تماس مستقیم
09123434196
تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

سکونت در دماوند و اطراف آن

سکونت در دماوند و اطراف آن

در سال های اخیر یکی از عمده دلایلی که افراد از شهر نشینی به سمت منطقه های کوچک و خوش آب و هوا می روند این است که انسان ها متوجه شده اند که عمر آدمی محدود است و اگر بخواهند همیشه در حال جنگ با دنیا باشند عملا مشکلات روحی و جسمی برای آن ها به وجود می آید پس از این جهت سعی می کنند به سمت منطقه های کوچک و زیباتری بروند تا زندگی سالم تر و با کیفیت تری نیز داشته باشند.

در این منطقه به بررسی سکونت در سکونت در گیلاوند، سکونت در دماوند، سکونت در جابان، سکونت در گرمابسرد، سکونت در سربندان، سکونت در آبسرد، سکونت در اوچونک می پردازیم.

با مقاله ی سکونت در دماوند و اطراف آن همراه ما باشید.

 

سکونت در دماوند و اطراف آن

به بررسی سکونت در هر یک از مناطق دماوند می پردازیم؛ در این نوشته سکونت در گیلاوند، سکونت در دماوند، سکونت در جابان، سکونت در گرمابسرد، سکونت در سربندان، سکونت در آبسرد، سکونت در اوچونک را به طور کامل بررسی می کنیم.

 

سکونت در گیلاوند

در سال هایی که تورم و بازار اقتصادی بد شده است معمولا اطراف شهرهای بزرگ و مخصوصا شهر تهران رشد بالایی می کند اگر نیاز به یک منطقه در نزدیکی شهر تهران دارید که بتوانید سکونت آرامی را داشته باشید و از خدمات شهرنشینی بالا و کیفیت زندگی خوب برخوردار باشید احتمالا زندگی در گیلاوند برای شما مفید است.

منطقه ی گیلاوند در دماوند به علت دسترسی های مناسب آن به بخش های مختلف می تواند اولین گزینه ی شما برای مهاجرت دائم از دود و آلودگی هوای شهر دماوند باشد.

 

سکونت در دماوند

از گذشته منطقه هایی مثل دماوند و لواسانات مورد پسند افراد خوش پسند و با کلاس تر بوده است؛ افرادی که زندگی با کیفیت فوق العاده بالا می خواهند حتی شهرستان دماوند را به لواسانات ترجیح می دهند؛ یکی از دلایلی که باید دماوند را لواسانات، فشم، شمیرانات و مناطق کوهستانی و خوش آب و هوا تر شهر تهران ترجیح بدهید این است که در زمان  هایی که آلودگی هوا شهر تهران را می گیرد شهر دماوند مثل قبل پاکیزه می باشد و آب و هوای مناسبی را دارا می باشد.

طبعا زندگی در شهر دماوند نیاز به خرید یا اجاره ی ملک دارد که در مرکز این شهر کمی قدرت خرید به دلیل قدرت پرداخت هموطنان عزیزمان در کشور ایران پایین آمده است اما انتخاب اول و آخر افرادی که قدرت خرید در یک منطقه ی خوش آب و هوا را دارند شهر دماوند می باشد.

شک نکنید.

 

سکونت در جابان

در نگاه اول همه به منطقه ی جابان یا شهر جابان دماوند نگاه ویلا نشینی دارند اما افراد زیادی نیز بعد از دوران بازنشستگی خود به سمت منطقه ی جابان می آیند و با خرید ویلا یا ساخت ویلا خود را ساکن این منطقه می کنند.

زندگی دائمی نیز در شهر جابان دماوند وجود دارد پس از اینکه سکونت دائم داشته باشید نترسید و حتما مدتی این شهر را برای زندگی با کیفیت بالاتری انتخاب کنید.

 

سکونت در گرمابسرد

خب شاید زندگی دائم کمی در شهر گرمابسرد مشکلات داشته باشد البته مشکلاتی که گفته می شود دور بودن دسترسی از دانشگاه و مدرسه است و گرنه از لحاظ امکانات زندگی روزمره هیچ مشکلی در گرمابسرد نخواهید داشت زیرا اینترنت نیز در این منطقه به لطف وزیر محترم ارتباطات آمده است و سرعت بسیار خوبی دارد؛ در این سالها چندین کسب و کار آنلاین در منطقه ی گرمابسرد نیز فعال شده است که از این جهت می توان گفت هیچ محدودیتی برای ما ایرانیان وجود ندارد و نیازی نیست که کسب و کارهای آنلاین همگی در شهر بزرگی مثل تهران باشند.

 

سکونت در سربندان

شهر یا روستای سربندان نیز بعد از منطقه ی جابان قرار گرفته است که از این جهت اهمیت بالایی دارد که شهر سربندان دماوند کیفیت بهتری در حوزه ی ملکی دارد و زمین های با ارزش تر و مرغوب تری در بین این مناطق دارد.

از نظر امکانات رفاهی سربندان دماوند یک منطقه ی کامل می باشد زیرا شهر سربندان دماوند دارای امکانات زیادی اعم از:

  • بانک سربندان
  • تعویض روغنی سربندان
  • فروشگاه سربندان
  • لباس فروشی سربندان
  • دوچرخه سازی سربندان
  • نانوایی سربندان
  • میوه فروشی سربندان
  • آرایشگاه سربندان
  • کافی نت سربندان
  • و …

است.

 

سکونت در آبسرد

مهم ترین بخش شهرستان دماوند شهر آبسرد می باشد.

خب در مورد شهر آبسرد خیلی بعید است کسی نشنیده باشد زیرا شهر آبسرد دماوند منطقه ی بسیار گران قیمتی از لحاظ ملکی است و امکانات این منطقه در حد شهری مثل پردیس نیز می رسد و باید دقت کنید که زندگی در این منطقه بالاترین کیفیت زندگی را در استان تهران دارد که با خرید یک ملک می توانید نسبت به این سکونت اقدام رو به جلو داشته باشید.

 

سکونت در اوچونک

در آحرین بخش این مقاله هم به بررسی زندگی در شهر اوچونک می پردازیم.

خب باید در نظر داشته باشید که شهرهایی مثل آبسرد و جابان و سربندان نیز برای سکونت دائمی محیط های مناسبی دارند و اکثرا منطقه ی مثل اوچونک دماوند برای زندگی دوم یا زندگی تابستانه مناسب است چون محلیان این منطقه بسیار کم هستند در فصل های سرد سال هم مسافران کمتری دارد.

در کل که زندگی در اوچونتک معقول است زیرا شما چیزی به نام آلودگی هوا یا سر و صدا در این منطقه نخواهید داشت و کمال آرامش می توانید به زندگی خود بپردازید.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *