تماس مستقیم
09121760554

گرمابسرد

گرمابسرد

خیلی از مردم و هموطنان عزیز کشور زیبای ایران زمانی که به مسافرت می روند فقط از جاهای معروف و خاص و شهرهای مهم دیدن می کنند. اما گروهی از افراد یا گردشگران هستند که  ترجیح خواهند داد ناشناخته های موجود در مناطق دور دست را کشف و بازدید کنند. وقتی گروه دوم که معمولا افراد عشق طبعیت هستند از مکانی که رفته اند در اکانت های شبکه های اجتماعی خود عکس هایی را به اشتراک می گذارند بقیه هم کنجکاو می شوند که در ارتباط با آن مکان بیشتر بدانند.

گاهی هم در صحبت های دیگران خواهیم شنید که در منطقه ای خوش آب و هوا ویلایی زیبا و ارزان قیمت اجاره کرده اند یا یک ویلا در همان منطقه ساخته اند. ما هم مشتاق این موضوع خواهیم شد که به آن منطقه برویم یا با آن منطقه بیشتر آشنا شویم.

، سری به آنجا بزنیم و با جاذبه‌های آنجا بیشتر آشنا شویم. امروز می خواهیم در حوالی جاده فیروزکوه جایی را به شما معرفی کنیم که در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز جا خوش کرده است. بیایید بدانیم گرمابسرد کجاست؟ و با مشخصات این روستا بیشتر آشنا شویم.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک گرمابسرد

 

گرمابسرد کجاست؟

یکی از دریاچه های زیبای دماوند دریاچه ی آهنک در نزدیکی شهر گرمابسرد است.

 

دماوند و تقسیمات جغرافیایی

شهرستان کوهستانی دماوند در نزدیکی پایتخت کشور عزیزمان و شمال شرق استان تهران از دو بخش مرکزی و رودهن و همچنین از پنج دهستان به نام ابرشیوه، تاررود، جمع آبرود، آبعلی و مهرآباد تشکیل شده است. بخش مرکزی قسمت های شمالی دماوند، شرقی دماوند و جنوبی دماوند را شامل می شود که دهستان ابرشیوه نیز در بخش مرکزی شهرستان دماوند قرار دارد. روستای گرمابسرد زیر مجموعه ی دهستان ابرشیوه می باشد.

 

گرمابسرد در نقشه

موقعیت گرمابسرد دماوند در نقشه

گرمابسرد
گرمابسرد

در مسیر غرب به شرق جاده ی شهر فیروزکوه در فاصله ی چهل و پنج کیلومتری شهر دماوند بعد از اینکه تابلوی روستای جابان دماوند را مشاهده کردید به سمت جنوب بخش جنوبی آن تغییر مسیر دهید. با ادامه ی مسیر بیست کیلومتری به شهر گرمابسرد دماوند خواهید رسید. حالا به گرمابسرد خوش آمدید. نام محلی گرمابسرد، گرموسر می باشد که بیشتر اهالی قدیمی  این محله ی شهر دماوند به زبان زیبای کردی صحبت می کنند. از آنجایی که گرمابسرد دماوند یک منطقه ی کوهپایه ای می باشد، کشت دیم بسیار در این منطقه رواج داشته. میوه ی هندوانه، میوه ی انار، میوه ی گندم، میوه ی آویشن، میوه ی زعفران، میوه ی قارچ، میوه ی سیب زمینی و میوه ی چغندر از محصولات دیگر گرمابسرد می باشد.

در سفر خود به شهر گرمابسرد دماوند خوردن هندوانه ی گرمابسرد را اصلا فراموش نکنید زیرا ممکن است این فرصت را دوباره نتوانید بدست آورید.

 

امکانات گرمابسرد دماوند

شهر گرمابسرد دماوند به دلیل داشتن آب و هوایی بکر و زیبا در فصل های گرم سال، یک منطقه ی کاملا ییلاقی به شمار می رود. از این رو اگر به نقشه ی شهر گرمابسرد دماوند در طی این سال ها دقت کنید خواهید دید امکانات شهر گرمابسرد نسبت به گذشته به شدت بهتر شده است. همچنین چون فاصله ی گرمابسرد تا تهرانحدود نود کیلومتر بیشتر نیست با یک تا یک ساعت و نیم رانندگی می تاونید از پایتخت به اینجا برسید، از این جهت بسیاری از افراد با گرفتن مجوزهای ساخت ملک در گرمابسرد در این منطقه شروع به ویلاسازی کرده تا هر موقع که قصد داشتند به راحتی به ویلای خود در یکی از مناطق مرغوب استان تهران و شهرستان دماوند بروند.

با گذر از جاده ی فیروزکوه به شهر گرمابسرد دماوند خواهید رسید.

 

گرمابسرد و اطراف آن دماوند

باغات و زمین های سر سبز منطقه ی ییلاقی شهر گرمابسرد دماوند دیدنی های فراوانی دارند.

چشمه ی شهر گرمابسرد دماوند، سقزدره، دره گشاد، گرمابسرد دشت سوم، دریاچه آهنک گرمابسرد، کفتار دره پایین گرمابسرد، کفتار دره بالا و …. از جاذبه‌ های گردشگری شهر گرمابسرد دماوند و اطراف آن می باشد. روستای مغانک، روستای روستای آینه ورزان، روستای جابان، روستای خسروان، روستای آبسرد و غیره نیز از جاهای دیدنی اطراف روستای گرمابسرد هستند.

 

 

گالری تصاویر شهر گرمابسرد دماوند

در زیر تعدادی از تصاویر زیبا را از شهر گرمابسرد دماوند می بینید:

برای مشاهده تصاویر بیشتر به گالری تصاویر بروید.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک گرمابسرد

 

اکنون که اطلاعات کاملی را در ارتبا با اینکه شهر گرمابسرد دماوند کجاست پس برای آخر هفته ای جذاب در کنار عزیزان خود برنامه ریزی داشته باشید تا به گرمابسرد دماوند بروید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با گرمابسرد نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.