تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

چگونه یک ویلای ارزان در مغانک دماوند بسازیم؟

چگونه یک ویلای ارزان در مغانک دماوند بسازیم؟

در این مقاله درباره چگونگی ساختن یک ویلای ارزان در مغانک دماوند یا هر کجای دیگری که دلتان می‌خواهد قرار است با هم صحبت کنیم. اول خونه این مقاله را به ارائه پیشنهادها و راهکارهایی در خصوص داشتن یک ویلا با ساختی کم هزینه‌تر اختصاص داده است. با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می‌شود یک ویلای ارزان ساخت.

 

چگونه یک ویلای ارزان در مغانک دماوند بسازیم؟

کمی که با خودمان روراست باشیم، می‌توانیم به سادگی اعتراف کنیم که همه ما حداقل یکبار در زندگیمان به فکر خرید ویلا در مغانک دماوند افتاده‌ایم و رویای داشتن یک ویلای دنج و زیبا در دل طبیعت سبز و همیشه تازه مغانک دماوند کشور را در سرمان پرورانده‌ایم. اما همیشه بین ما و رویاها و تصمیماتمان موانعی وجود دارند که ما را دچار محدودیت می‌کنند. اگر کمی منطقی فکر کنیم خواهیم دید که همانقدر که فکر خرید ویلا در مغانک دماوند فکری جذاب و تصمیمی وسوسه انگیز است، به همان اندازه و حتی بیشتر نیز تصمیمی پُرهزینه و گران است.

خرید ویلا در مغانک دماوند یا ساخت ویلا در مغانک دماوند امروزه با توجه به شواهد موجود آنقدر سرمایه‌گذاری موفق و پر بازده‌ای بوده که شاید ما هم زمانیکه سرمایه قابل توجهی دستمان می‌آید، فکر خرید ویلا در مغانک دماوند یا ساخت ویلا در مغانک دماوند به سرمان می‌زند و می‌خواهیم ما نیز سهمی از این سرمایه‌گذاری پر سود و موفق در چرخه اقتصادی حال حاضر داشته باشیم. اما آنچه خوب است پیش از چنین حرکت اقتصادی بزرگی به آن توجه کنیم این است که آیا سرمایه‌ای که ما در اختیار داریم برای خرید ویلا در مغانک دماوند یا شروع به ساخت ویلا در مغانک دماوند کفاف می‌دهد یا خیر؟

یک ویلای بزرگ و دست نیافتنی یا یک ویلای کوچک و دست یافتنی؟

وقتی فکر خرید ویلا در مغانک دماوند یا ساخت ویلا در مغانک دماوند به سرتان می‌زند، احتمالاً اقدام بعدی و منطقی‌تان برآورد هزینه و محاسبه تمام هزینه‌هایی است که در این پروسه با آن روبرو خواهید شد. پس از یک برآورد واقع‌بینانه شاید به این نتیجه برسید که سرمایه‌ای که شما در حال حاضر در اختیار دارید، به خرید ویلا در مغانک دماوند، آن هم یک ویلای بزرگ و لوکس نرسد.

از طرفی با علم بر شرایط اقتصادی موجود نیز، فکر دست نگه داشتن و خواباندن سرمایه تا بیشتر شدنش فکر اقتصادی هوشمندانه‌ای نخواهد بود. درست است که شاید همه ما سرمایه لازم برای خرید یا ساخت ویلا در مغانک دماوند از نوع بزرگ و با امکانات لوکس‌اش را نداشته باشیم، اما می‌توانیم با ساخت یک ویلای کوچکتر اما دلخواه، همان آرامش و همان محیط امن و دنج و شخصیمان را در دل طبیعت دوست داشتنی مغانک دماوند کشور برای خودمان داشته باشیم.

نمی‌شود با فکر یک رویای بزرگ، رویاهای کوچکی که تحققشان در زندگی آسان‌تر و مُیسرتر است را هم از خودمان دریغ کنیم. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر سرمایه‌تان برای ساخت ویلا در مغانک دماوند یا خرید ویلا در مغانک دماوند محدود است، با ما همراه باشید تا نکاتی را برایتان مطرح کنیم که می‌تواند امکان داشتن یک ویلای دنج و شخصی در طبیعت زیبا و خوش آب و هوای مغانک دماوند را برایتان عملی کند.

نکاتی برای ساخت یک ویلای ارزان

چه قصد ساخت ویلا در مغانک دماوند را داشته باشیم و چه قصد هر نوع سرمایه‌گذاری یا خرید دیگری، برایمان بهتر آن است که هدفمان با هزینه‌های کمتری به دست آید و ما را کمتر در خرج بیاندازد. حال اگر این هدف ساخت ویلا در مغانک دماوند باشد باید چه کار کنیم که از شر هزینه‌های اضافی و جانبی ساخت ویلا در مغانک دماوند در امان بمانیم؟

برای ساخت یک ویلای ارزان در مغانک دماوند یا هر شهر دیگری، در گام اول به شما پیشنهاد می‌کنیم فارغ از فکر اینکه چه میزان سرمایه‌ای در حال حاضر در اختیار دارید، بنشینید و با حوصله به هزینه‌های این پروسه از ابتدا تا پایان کار فکر کنیم و آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. هزینه‌هایی که از اولین مرحله ساخت ویلا در مغانک دماوند همراه شما خواهند بود. مانند: هزینه مربوط به خرید زمین، هزینه مربوط به مصالح مورد نیاز برای ساخت، هزینه مربوط به مهندسین و استادکاران و سایر هزینه‌هایی که در پروژه ساخت ویلا در مغانک دماوند انتظارتان را می‌کشند.

در ادامه متن به شما پیشنهاداتی ارائه می‌دهیم که شاید تا حد قابل توجهی بتواند هزینه‌های ساخت یک ویلا برای شما کاهش دهد و یک ویلای ارزان اما شخصی و زیبا را برایتان به ارمغان بیاورد.

۱. زمین ویلا

قدم اول برای ساخت ویلا در مغانک دماوند در واقع خرید زمین است. شما می‌توانید با خرید یک زمین با ابعادی جمع و جورتر، عملی هوشمندانه برای داشتن یک ویلای ارزان است و به شما کمک می‌کند در همین ابتدای کار بخش قابل توجهی از سرمایه‌تان برای خرید زمینی بزرگ از دست ندهید. سعی کنید به هنگام خرید زمین، زمینی را انتخاب کنید که هزینه ساخت و سازتان در آن در نیمه‌های کار شما را از ساخت ویلا در مغانک دماوند جا نگذارد.

به این توجه کنید که زمین‌های بزرگ هزینه‌های بیشتری را برای محوطه سازی و یا حتی صرفاً ساخت نمای دیوارهایش از شما خواهد گرفت. به بیان ساده‌تر هر چه زمین شما ابعادش بزرگتر باشد، به همان اندازه در ابتدا به مصالح بیشتری برای دیوارکِشی در اطرافش نیاز خواهید داشت و سپس برای ساخت نمای همان دیوارها یا حتی رنگ زدنشان نیز هزینه‌های بیشتری را صرف باید بکنید.

۲. ابعاد ساختمان ویلا

اگر سرمایه‌تان محدود است و می‌خواهید اقدام به ساخت ویلا در مغانک دماوند کنید، و یک ویلای ارزان برای خود بسازید، بهتر است از هرگونه هزینه اضافی بکاهید. یعنی هزینه و سرمایه‌ای که در اختیار دارید را صرف نیازهایتان کنید نه صرف تجملات. اگر از همین ابتدا به این موارد در پروژه ساخت دقت نداشته باشید، در میانه راه متوجه خواهید شد که کلاف کار از دستتان در رفته است و بودجه زیادی را نیز از دست داده‌اید.

پس ساخت یک بنا که اندازه و امکاناتش متناسب با برآورده ساختن نیازهای شما از داشتن یک ویلای راحت و خوب باشد را به ساخت یک ساختمان بزرگ که از تعداد اتاق‌ها گرفته تا تعداد سرویس‌های بهداشتی‌اش از حد نیاز شما بیشتر است و تنها به لوکس شدن ویلایتان کمک می‌کند ترجیح دهید.

در نظر داشته باشید که به عنوان مثال تعداد اتاق خواب‌های بیشتر هزینه شما را چه در ساخت و چه در خرید تجهیزات و مبلمان بیشتر خواهند کرد یا مثلاً ساخت دو سرویس بهداشتی یا دو حمام در ویلا هزینه زیادی را از شما برای خرید کاشی، لوله‌کشی، شیرآلات، روشویی و غیره خواهد گرفت. پس برای داشتن ویلای ارزان که هزینه‌های کمتری را برای شما رقم بزند باید از هر چیزی به میزان برآورده ساختن نیازتان بخواهید.

چگونه یک ویلای ارزان در مغانک دماوند بسازیم؟
۳. محوطه سازی ساده‌تر

از جمله هزینه‌های دیگری که در ساخت ویلا در مغانک دماوند با آن روبرو خواهید بود هزینه مربوط به محوطه سازی ویلا است. اما شما یک ویلای ارزان می‌خواهید! در خصوص محوطه سازی در مقاله‌های بسیاری از جوانب مختلفی صحبت کردیم. حال می‌دانیم که یکی از چیزهایی که ویلای شما خصوصاً در مغانک دماوند کشور را به نما و جلوه بیشتری می‌آورد، اجرای محوطه سازی در فضای باغ یا حیاط ویلا است.

زیرا این فرصت را می‌دهد تا بتوانید با خیال راحت‌تر، زمان بیشتری را در فضای خارجی ویلای خود سپری کنید و به اندازه کافی از هوا و منظره اطراف ویلایتان لذت ببرید. اما به طور منطقی و واقع‌بینانه این را هم باید در نظر داشت که هزینه‌های مربوط به محوطه سازی یک ویلا هزینه‌های قابل توجهی هستند. اما این را هم فراموش کنید که محدود بودن سرمایه شما، می تواند شما را از داشتن یک ویلای دلخواه و زیبا محروم کند. هدف ما این است که به شما بیاموزیم چگونه یک ویلای زیبا و دلخواه که آسایش و آرامش شما در روزهای تعطیل و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه‌تان را برآورده می‌کند برای خود بسازید.

شما می‌توانید شکل ساده‌تری از محوطه سازی را در حیاط ویلایتان در مغانک دماوند اجرا کنید. نگران نباشید! به هیچ عنوان نیاز به اضافه کردن آیتم‌های بزرگ و پُرهزینه مثل ساخت استخر‌های بزرگ یا آلاچیق‌های بزرگ و گل و گیاه کاری‌های آنچنانی و پر خرج نیست. اگر کمی زمان و سلیقه از خودتان خرج کنید می‌توانید به راحتی به کمک یک باغبان ماهر یک گل کاری زیبا در محوطه خارجی ویلایتان ترتیب دهید و از زیباتر شدن محیط لذت بیشتری ببرید. ایده‌های بسیاری برای یک محوطه سازی کم هزینه وجود دارد.

به عنوان مثال می‌توانید مسیری که شما را از دروازه ویلا تا ساختمان ویلا می‌رساند را به صورت مارپیچ مسیری بسازید که حاشیه‌اش با گلدان‌های رنگی یا گیاهان پایه کوتاه تزئین شده است و خط عرضی میان آن‌ها را با سنگ‌های ریز پُر کنید. می‌توانید با قرار دادن یک سایه‌بان رنگی در وسط حیاط ویلا و چیدن چند صندلی و میز اطرافش جای آلاچیق‌های بزرگ و پُرهزینه را به راحتی بگیرید. پس فقط کافیست به جای صرف هزینه‌های بیشتر، تنها کمی خلاق و با حوصله باشید.

اگر قصد ساخت ویلا در مغانک دماوند را دارید و هدف شما ساخت یک ویلای ارزان است، خواهید دید مواردی که در بالا اشاره شد اگر به درستی اجرا و عملی شوند تا حد قابل توجهی هزینه‌های شما در ساخت و ساز را کاهش خواهند داد. حال شما می‌توانید این موارد را به شکل دیگری در خرید مبلمان مورد نیاز برای ویلاتان نیز به کار برده و هزینه‌هایتان را در تجهیز کردن امکانات رفاهی ویلای خود نیز به طرز چشمگیری کاهش دهید.

چگونه می توان ویلا ارزان قیمتی را با کیفیت مناسب ساخت؟

بهتر است بدانید که ویلاسازی معمولا به دو روش بساز و بفروشی و شخصی‌ سازی می باشد. در روش بساز و بفروش اکثر سازندگان از مواد و مصالح ساختمانی بی کیفیت و نامرغوب جهت ساخت ویلای مورد نظر استفاده می کنند.

همچنین در این نوع روش ویلاسازی اساس انتقال نیرو و ملاحظات استاتیکی و دینامیکی در سازه رعایت نخواهد شد. حتی در برخی از این ویلاها از ستون هایی که برای ساخت ویلا وجودشان ضروری است خبری نیست و این حاکی از عدم مقاومت ویلاها می باشد.

همچنین برخی افراد اقدام به ساخت ویلا در زمین های غیر مجاز می کنند و یا ممکن است در مناطقی که دارای کاربری کشاورزی هستند ساخته شوند. جالب است بدانید این دلایل ذکر شده و دلایل دیگر موجب می شود این ویلاها از قیمت ارزان تری نسبت به بقیه ویلا ها برخوردار باشند.

بنابراین باید فریب قیمت پایین آن ها را نخورد زیرا نه تنها از لحاظ اقتصادی خرید این نوع ویلاها به صرفه نیست بلکه ممکن است فرد خریدار را دچار ضرر و زیان کنند.اما یکی از سوالاتی که امروزه ذهن بسیاری از افراد را به خود در گیر نموده است ساخت ویلا ی ارزان قیمت اما با کیفیت و دوام بالا می باشد. نکته قابل توجه در ساخت اینگونه ویلاها این است

که اگر به دنبال ارزان ترین روش ساخت ویلا هستید باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید کیفیت مصالح ساختمانی را کاهش دهید و کیفیت را فدای هزینه کنید. زیرا بسیاری از افراد دچار این اشتباه می شوند اما نمی دانند که این کار نه تنها به نفع آن نیست بلکه موجب می شود ضرر و زیان بیشتری را متحمل شوند. حتی در برخی موارد ممکن است خسارت جانی را به دنبال داشته باشد.

برای ساخت ویلا ارزان قیمت بهتر است در ابتدای کار با متخصصان و مهندسان با تجربه در این زمینه مشورت نمایید و با راه کارهای کاهش قیمتی که آن ها ارائه می دهند به خوبی آشنا شوید. در بسیاری از موارد می توانید از احداث استخرهای مدرن، تزیینات غیر ضروری، نورپردازی های مدرن و … اجتناب کنید. زیرا استفاده از این روش به طور قابل توجهی باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد. در نتیجه این امر باعث می شود بتوانید یک ویلای با کیفی را با رعایت نکات ایمنی لازم بسازید.

چگونه یک ویلای ارزان در مغانک دماوند بسازیم؟
آشنایی با ارزان ترین روش های ساخت ویلا

روش های مختلفی جهت ساخت ویلا ارزان قیمت وجود دارد که انتخاب هرکدام از این روش ها به علاقه و نظر شخصی کاربران و متقاضیان بستگی دارد. از اینرو یکی از روش های پیشرفته و قابل اطمینان انتخاب و استفاده از ویلاهای پیش ساخته می باشد. در واقع این نوع ویلاها به صورت کاملا آماده در کارخانه ها ساخته می شوند، سپس مشتریان به راحتی این ویلاها را می توانند به محل مورد نظر خود انتقال دهند و از آن استفاده کنند.

همچنین یک روش دیگر جهت ساخت ویلا ارزان قیمت استفاده از ساندویچ پانل ها است که امروزه به طور چشمگیری در بین افراد گسترش پیدا کرده است. این نوع ویلاهای ساخته شده علاوه بر این که از قیمت مناسبی برخوردار هستند از کیفیت و مقاومت بالایی نیز بهره می برند. لازم به ذکر است که روش دیگر جهت ساخت و ساز ویلای ارزان قیمت خریداری و انتخاب یک زمین ارزان قیمت می باشد. در واقع هرچه هزینه خرید زمین کم تر باشد قیمت ویلا نیز برای افراد به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

همچنین اگر افراد تمایل داشته باشند که از ساندویچ پانل و ویلاهای آماده استفاده نکنند تنها راه برای ساخت یک ویلا ارزان قیمت انتخاب یک زمین با متراژ کم است. زیرا در این روش به دلیل اینکه زمین مورد نظر کوچک می باشد از میزان مصالح کمتری جهت ساخت ویلا استفاده می شود که تبعا قیمت تمام شده ویلا برای کاربران کمتر خواهد شد.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۹۵۱۰۰۷۳ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *