تماس مستقیم
09121760554

گیلاوند

گیلاوند

اگر به دنبال سفر های کوتاه ۱ روزه در اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران شهر تهران هستید تا خستگی زندگی شهر نشینی را به در کنید و برای کار دوباره به زندگی خود برگردید و روحیه ای مناسب پیدا کنید شهر گیلاوند‌دماوند مناسب حال شماست.

سفر‌به‌گیلاوند در عین حال امکانات رفاهی و شهری زیادی را برای شما به همراه دارد، پیشنهاد ما به شما عزیزان و هموطنان عزیز برای این سفر یک روزه منطقه‌ی‌گیلاوند دماوند است.

 

 

پیشنهاد نویسنده: املاک گیلاوند

 

گیلاوند

گیلاوند

منطقه ی گیلاوند جزئی از مناطق موجود در ناحیه ی شهرداری شهرستان دماوند می باشد؛ شهرستان دماوند هم از مهم ترین شهرستان های استان تهران می باشد. شهرستان دماوند به عنوان شهر نمونه ی گردشگری ایران می باشد.

چرا شهرستان دماوند جذاب است؟

  • پیست اسکی آبعلی
  • غار رود افشان
  • دژ گل خندان
  • چشمه اعلا
  • برج شبلی
  • آب و هوای بسیار مطبوع

اما آنچه منطقه ی گیلاوند را در تمام ناحیه های دماوند متمایز خواهد کرد، منطقه ی ویلایی نشین دمادشت و دهستان زیبای روستای ولیران می باشد.

 

مسیر دسترسی به منطقه ی گیلاوند دماوند

منطقه ی گیلاوند با ویلا های بسیار در دل طبیعت بکر، ورودی شهر بزرگ و زیبای دماوند در استان تهران پایتخت کشور عزیزمان است. این منطقه تنها با شهر دماوند شش کیلومتر فاصله داشته و مسیر دسترسی به آن از طریق جاده ی تهران به فیروزکوه امکانپذیر خواهد بود. فاصله ی شهر تهران تا شهر دماوند نیز حدود هشتاد کیلومتر می باشد.

منطقه ی گیلاوند به دلیل نزدیکی به جاده ی شهر تهران به شهر فیروزکوه و به دنبال آن نزدیکی آن به پایتخت همواره مورد استقبال بومی های محلی و مسافر ها بوده است. این موضوع موجب ساخت امکانات بسیاری مثل  مدرسه ها، بیمارستان ها، خانه ها و ویلاهای نو ساز، مراکز خرید و رشد کسب و کارهای محلی و غیر محلی شده است.

منطقه ی گیلاوند در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا می باشد؛ این منطقه در دهستان مرکزی تاررود قرار گرفته است و میانگین دمای آن در کل سال ۱۲ درجه سانتیگراد می باشد. بهترین زمان سفر به گیلاوند در فصل گرم و زیبای تابستان است. با توجه به امکاناتی که گفته شد و وجود زمین های کشاورزی و باغ ها، این منطقه جزئی از بافت شهری و زندگی شهری شهرستان دماوند محسوب خواهد شد.

 

سرمایه گذاری در ملک های موجود ویلایی در گیلاوند

بدون شک خرید خانه های ویلایی در شهرک های مختلف ویلایی نشین دماوند سرمایه گذاری بسیار مطمئنی خواهد شد. نزدیکی دماوند به پایتخت کشور عزیزمان ایران و بهره بردن از آب و هوای دلنشین و آرامش شهرستان دماوند از جمله مزیت های اصلی این سرمایه گذاری است.

اگر تیم ما را قبول داشته باشید و از محتوای مختلف سایت ما که در وبلاگ کارشناسان املاک دماوند منتشر شده است باید بگوییم که که گیلاوند به دلیل بومی‌ بودن، زیر ساخت های فوق العاده و مطلوب، نزدیکی به شهر دماوند و شهر فیروزکوه در سال های اخیر شامل رشد زیادی شد و به دنبال این موضوع خرید زمین و ویلا در اینجا سودمند می باشد.

شهرک های موجود در این منطقه همگی اکثرا تازه تاسیس هستند مخصوصا شهرک نیروی انتظامی، جیلارد نو، مسکن مهر گیلاوند و شهرک مهتاب گیلاوند رو به ترقی و رشد می باشد. اجاره ی ویلا و خرید ویلا و خرید زمین در منطقه ی گیلاوند بستگی به نوع امکاناتی که در این منطقه است و دسترسی متفاوتی خواهد داشت.

این منطقه البته شهرک های قدیمی تری نیز دارا است که از بین آن ها شهرک دمادشت در بین مناطق لوکس و گران قیمت شهرستان دماوند به حساب می آید.

 

منطقه ی دمادشت گیلاوند

دمادشت یکی از شهرک های قدیمی منطقه ی‌ گیلاوند در دماوند می باشد که به اصطلاح بومی های منطقه به آن بخش تهرانی نشین گفته می شود. پوشش های گیاهی متنوع این منطقه، وجود ویلاهای لوکس با متراژهای بالا و بومی‌ بودن ساکنین آن دمادشت را به دسته ی مناطق گران قیمت در شهرستان دماوند کرده است.

 

روستای ولیران در دماوند

ولیران با نام قدیمی دلیران در نطقه ی شمالی شرق منطقه ی گیلاوند قرار گرفته است که در بین محلیان به آن وله رون گفته نیز گفته می شود. روستای ولیران دماوند از منطقه ی گیلاوند حدودا ۴ کیلومتر فاصله دارد. ولیران علاوه بر مناظر طبیعی بسیار زیبا و خیره کننده، محوطه ای تاریخی بر روی تپه ماهور دارد.

قلعه ی دختر، گور های تاریخی، خمره سفالی، سکه هایی از جنس نقره، مهره های عقیق و … از جمله آثاری می باشد که در منطقه ی ولیران دماوند کشف شده است.‌

قدمت ولیران به دوره ی اشکانیان باز می گردد و آثار معماری ساسانی در آن هنوز موجود است، چند سال پیش در آثار ملی ولیران به ثبت رسیده است.

 

بقعه شیخ شریف گیلیاردی

در روستای جیلارد دماوند که از توابع شهرستان دماوند است در مسیر شرقی جاده گیلاوند به دماوند محوطه گورستانی اسلامی ‌قرار گرفته است. در این گورستان اسلامی و تاریخی یک بنای خشتی بسیار قدیمی است که تقریبا ویرانی از آن بیشتر نمانده است که به بقعه ی شیخ شریف گیلیاردی یا شیخ بغدادی مشهور است. بنای مستطیلی شکل آن متشکل از ایوانی قدیمی و اتاقی مربع شکل از سنگ لاشه ای، خشتی، ملاتی و گچی ساخته شده است. معماری این بقعه ی تاریخی مربوط به دوران قاجار است.

 

منطقه ی گیلاوند در استان لرستان

باید دقت کنید که اگر از سمت گوگل به جستجو در ارتبط با کلمه ی “گیلاوند” گشته باشید احتمالا به نام یک روستای به نام گیلاوند نیز می رسید.

این روستا در دهستان ازنا از توابع بخش زیبای خرم آباد در استان لرستان می باشد. طبیعت بکر و سر سبز، نهر های پر از آب، کوه ها و تپه های بلند، باغ های میوه زیبا، گل های وحشی کوهستانی در دشت ها و صدای پرنده ها در سکوت و آرامش، این روستا را جز مناطق گردشگری استان لرستان تبدیل نموده است.

قلعه ی تاریخی کمندان، آبشار های شهر اشترانکوه، ‏تونل برفی، غار ماهی کور و قلعه ی دژ ازنا از دیگر جاذبه های تاریخی و گردشگری زیبای دهستان ازنا است.

 

گالری تصاویر شهر گیلاوند دماوند

در زیر تعدادی از تصاویر زیبا را از شهر گیلاوند دماوند می بینید:

برای مشاهده تصاویر بیشتر به گالری تصاویر بروید.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک گیلاوند

 

اکنون که اطلاعات کاملی را در ارتباط با اینکه شهر گیلاوند دماوند کجاست پس برای آخر هفته ای جذاب در کنار عزیزان خود برنامه ریزی داشته باشید تا به گیلاوند دماوند بروید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با گیلاوند نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.