تماس مستقیم
09129510073

وبلاگ

ویلا بسازیم یا بخریم ؟!

ویلا بسازیم یا بخریم ؟!

ویلا بسازیم یا بخریم ؟!

وقتی نام ویلا به میان می آید احتمالا یک عصر با یک فنجان جذاب قهوه را به یاد خواهید آورد که در حیاطی که پر از درخت باشد بگذرانید؛ خب نگاه انسان ها نسبت به گذشته تغییر کرده است و انسان ها باز هم نیاز به طبیعت پیدا کرده اند و به سمت مناطق غیر آپارتمانی می روند و برای زندگی دوم خود ویلایی را تهیه می کنند که در آن آرامشی دریافت کنند و به زندگی اول خود برگردند با انرژی بیشتر ادامه دهند و در آن حضور داشته باشند.

حالا وقتی شما هم در این دسته از انسان ها قرار گرفتید باید برای تهیه ی ویلا تصمیم بگیرید آیا برای خود یک ویلای زیبا بسازید یا یک ویلا برای خود خریداری کنید که قبلا ساکنینی داشته است یا حتی پیمانکاری آن ویلا را به صورت نوساز به شما بفروشد.

همراه ما باشید.

 

اگر اطلاعات مفیدتری در حوزه ی املاک و مستغلات شهرستان دماوند و مناطق مختلف آن می خواهید مقالات زیر را مطالعه کنید و سپس به ادامه ی مطالعه ی این مقاله بپردازید؛ مقالاتی که کارشناسان املاک دماوند به شما پیشنهاد می کنند به شرح زیر می باشد:

 

 

ویلا بسازیم یا بخریم ؟!

در حالت کلی این بحث که آیا ویلا بسازیم یا اگر ویلا می خواهیم ویلای خود را بخریم بحث وسیعی است و در حد یک مقاله خواندن به پایان نمی رسد و نیاز است پارامترهای مهمی را در نظر بگیرید و بعد تصمیم قطعی و نهایی را بگیرید.

بارها و بارها در مورد اینکه در پروژه های ساختمانی یا معاملات ملکی ممکن است شما با یک اشتباه یا انتخاب نادرست ضررهای زیادی از لحاظ مالی و زمانی داشته باشید صحبت کرده ایم و این صحبت ها به اینجا رسید که شما در حال مطالعه ی مقاله ی فعلی هستید تا بتوانید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید.

اگر شما علاقه به داشتن ویلا در هر یک از مناطق شهرستان دماوند مثل گیلاوند، جابان، دماوند ، آبسرد، گرمابسرد، اوچونک و … دارید باید انتخاب کنید که کدام یک از انتخاب های زیر را داشته باشید:

 • ساخت ویلا دماوند
 • خرید ویلا دماوند
 • ساخت ویلا گیلاوند
 • خرید ویلا گیلاوند
 • ساخت ویلا جابان
 • خرید ویلا جابان
 • ساخت ویلا گرمابسرد
 • خرید ویلا گرمابسرد
 • ساخت ویلا آبسرد
 • خرید ویلا آبسرد
 • ساخت ویلا سربندان
 • خرید ویلا سربندان
 • ساخت ویلا اوچونک
 • خرید ویلا اوچونک

 

حالا که یکی از موارد بالا را انتخاب کردید باید نکاتی را بخوانید و بعد به ادامه ی تصمیم خود بپردازید.

ساخت ویلا یا کلا هر نوع ملکی نیاز به دانش در زمینه ی ساخت دارد و حتما نیاز به یک مهندس دارید که در کنار شما حضور داشته باشد و کل پروسه ی ساخت ویلا از مرحله ی پیدا کردن زمین مناسب و معامله ی آن شروع خواهد شد و در مرحله ی نقشه کشی و دریافت مجوزهای لازم برای ساخت ویلا ادامه پیدا خواهد کرد.

در این مرحله نیز در نهایت شما یک پیمانکار می خواهید که پروژه را در کنار معمار پروژه به او بسپارید و آن پروژه را اجرا کند؛ در سال های اخیر در کنار تجربه ی کاری برای معماران بحث بروز بودن دانش فنی نیز اهمیت پیدا کرده است پس از انتخاب معمارهای جوان اصلا نترسید و به سادگی می توانید با دیدن اینکه فرد صلاحیت های لازم را دارد پروژه را با آن معمار جوان شروع کنید و هم فرصت دارا شدن یک نمونه کار به او بدهید و هم یک ملک با معماری بروز داشته باشید.

در مراحل مختلف ساخت شما نیاز به تامین های مالی زیادی دارید زیرا با قیمت های فعلی بازار مصالح ساختمانی که هر روز در حال تغییر و رشد به سمت بالا هستند کمی قیمت ها نسبت به قبل متفاوت شده است اما باید بدانید که اگر شما یک ویلا را بسازید و این ساخت اصولی باشد احتمالا از زمانی که مشابه همین ویلا را آماده بخرید هزینه ی کمتری خواهید کرد.

البته قیمت تمام شده برای مالک قبلی ویلایی که خرید خواهید کرد کمتر خواهد بود زیرا در گذشته ویلایی که به شما قصد فروش آن را دارد ساخته شده است و با قیمت های بهتری مصالح و پروژه را تامین کرده است و حالا قیمت بروز برای فردی که مالک قبلی بوده است باعث افزایش سرمایه خواهد شد.

حالا که تا اینجا مطالعه کردید باید بگوییم اگر همین الان تصمیم به ساخت ویلا در مناطق مختلف شهرستان دماوند دارید یک جلسه مشاوره ی رایگان را از تیم کارشناسان املاک دماوند دریافت کنید و فقط کافیست که با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

حالا در مورد مواردی که مربوط به خرید ویلا وجود دارد می پردازیم.

خرید ویلا در کنار اینکه دردسر کمتری دارد انتخاب های بیشتری به شما می دهد و می توانید به سادگی به پای معامله بروید و یک ویلا برای خود خریداری کنید بدون آنکه درگیری های زیادی داشته باشید صاحب ویلا شوید و مراحل اداری کمتری را دنبال خواهید کرد.

از طرفی هر روز نگران این نخواهید بود که قیمت مصالح بالا برود و پروژه با بودجه ی شما به مشکل بخورد و به سادگی مراحل را پیش خواهید رفت و صاحب ویلا می شوید.

البته در نظر بگیرید اگر ویلای دست دوم یا ویلایی که قبلا ساکن داشته باشد را خریداری کنید احتمالا نیاز به کمی بازسازی و تعمیرات دارید زیرا معمولا افراد بعد از ساخت ویلا تا چندین سال هزینه ای برای آن نمی کنند و ضمنا وقتی یک ملک را خریداری می کنید باید به سلیقه ی خودتان تغییراتی را ایجاد کنید که احتمالا سلیقه ی ساکن قبلی نبوده است ولی سلیقه ی شما بوده است.

اگر هم در خرید ویلا اینگونه عمل کنید که یک ویلای کلید نخورده و نوساز را از یک پیمانکار یا بساز بفروش خرید کنید به سادگی می توانید ساکن آن شوید و خیالتان از بابت اینکه ملک نو است و از ابتدا شما ساکن آن بوده اید راحت می شود.

فرق خرید ویلای کلید نخورده و نوساز با زمانی که ویلا را خودتان بسازید این است که درگیری ها و دردسرهایی که ممکن است در پروسه ی ساخت داشته باشید را نخواهید داشت و به سادگی و خیلی سریعتر و شاید با هزینه ی خیلی کمتری صاحب ویلا شوید.

تیم کارشناسان املاک دماوند ابتدا به شما پیشنهاد می کند که به جای رفتن به فرآیند ساخت فایل های موجود را مشاهده کنید و یا از کارشناسان ما به صورت حضوری ان ها را بخواهید و اگر مورد مناسب شما نبود حالا به سراغ این بروید که خودتان ویلای مورد علاقه ی خودتان را در هر نقطه ای از شهرستان دماوند بسازید.

البته اینکه نام شهرستان دماوند یا مناطق مشابه به میان می آید و در این نوشته به آن ها اشاره شده است این است که تیم کارشناسان املاک دماوند به صورت اختصاصی روی منطقه ی دماوند و حومه فعال است و سعی می کند به جای دست بردن به منطقه هایی که آشنایی کمتری با آنجا دارد تمرکز خود را روی شهرستان دماوند و حومه قرار دهد تا نیاز مشتریان خود را به سادگی پاسخگو باشد.

حالا شما می توانید به سادگی بعد از اینکه ملک مورد نظر شما در فایل ها نبود اقدام به ساخت کنید که در هر چندین حالتی که گفته شد شما نیاز به یک مشاور امین و با تجربه و بومی و محلی دارید تا بودجه ی شما به بهترین انتخاب شما مبدل شود.

 

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *