تماس مستقیم
09121760554

آبسرد

آبسرد

منطقه ی آبسرد دماوند واقع شده در شهرستان دماوند می باشد؛ شهرستان دماوند یکی از شهرستان های استان تهران است که در شرق استان تهران پایتخت کشور عزیزمان قرار گرفته است.

در سال ۱۳۷۵ خورشیدی و با پیوستن سه روستای بزرگ تاسکین، روستای مرانک، روستای آبسرد به یکدیگر و با مصوبه ای که هیئت وزیران این سه منطقه داشتند شهر آبسرد به وجود آمده است.

این منطقه در مرکزیت دهستان جمع آبرود می باشد.

مردم شهر آبسرد یک لهجه ی زیبای محلی را دارند که یکی از لهجه های زبان فارسی می باشد و با آن صحبت می کنند؛ بومیان منطقه در سال های اخیر به صورت گسترده ای به بخش های بزرگ تر مهاجرت کرده اند ولی هنوز هم به عنوان خانه ی دوم یا کاربرد باغی از این منطقه استفاده می کنند.

شهر آبسرد دماوند در همسایگی شهرهای کیلان و شهر دماوند قرار گرفته است و یکی از محصولات مهم و ممتاز کشاورزی این منطقه سیب به شمار می آید که همین سیب آبسرد است که با نام سیب ایرانی به کشورهای منطقه و اروپا صادر می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک آبسرد

 

آبسرد

شهر آبسرد دماوند دقیقا کجاست؟

آبسرد دماوند
آبسرد دماوند

معمولا همه ی ما ایرانیان دوست داریم که در تعطیلات خود در آخر هفته که روزهای پنجشنبه و جمعه است در جایی دیگر از خانه ی اصلی آن هاست مشغول تفریح و گذران باشیم تا در اولین روز هفته شنبه با انرژی به زندگی روزمره و سرکار و تحصیل خود بازگردیم. اما این که آخر هفته ها به کجا برویم و تفریح داشته باشید امری بسیار مهم می باشد. هموطنان پایتخت نشین جاهای مختلفی را در آخر هفته برای شرق و غرب را شناسایی می کنند که به عنوان مقصد سفر یکی دوروزه خود و خانوادشان انتخاب می کنند. اما باید بدانید این مقاصد به خودی خود و تنها زیبا نمی باشند بلکه حاصل تلاش اهالی این منطقه هستند که با جان و دل برای آبادی محل سکونت و زادگاه خود کار کرده ‌اند و آن جا را زنده نگه داشته اند. جایی که دیگر شاید فقط به قصد طبیعت گردی آن جا نرفت بلکه ویلایی ساخت تا هر موقع در سال بتوانید به آن جا بروید.

در این سال ها ساخت و ساز ویلا به علت ویلایی بودن این منطقه بیشتر شده است و افراد زیادی از شهرهای مختلف به آبسرد می آیند و با خرید یک ملک خالی شروع به داشتن یک ویلا در این منطقه می کنند.

 

اقلیم منطقه ای آبسرد چگونه است؟

منطقه ی آبسرد دماوند یک منطقه ی سردسیری می باشد که ییلاق شرقی عزیزان ساکت تهران در شهرستان دماوند به شمار خواهد رفت. شهر آبسرد دماوند که در پای ارتفاعات زرین کوه دماوند قرار گرفته است در سال هزار و سیصد و پنجاه و هفت شمسی با به هم پیوستن روستاهای بزرگ آبسرد، روستای مرانک و روستای تاسکین به وجود آمد. عطر دلنواز باغ های سیب زیبا، آلبالوهای قرمز و خوشمزه و هلوی آب دار در هوا پراکنده‌ شده است و وجود زمین های زراعی و باغی با خاک های بسیار مرغوب امکان فعالیت باغ داری و دام داری را فراهم کرده است.

شهر آبسرد دماوند در ماه های گرم تر سال مثل بهار و تابستان آب و هوای بسیار خوب و مناسبی دارد و در فصل های سرد سال مثل فصل پاییز و فصل زمستان آب و هوای آن جا سرد است. اگر به نقشه ی شهر آبسرد شهرستان دماوند نگاه کنیم، می بینیم که شهر آبسرد بعد از شهر دماوند (منطقه ی گیلاوند) و در قسمت جنوبی جاده ی شهر فیروزکوه قرار گرفته است. شهر کیلان همسایه ی جنوبی شهر آبسرد دماوند می باشد. فاصله ی شهر آبسرد شهرستان دماوند تا شهر تهران (با احتساب مبدا از ابتدای جاده ی شهر دماوند بعد از بزرگراه شهید یاسینی) حدود شصت کیلومتر می باشد که در شرایطی عادی این جاده حدود تنها ۱ ساعت در راه هستید.

میوه ی سیب شهر آبسرد دماوند یکی از خوشمزه ترین و جذاب ترین محصولات شهر آبسرد است.

 

روستاهای واقع شده در آبسرد و محلات آبسرد

روستاها و محلات زیادی در منطقه ی آبسرد دماوند قرار گرفته است. روستای مرانک روستایی می باشد که در غرب شهر آبسرد و شهر تاسکین در جنوب شهر آبسرد دماوند قرار دارند. روستاهای بیدک دماوند و اهران دماوند نیز با فاصله ی بسیار کم از شهر تاسکین قرار دارند. روستای آینه ورزان دماوند روستای دیگری می باشد که زیر مجموعه آبسرد است.

سوالاتی که بسیار پرسیده می شود:

  • آبسرد پزشکان کجاست ؟
  • آبسرد الهیه کجاست ؟

این دو محله های ویلایی ساز موجود در شهر آبسرد شهرستان دماوند هستند که با توجه به قیمت زمین در شهر آبسرد شهرستان دماوند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

جاذبه ها و زیبایی های شهر آبسرد دماوند و اطراف آن

شهر آبسرد دماوند که از به هم پیوستن روستاهایی تاریخی که بالاتر گفته شد ایجاد شده است و این روستاها که آبسرد را تشکیل داده است با قدمتی دیرینه به وجود آمده است.

جاذبه هایی در داخل و اطراف شهر آبسرد وجود دارد که هر کدام در نوع خود بسیار دیدنی و زیبا و جذاب هستند. پارک الغدیر آبسرد دماوند، پارک پلیس آبسرد دماوند، بوستان غدیر آبسرد (پارک شهرداری آبسرد دماوند)، آبشار آینه ورزان دماوند، امامزاده عبدالله دماوند، امامزاده قاسم تاسکین دماوند، امامزاده معطم طاهر دماوند، آرامگاه سید گتمیر دماوند، سد خاکی روستای وادان دماوند، کوه عمار پشته دماوند، خانه محمد باقر علوی دماوند، قلعه کهنه ی دماوند، مسیل چهار چشمه ی دماوند و … از جاذبه های گردشگری شهر آبسرد دماوند و مناطق اطراف آن می باشد.

با عبور از جاده ی شهر فیروزکوه به شهر دماوند می توانید به منطقه ی آبسرد دماوند می رسید.

 

سفر به شهر آبسر دماوند

منطقه ی آبسرد دماوند در قدیم اوسر نام داشت. نام دیگر منطقه ی آبسرد دماوند، سرآب است. جاده ی شهر فیروزکوه که استان تهران را به استان مازندران وصل می کند یکی از جاده هایی می باشد که از طریق آن می توانید به شهر آبسرد دماوند بروید. همچنین جاده ی دیگری هم از منطقه ی ایوانکی به استان مازندران میرسد که جاده ی آبسرد دماوند نام دارد. جاده های شهر فیروزکوه و شهر آبسرد، جاده مواصلاتی منطقه ی آبسرد دماوند به شمار میرود. اگر با وسایه ی حمل نقل عمومی قصد داشته باشید که سفر خود را به شهر آبسرد دماوند داشته باشید در هر کجای شهر تهران که قرار دارید با رفتن به شرق تهران و دماوند، از آن جا می توانید خود را به منطقه ی آبسرد دماوند برسانید.

 

گالری تصاویر شهر آبسرد دماوند

در زیر تعدادی از تصاویر زیبا را از شهر آبسرد دماوند می بینید:

برای مشاهده تصاویر بیشتر به گالری تصاویر بروید.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک آبسرد

 

اکنون که اطلاعات کاملی را در ارتبا با اینکه شهر آبسرد دماوند کجاست پس برای آخر هفته ای جذاب در کنار عزیزان خود برنامه ریزی داشته باشید تا به آبسرد دماوند بروید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با آبسرد نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.