی کمک می کند که سرمایه گذار ملک مناسبی را انتخاب کند. املاکی که در مناطق رو به رشد قرار دارند، برای سرمایه گذاری مناسب هستند. مثلاً اگر قرار است شرکت مهمی در جایی ساخته شود، زمین های اطراف آن می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • کسی که هوش مالی بالایی دارد، هنگام خرید ملک به نکات مختلفی توجه دارد و آگاهانه تصمیم می گیرد. برای مثال به امنیت منطقه، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و امکانات رفاهی منطقه توجه می کند.
  • هوش مالی بالا افزایش آگاهی و اطلاعات در زمینه املاک را ایجاب می کند. رابرت کیوساکی نویسنده کتاب «هوش مالی خود را افزایش دهید» می نویسد: «املاک و مستغلات، سهام، صندوق های پس انداز، کسب و کار یا پول، افراد را ثروتمند نمی کنند. بلکه این اطلاعات، دانش، فکر یا به عبارتی دیگر این هوش مالی است که افراد را ثروتمند می کند».
  • یکی از نشانه های هوش مالی بالا به روز بودن اطلاعات و آگاهی نسبت به اخبار بازار است.
  • هوش مالی الزام می دارد که هنگام خرید ملک قراردادی مطمئن، به دور از دردسر و ضرر بسته شود. بنابراین کسی که هوش مالی بالایی دارد، اطلاعات حقوقی خودش را بالا می برد یا از متخصص کمک می گیرد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *