تماس مستقیم
09123434196
تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

ساخت ویلا در دماوند و اطراف آن

ساخت ویلا در دماوند و اطراف آن

ساخت ویلا در دماوند و اطراف آن

در نوشته های پیشین از وبلاگ کارشناسان املاک دماوند مسائل مختلفی را بررسی کردیم و حالا در این نوشته به یکی از بحث های ترند بازار املاک و مستغلات که ساخت ویلا است می پردازیم؛ همیشه شنیده اید در صورتی که بازار ساخت و ساز و املاک رونق بگیرد هزاران شغل رونق می گیرد و کار ایجاد می شود و چرخ اقتصادی کشور می چرخد؛ این موضوع کاملا درست است زیرا در مراحل مختلف ساخت و ساز ویلا یا خانه یا هر نوع بنایی که ساخته می شود افراد زیادی باید فعالیت کنند تا آن ساختمان یا ملک ساخته شود پس با رونق این حرفه و این رشته قطعا چیزهای زیادی رونق خواهد گرفت.

اما در نوشته قصد داریم هر یک از بخش های شهر دماوند را برای ساخت ویلا بررسی کنیم؛ اگر بخواهیم خلاصه ای از این نوشته را قبل از ادامه بگوییم این است که می خواهیم: ساخت ویلا در دماوند، ساخت ویلا در گیلاوند، ساخت ویلا در حابان، ساخت ویلا در آبسرد، ساخت ویلا در سربندان، ساخت ویلا در گرمابسرد، ساخت ویلا در اوچونک را بررسی کنیم.

همراه ما باشید.

 

ساخت ویلا در دماوند و اطراف آن

همواره در سال های اخیر زندگی دوم و داشتن ویلا باب شده است به گونه ای که در اطراف خودتان احتمالا وقتی نام ویلا می آید چند نفری را به یاد می آورید که در بخش های مختلف کشور ویلا دارند؛ شاید اینگونه تصور کنید که ویلا باید یک ملک با مساحت خیلی زیاد و دارای درختان و امکانت خیلی زیاد و استخر و سونا و جکوزی و زمین تنیس و … باشد اما کاملا اشتباه فکر می کنید.

در تعریف ما ملک ویلایی به ملک هایی گفته می شود که معمولا به عنوان زندگی دوم در یک منطقه ی خلوت و بدون دغدغه های روزمره باشد تا بتوانید از زندگی خود حتی در یک آخر هفته هم که شده لذت کافی را ببرید و سالم و تندرست زندگی کنید.

امکانات یک ویلا خیلی مهم است ولی الویت اصلی نیست زیرا افرادی هستند که در ویلاهای چندین هزار متری مشکلات فکری زیادی دارند و نمی توانند از ملک و دارایی خود لذت ببرند و افرادی نیز هستند که با یک ویلا یا خانه ای کوچک بهترین کیفیت زندگی را در کنار عزیزان خود تجربه می کنند.

از مقدمه ی این نوشته که جدا شویم قصد بررسی ساخت ملک ویلایی را داریم که در زیر به هر یک از آن ها می پردازیم و آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 

ساخت ویلا دماوند

شهر دماوند یکی از شهرستان های استان تهران است که در کنار مناطقی مثل لواسانات، فشم و … ویلاسازی گسترده ای در آن انجام شده است؛ یکی از تفاوت های عمده ای که می توان شهر دماوند و ویلاسازی در آن را با منطقه ای مثل لواسانات مقایسه کرد این است شهر دماوند با فاصله ی ۷۰ کیلومتری از شهر تهران قرار گرفته است و از این رو تقریبا آب و هوایی متفاوت با مرکز شهر تهران دارد.

از دیگر مواردی که افراد در ویلاسازی دماوند را انتخاب می کنند این است که قیمت زمین ها یا هر نوع ملکی در شهر دماوند به نسبت منطقه ای مثل لواسانات چندین برابر ارزان تر و این موضوع باعث شده است در کنار مرغوبیت این منطقه و دوری آن از آب و هوا و شلوغی شهر تهران محبوبیت بیشتری پیدا کند.

ساخت ویلا دماوند

منطقه ی دماوند از نظر وسعت از لواسانات بسیار بزرگ تر است و از لحاظ پوشش گیاهی نیز بسیار غنی تر می باشد و هنوز هم یک منطقه ی کوهپایه ای زیبا به شما می روند و ویلا سازی به مرحله ای نرسیده است که یک شهر شلوغ را به وجود آورده باشد.

برای ساخت ویلا در شهر دماوند معمولا افراد اطراف شهر را نیز انتخاب می کنند و این به دلیل این است که بخش های مختلف شهر دماوند فاصله ی کمی نسبت به مرکز شهر دارند از این رو وقتی منطقه ای بدون ترافیک را در این جا داریم پس فاصله ی زمانی تفاوتی ندارد و افراد سعی می کنند برای ویلا سازی به سمت جایی بروند یا جایی را انتخاب کنند که با بودجه ی آن ها مساحت بیشتری را داشته باشند.

البته باید این موضوع را در نظر گرفته همه چی مساحت ملک نیست و پارامترهای زیادی شما را برای انتخاب محل مورد نظر ترغیب می کند ولی می توان گفت برای ساخت ویلا مناطق اطراف از مرکز شهر دماوند وضعیت مناسب تری از لحاظ قیمت دارند و شما می توانید ملکی بهتر را تهیه کنید.

هنوز هم در مرکز شهر دماوند زمین ها یا بافت های فرسوده ای موجود است که مناسب برای ساخت ویلا باشند و همه ساله افراد زیادی هستند که به دنبال خرید چنین ملک هایی هستند تا در این منطقه ویلاسازی کنند؛ مرکز شهر دماوند بخش های دیگری نیز دارد که در آن ها ویلاسازی می شود مثلا:

 • ویلاسازی در دشتبان
 • ویلاسازی در دشتک
 • ویلاسازی در دشتمزار
 • ویلاسازی در چشمه‌علا
 • ویلاسازی در مشا
 • ویلاسازی در احمدآباد
 • ویلاسازی در اوره
 • ویلاسازی در ولیران
 • ویلاسازی در روح‌افزا
 • ویلاسازی در چنار شرق
 • ویلاسازی در شلمبه
 • ویلاسازی در حصار بالا
 • ویلاسازی در اصطلک

اگر با دماوند آشنایی ندارید باید بگوییم که این مناطق داخل شهر دماوند هستند و به دلیل ویلایی نشین بودن و داشتن آرامش و خلوت تر بودن حتی از مرکز شهر دماوند نیز قیمت های بالاتری پیدا کرده اند پس به این نگاه نکنید که اگر ملک شما دقیقا در مرکز شهر قرار نگرفته حتما باید قیمت کمتری داشته باشد.

 

مراحل ویلاسازی در دماوند

برای ویلا سازی در دماوند ابتدا باید زمین مناسب ساخت را پیدا کنید که این زمین باید ویژگی های زیادی داشته باشد؛ یکی از ویژگی زمین هایی که برای ساخت ویلا استفاده می شود این است که آن زمین داخل بافت اصلی شهری دماوند باشد این موضوع ربطی به مرکز شهر ندارد.

زمین های داخل بافت در واقع زمین هایی هستند که بیرون از شهر نیستند و بیرون از شهر مثلا در کنار کوه یا جایی که بافت شهری تمام شده است.

بعد از اینکه در مورد خارج بافت بودن یا داخل بافت بودن زمین اطمینان حاصل کردید باید در نظر بگیرید زمینی که برای ساخت ویلا تهیه می کنید دسترسی خوبی دارد و ورودی کوچه یا خیابانی که به زمین شما می رسد به گونه ای است که سادگی مصالح مورد نظر شما برای ساخت ویلا را بتوانید به سمت آن ببرید یا خیر؟!

البته ممکن است بعضی از ویلا ها در شرایطی قرار بگیرند که مصالح به سمت آن ها به سادگی نتوانید ببرید ولی کارگران زحمت کشی که در پروژه های ساختمانی قرار دارند در این حالت باید زحمت بیشتری بکشند و مصالح ساختمانی را از آخرین جایی که ماشین مصالح می روند به سمت پروژه ببرند.

مراحل ویلاسازی در دماوند

موضوع دیگری که در ارتباط با خرید زمین باید دقت کنید امکاناتی شامل آب و برق و گاز است که بعد از اتمام کار یا در حین انجام کار نیاز است در زمین شما تامین شود و اگر منطقه ی شما به گونه ای باشد که این موارد را باید به سختی به آن ها دست پیدا کنید احتمالا مناسب ساخت ویلا نیست.

بعد از تعیین زمین حالا وقت آن رسیده است که یک مهندس برای پروژه ی خود انتخاب کنید؛ افراد زیادی هستند که در این مرحله به دنبال فردی با سابقه و مسن تر می روند تا بتوانند سرمایه خود را به درستی هزینه کنند ولی گاهی مهندس های جوان ایده های خلاقانه تر و بهتری دارند که اگر به آن ها اعتماد کنید ممکن است پشیمان نشوید ولی این موضوع ریسک هایی نیز دارد.

شهرستان دماوند به دلیل داشتن دانشگاه و جوانان فعال از مهندسین جوان خوبی برخوردار است که با علم معماری و مهندسی آشنایی کامل دارند و همچنین این منطقه را به درستی می شناسند و می توانند به شما کمک کنند.

در مرحله ی بعد از اینکه مهندس خود را انتخاب کردید باید نقشه ی ساختمان و مجوزهای لازم را برای ساخت تهیه کنید و به سمت این بروید که باید ساخت و ساز ویلای خود را در شهر دماوند آغاز کنید.

در مرحله ی بعد هم یک پیمانکار برای پروژه ی خود انتخاب کنید که کار را شروع کند و بودجه ی مورد نظر او را با قراردادی که نوشته شده است تامین کنید تا در شهر دماوند صاحب ویلایی شوید که خودتان آن را ساخته اید.

 

 

ساخت ویلا گیلاوند

ویلا سازی در منطقه ی گیلاوند با دماوند تفاوت چندانی ندارد و چون به یکدیگر نزدیک است گاهی اشتباها به این منطقه را نیز دماوند می دانند و این موضوع برای افراد غیر بومی اتفاق می افتد.

معمولا افرادی که قصد دارند ویلاهای خود را در جایی با تمرکز جمعیت بیشتر و دسترسی بهتر بسازند به سمت منطقه ی گیلاوند می روند و برای ساخت و ساز آماده می شوند؛ برای ساخت ویلا در منطقه ی گیلاوند لازم است یک منطقه را برای ویلاسازی انتخاب کنید؛ در حالت کلی منطقه ی گیلاوند به دلیل آپارتمان نشینی دارای زمین های خالی و ساختمان های کلنگی کمتری برای ساخت ویلا است ولی این مووع هنوز هم باعث نشده افراد برای ویلاسازی در این منطقه متوقف شوند و این موضوع همانقدر که در مناطق دیگر رشد داشته در گیلاوند نیز رشد داشته است.

ساخت ویلا گیلاوند

برای ساخت ویلا در گیلاوند منطقه هایی مثل محک، دمادشت، خیابان سپاه، حصار، جیلارد و … مناسب هستند که معمولا مشاورین املاک در این منطقه هم به آن ها اشاره می کنند پس نیاز به نگرانی نیست چون شما می توانید با یک مشاوره ی ساده با کارشناسان املاک دماوند به این موضوع به سادگی دست پیدا کنید.

برای ساخت ملک در منطقه ی گیلاوند حتما به جواز ساخت نیاز دارید؛ البته این به این معنی نیست که در مناطق دیگر بدون جواز نیز می توانید ملک خود را بسازید ولی باید دقت کنید در این منطقه به دلیل اینکه به دماوند نزدیک است و یک شهر کامل به حساب می آید احتمال اینکه بتوانید حتی یک هفته بدون جواز مشغول سات بشوید نیست پس این موضوع را از ذهن خود بیرون کنید و به دنبال جوازهای لازم باشید.

نکته ی مثبتی که ساخت در گیلاوند دارد این است که تمام زمین های شهر گیلاوند دارای سند مالکیت هستند و نقشه هوایی و حدود زمین مشخص شده است و شما هیچ مشکلی در جهت گرفتن هر نوع مجوزی ندارید مگر اینکه یک زمین مورد دار را خریده باشید یا مشکلاتی با مالک قبلی داشته باشد که این موضوع خارج از بحث ماست و در مورد آن صحبتی نداریم.

دقت کنید که در گذشته سودجویانی بوده اند که زمین های وقف شده در منطقه ی گیلاوند به افراد واگذار کرده اند و پول ان ها را کلاه برداری کرده اند؛ با این شرایط اگر قصد زمین دارید حتما قبل از بستن معامله و پرداخت ها حتما این موارد را ازادارات مربوطه بررسی کنید تا سرمایه ی زحمت کشیده ی خود را از دست ندهید.

 

 

ساخت ویلا جابان

حالا به منطقه ی زیبای جابان رسیدم که یکی از مناطق بافت روستایی شهر دماوند است و خب در سال های اخیر به شدت تنوع ملکی در این منطقه افزایش یافته است و گزارشاتی که از املاک های جابان به گوش می رسد این است که خرید زمین برای ساخت ویلا در این منطقه به شدت محبوبیت پیدا کرده است و این محبوبیت باعث شده است رشد قیمتی این منطقه به نسبت مناطق های مختلف بالا باشد و این رشد قیمت است که باعث می شود شما خرید ملک را به عنوان سرمایه گذاری در بازار ملک ببنید.

بخشی جنوبی منطقه ی جابان دارای زمین های هکتاری مشخص و حصار کشیده شده است که درب ورودی نیز دارند و اصطلاحا به این زمین های زمین های شهرکی می گویند که بعد از اینکه حصار دور آن ها کشیده شود به صورت قطعه بندی شده خرد می شوند و به خریداران فروخت می شود و خریداران نیز آن ها را می سازند و یک شهرک را تشکیل می دهند و در نهایت به سمت گرفتن سند می روند تا بتوانند سندهای تکی برای ملک خود بگیرند و از حالت سند مشاعی خارج شوند.

البته شاید فکر کنید با این وجود در مرکز شهر جابان یعنی نمی توان ویلا ساخت؟!

در جواب این سوال باید بگوییم که احتمالا متن را کامل نخوانده اید و فقط پاراگراف بالا را مطالعه کرده اید پس این بخش را حتما مطالعه کنید؛ در مرکز شهر جابان زمین های زیادی برای ساخت ویلا موجود است و این ساخت ویلا تنها در شهرک های شهر جابان اتفاق نمی افتد ولی چون در مرکز اصلی شهر جابان قیمت زمین ها کمی بالاتر است مناسب برای همه ی افراد با هر مقدار سرمایه ای نیست.

پس با توجه به بند بالا افرادی که سرمایه ی کمتری نیز دارند می توانند در شهر جابان دماوند صاحب زمین یا ویلا شوند.

یکی از نکاتی که افراد را به سمت این می برد تا به جای ساخت ویلا در شهر دماوند به سمت مناطقی مثل جابان دماوند برای ویلا سازی حرکت کنند این است که شما با خرید زمین در منطقه ی جابان تنها بیست دقیقه فاصله ی بیشتری را طی می کنید ولی ویلای شما در منطقه ی خلوت تری قرار خواهد گرفت و این خلوت بودن باعث می شود که آلودگی و ترافیک را در سال های آینده نداشته باشید؛ همیشه باید آینده نگر باشید بالاخره بر کسی پوشیده نیست مرکز شهر دماوند گنجایش جمعیتش را در حال پر کردن است و خب با افزایش جمعیت تعداد خودروها و … نیز زیادتر می شود پس باید قبل از رسیدن به این مرحله به فکر بود.

بعد از انتخاب ملک مورد نظر خود برای ساخت ویلا حتما این موضوع را در نظر بگیرید که ممکن است زمین هایی که در روستاهای شهر دماوند هستند کمی مشکلات سند داشته باشند که خب راه هایی برای رفع این مشکل وجود دارد اما حدالامکان سعی کنید ملک بدون سند نخرید تا به مشکلات بعدی نخورید.

داشتن ویوی خوب ویلا در شهر جابان دماوند در همه ی ویلاها اتفاق نمی افتد پس دقت کنید ویلای خود را به صورت شمالی بسازید و ویوی بهتری داشته باشید و از ان لذت ببرید.

با گسرتش ویروس کرونا افراد زیادی دورکار شدند و البته افراد زیادی بودند که از قبل از ویروس کرونا هم دورکار بودند و به همین بهانه به سمت تغییر محل زندگی خود رفتند و خانه های خود در شهر های بزرگ را فروختند و به منطقه های زیبا و خلوتی مثل جابان آمدند تا کیفیت زندگی خود را بالاتر ببرند و از روزمرگی خود لذت بیشتری ببرند؛ البته همان طور که گفته شد افرادی که دورکار شدند این کار را انجام دادند و اینکه زندگی اول خود را به امید زندگی در یک جای کوچک رها کنید کمی عقلانی نیست و باید بیشتر در مورد آن تصمیم بگیرید.

 

 

ساخت ویلا گرمابسرد

هر چه به انتهای این نوشته نزدیک می شویم سعی می کنیم که محتوای مفید تری را برای شما ارائه دهیم تا در تصمیم گیری خود بتوانید انتخاب درست تری انجام دهید؛ ویلا سازی در سال های اخیر در منطقه ی گرم آبسرد به شدت رشد داشته است از این رو افراد زیادی به حرفه ی مشاور املاک گرمابسرد روی آورده اند و با این وجود ممکن است باز هم نیاز به مشاوران حرفه ای داشته باشیم.

ساخت ویلا در منطقه ی گرمابسرد ویزگی های فراونای دارد؛ اگر در نقشه ی گوگل منطقه ی گرمابسرد را مشاهده کنید می بینید که به جز اینکه شما از سمت دماوند به سمت آن بروید از سمت جاده ی گرمسار نیز می توانید به گرمابسرد دسترسی داشته باشید و از این رو احتمالا به استان سمنان هم نزدیک باشید.

به دلیل نزدیک بودن به آن بخش کشور آب و هوای منطقه ی گرمابسرد کمی با شهر دماوند متفاوت است و تابستان های گرم و زمستان های سردتری را به دلیل کوهستانی بودن منطقه دارید و از این جهت ممکن است در فصل سرد سال کمی با مشکل روبرو شوید و این مشکل شامل این است که خودروی شما به سمت این منطقه با دشواری هایی بتواند حرکت کند یا در گرم کردن ویلای خود انرژی بیشتری لازم داشته باشید.

اما این موارد یک مزیت بزرگ هم به حساب می آید زیرا افراد زیادی هستند که زمستان و برف آن را دوست دارند و در نقطه ی مقابل افراد زیادی نیز هستند که در ویلای خود استخرهای سرباز دارند و در فصل تابستان از آب و هوای این منطقه و آفتاب فوق العاده ی آن استفاده ی خوبی می برند.

از نظر دسترسی به اینترنت و شبکه های موبایلی در مطنقه ی گرمابسرد هیچ مشکلی حس نمی کنید زیرا آنتن های موبایل در این منطقه نیز خدمات خوبی ارائه می دهند و نباید اصلا نگران دسترسی سخت به این موارد باشید.

به دلیل حضور محلیان و زندگی کردن آن ها در این منطقه امنیت خاصی در این منطقه جاری است که نیاز به نگرانی از بابت اینکه اموال خود یا خانواده ی خود را برای زندگی به این منطقه ببرید نداشته باشید و به سادگی به خرید زمین بپردازید.

زمین های شهر گرمابسرد هنوز دارای سند نشده اند و یا اگر شده اند تعداد  ان ها کم است پس اگر قصد خرید زمینی در شهر گرمابسرد دارید تا در آن زمین ویلایی را برای خود و خانواده ی خود بسازید باید به این مسئله دقت کافی را بکنید.

اکثر مشاورین املاک شهر گرمابسرد خدمات پیمانکاری نیز ارائه می دهند و از این جهت در هیچ یک از مراحل ساخت ویلا با کمبود نیروی کار مواجه نخواهید بود و گاها انقدر انتخاب های خوبی برای شما وجود دارد که ممکن است سخت انتخاب کنید؛ پیمانکاران محلی این منطقه به دلیل آشنایی کامل با این منطقه می توانند مشورت خوبی برای خدمات ساخت به شما بدهند.

تیم مشاورین کارشناسان املاک دماوند برای خرید زمین جهت ساخت ویلا در منطقه ی گرمابسرد آماده ی خدمت رسانی به شما می باشد.

 

ساخت ویلا سربندان

دفتر اصلی تیم کارشناسان املاک دماوند در منطقه ی سربندان دماوند می باشد (در این تاریخی که این نوشته منتشر شد) و این موضوع نشان دهنده ی این است که عمده فعالیت ما در این منطقه است البته به این معنی نیست که در مناطق دیگر فعالیتی نداشته باشیم بلکه تنها دفتر اصلی ما در این منطقه است و در مناطق دیگر مشاورین دیگر ما در حال فعالیت هستند.

منطقه ی سربندان دماوند یکی از مناطقی است که محلیان آن به شدت به این منطقه علاقه دارند و اکثرا به سمت شهرهای بزرگ مهاجرت نمی کنند؛ این نکته به این معنی نیست که اصلا هیچ فرد یا خانواده ای به سمت گیلاوند، دماوند، تهران و … نرود ولی در متن ما مشخص شده است که اکثر آن مهاجرت نمی کنند. از این رو است که محلیان زیادی در این منطقه ساکن هستند که اکثرا شغل کشاورزی و باغداری دارند و سعی در این دارند که بخشی از محصولات باغی کشور را تامین کنند.

برای خرید و ساخت زمین به عنوان زمین آماده برای ساخت ویلا در منطقه ی سربندان دماوند نیاز است ابتدا  زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ دقت کنید در این منطقه هم موضوع زمین داخل بافت و خارج بافت بسیار مهم است زیرا چندین مورد زمین ساخته شده ویلایی در این منطقه وجود دارد که به صورت غیرمجاز ساخته شده اند و ارگان های مربوطه آن ها را تخریب کرده اند و سرمایه ی هزینه شده ی آن ها به اضافه ی مقدار زیادی جریمه برای آن ها باقی مانده است.

بعد از انتخاب زمین نیاز به یک نقشه برای ساخت زمین خود به عنوان ویلا و نیاز به جوازهای مربوطه دارید که شرکت های مهندسی در این منطقه موجود هستند اما تعداد آن ها کم است و اکثر مهندسین نقشه کش به صورت فریلنسری فعالیت می کنند و شرکت برای خود ثبت نکرده اند.

شاید بهتر باشد برای گرفتن نقشه به سمت شهر دماوند یا منطقه ی گیلاوند بروید ولی باز هم در آن جا اکثر مهندسین فعال و جوانی که نقشه ی ویلاهای دوست داشتنی را می کشند جوانان سربندانی بوده اند.

در هنگام ساخت ویلا باید در نظر داشته باشید که منطقه ی سربندان دماوند بارندگی های زیادی دارد و با این وجود نیاز به سقفی شیروانی و ایزوگام کاری و … داری و مقاوم سازی ملک شما در برابر برف و باران بسیار با اهمیت است.

خیلی از ویلا ها و زمین ها در منطقه ی سربندان اقدام به حفر چاه غیر مجاز می کنند که به جز اینکه از لحاظ قانونی این موضوع مشکل دارد بلکه از نظر اخلاقی و شهرنشینی و محیط زیستی هم ایرادات زیادی دارد پس به فکر این موضوع نیفتید و به همان آب آشامیدنی و لوله کشی که به ملک به سادگی اهدا می شود بسنده کنید.

از نکات مهمی که یک ویلا باید داشته باشد باغ یا باغچه ای است که در آن درخت یا گل و … کاشته شود و این ویلا را برای شما دلنشین تر کند؛ دیده شده است که افراد زیادی ویلاهای خود را بدون فضای سبز می سازند و آن را تمام می کنند و به مسئله ی فضای سبز دقت نمی کنند و این باعث تاسف است زیرا اگر ویلاهای با امکانات تنها مسکونی می خواهید مناطق شهری زیادی در جاهای مختلف کشور هستند که اینگونه هستند و نیاز نیست به سمت یک منطقه ی طبیعی بروید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر درخت های قدیمی و خوبی در زمینی که برای ساخت ویلای خود خریده اید موجود است آن ها را از بین نبرید و قطع نکنید و یا اگر این کار را انجام دادید حتما بعد از عملیات ساخت خود مقداری فضای سبز و درختان میوه و … به ویلای خود اضافه کنید تا هم به روحیه ی شما و زندگی متفاوت داشتن شما کمک کند و هم در حفظ آب و هوای این منطقه کمک زیادی داشته باشد.

 

 

ساخت ویلا آبسرد

اگر در مورد منطقه ی آبسرد کلمه ی نگین ویلاسازی شهرستان دماوند را استفاده کنیم زیاده گویی نکرده ایم و این موضوع به شدت درست به حساب می آید. تا اینجای مقاله موارد زیادی را در مورد ویلاسازی گفته ایم که در مورد بیشتر بخش های دماوند صدق می کند و شاید صحبت های پایانی این نوشته را داشته باشیم اما حالا که به منطقه ی آبسرد رسیدیم باز هم باید در مورد ویلا سازی در این منطقه بگوییم؛ ویلا سازی در منطقه ی آبسرد دماوند معمولا در مرکز شهر انجام نمی شود زیرا این شهر یک بافت شهری و زندگی دائمی دارد و معمولا ویلانشینی در بخش های اطراف آن انجام می شود.

در نظر داشته باشید که همیشه موارد استثنا هم موجود است ولی در حالت کلی ویلاسازی در آبسرد با عنوان های:

 • ویلاسازی در آبسرد لمسار
 • ویلاسازی در آبزه
 • ویلاسازی در اتابک شمس‌المعالی
 • ویلاسازی در اتابک کتی
 • ویلاسازی در ‌اتابک اولیا
 • ویلاسازی در آجان
 • ویلاسازی در آرنکی
 • ویلاسازی در امیرآباد
 • ویلاسازی در اوزدر
 • ویلاسازی در آهران
 • ویلاسازی در باغک
 • ویلاسازی در بند حمام
 • ویلاسازی در بولان
 • ویلاسازی در بیدک
 • ویلاسازی در پرندشهت
 • ویلاسازی در پلنگ‌دره
 • ویلاسازی در پنجه
 • ویلاسازی در تاسکین
 • ویلاسازی در تنگه‌سازک
 • ویلاسازی در تنگه
 • ویلاسازی در ‌تنگه بولان
 • ویلاسازی در تودره
 • ویلاسازی در تولک
 • ویلاسازی در جوزدار
 • ویلاسازی در چال
 • ویلاسازی در چشمه ابراهیم
 • ویلاسازی در چشمه شاه
 • ویلاسازی در چهارچشمه
 • ویلاسازی در خزک‌در
 • ویلاسازی در دامداری ارتش (‌همندآبسرد)
 • ویلاسازی در درازبیشه
 • ویلاسازی در دزدآباد (‌دوست‌آباد)
 • ویلاسازی در دوآب
 • ویلاسازی در دواستخری
 • ویلاسازی در دودره
 • ویلاسازی در رزک
 • ویلاسازی در رستم‌آباد
 • ویلاسازی در زان
 • ویلاسازی در زیارت بالا (‌زیارت)
 • ویلاسازی در سرخه چشمه
 • ویلاسازی در سنجازونک
 • ویلاسازی در سنگ آسیاب
 • ویلاسازی در سیاه چشمه
 • ویلاسازی در سی خونیک (‌سفید خونیک)
 • ویلاسازی در شاه‌پسند (‌ویرانه)
 • ویلاسازی در شلنگک
 • ویلاسازی در شمس‌آباد (‌سفیدکمر)
 • ویلاسازی در شولک (‌سولک)
 • ویلاسازی در صالح‌آباد
 • ویلاسازی در قاسم‌بیگی
 • ویلاسازی در قبرورا
 • ویلاسازی در کبیرآباد
 • ویلاسازی در ‌کردر
 • ویلاسازی در کرکس
 • ویلاسازی در نو
 • ویلاسازی در کریم‌آباد
 • ویلاسازی در کلنه دره
 • ویلاسازی در کم‌بیک (‌گم بیک)
 • ویلاسازی در کورچشمه
 • ویلاسازی در کوهان
 • ویلاسازی در گرگینه
 • ویلاسازی در گل دشت
 • ویلاسازی در لومان
 • ویلاسازی در ‌محمودیه
 • ویلاسازی در مرانک
 • ویلاسازی در ملکک
 • ویلاسازی در ملک چشمه
 • ویلاسازی در مملی
 • ویلاسازی در مناط ول
 • ویلاسازی در ممی‌شی
 • ویلاسازی در میشینه
 • ویلاسازی در وادان
 • ویلاسازی در وردانه
 • ویلاسازی در ‌هاشمک
 • ویلاسازی در همندپله
 • ویلاسازی در هورینه
 • ویلاسازی در که گله

در دسترس است.

البته دقت داشته باشید که در سال های اخیر موارد زیادی از ویلا سازی های غیرقانونی و غیر مجاز به گوش می رسد اما همه ی آن ها مشکلات زیادی را تجربه خواهند کرد و تعداد زیادی از آن ها هم در طرح تخریب قرار می گیرند پس در ابتدای کار برای اینکه هزینه های ساخت خود را که سرمایه ی شما هستند را از دست ندهید سعی کنید به صورت قانونی جلو بروید و برای خود و خانواده ی خود مشکل درست نکنید.

منطقه ی آبسرد یک تاریخ فوق العاده قدیمی دارد زیرا این منطقه سال های زیادی است به عنوان محل سکونت افراد به عنوان سکونت اول شده است.

پس مراحلی را که باید برای ویلاسازی در شهر آبسرد طی کنید این است که موقعیت جغرافیایی خود را برای ساخت انتخاب کنید که در بالا لیست شده است؛ هر کدام از این مناطق را اگر تا به حال مشاهده نکرده اید ابتدا از روی گوگل مپ آن ها را مشاهده کنید و سپس به صورت حضوری به سمت آن مکان ها بروید.

بعد از انتخاب هم احتمالا برای پیمانکار بای یکی از افراد محلی را انتخاب کنید چون پیمانکار بومی معمولا برای رفتن به منطقه های روستایی کمی مشکل دارد و نکته ی مهم تر اینکه با مردم و جغرافیای آن منطقه آشنایی ندارد و ممکن است از این جهت پروژه ی ساخت ویلای شما کمی مشکل هم پیدا کند.

و در آخر نیز توصیه ی مهم تیم کارشناسان املاک دماوند این است که حتما برای ساخت ویلا در منطقه ی آبسرد و اطراف آن مجوزهای لازم برای ساخت را به طور کامل دریافت کنید و سپس شروع به ساخت کنید و این نکته را واقعا جدی بگیرید.

 

 

ساخت ویلا اوچونک

آخرین موضوعی که در این نوشته بررسی می کنیم ساخت ویلا در منطقه ی زیبای اوچونک می باشد که در مورد آن کمی می نویسیم تا در صورتی که علاقه به ساخت در این منطقه داشتید آن را مطالعه کنید.

برای ساخت ویلا در منطقه ی اوچونک دماوند باید در نظر داشته باشید که این منطقه کمی کم جمعیت است و احتمالا برای ساخت باید نیروی کار را از مناطق دیگر بیاورید و برای ساخت محلی برای زندگی آن ها نیز تامین کنید که معمولا کارگرها در ابتدای پروژه یک خانه کارگری برای خود درست می کنند و با توجه به سرمای هوا احتمالا در فصل زمستان نتوانید ساخت و ساز خود را ادامه دهید و برای ساخت و ساز باید از اوایل فروردین شروع کنید و تا پایان مهرماه یا میانه ی آبان ماه فعالیت خود را ادامه دهید.

برای بردن مصالح ساختمانی به سمت اوچونک مشکلی از باب حمل و نقل نخواهید داشت و معمولا اکثر زمین ها دسترسی بسیار خوبی برای مصالح دارند اما در نظر داشته باشید اگر بخواهید مصالح را خریداری کنید باید از مناطقی مثل جابان این کار را بکنید که احتمالا هزینه های حمل و نقل زیادی برای شما به وجود خواهد آورد و این مسئله باعث می شود که برای خرید مصالح با مشکلاتی مواجه شوید.

ولی این منطقه برای سرمایه گذاری بلند مدت یا داشتن ویلایی برای آخر هفته های خانوادگی بسیار مناسب است به گونه ای که احتمالا بعد از ساخت ویلا در این منطقه به خودتان بگویید که واقعا کار هوشمندانه ای را در ارتباط با این ساخت این ویلا انجام داده اید.

 

 

جمع بندی – ساخت ویلا در دماوند و اطراف آن

خب ابتدا باید از شما بابت مطالعه ی این نوشته ی نسبتا بلند تشکر کنیم و از شما بخواهیم اگر این نوشته به شما کمک کرد یا محتویات آن جذاب بود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن ها نیز بتوانند از اطلاعات موجود در این نوشته بهره ی کافی را ببرند.

در این نوشته به مواردی اشاره شد که شاید هیچ یک از مشاورین املاک به شما نگویند و چون اصل اول کارشناسان املاک دماوند صداقت با مشتریان خود می باشد ما از ارائه ی اطلاعات به شما عزیزان و بزرگواران ممانعتی به عمل نمی آوریم.

حالا اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد مواردی که گفته شد چند خطی را جمع بندی کنیم این است که ابتدا باید بودجه ی خود را در نظر بگیرید و سپس موقعیت جغرافیایی خود را برای ساخت ویلا در نظر بگیرید در نظر گرفتن این موقعیت جغرافیایی به شدت روی قیمت تمام شده ی ساخت ویلا برای شما تاثیر خواهد گذاشت.

بعد از انتخاب زمین باید به فکر این باشید که آن منطقه برای فصل های مختلف سال چه مشکلات و فوایدی را دارد و در ادامه باید به این نکته دقت کنید که نیروی کار و مصالح ساختمانی برای ساخت ویلا در آن منطقه به چه شکل قابل دسترس هستند.

و سپس در نهایت ویلای خود را بسازید و اگر تنها یک خط را بخواهید از این نوشته ۵۰۰۰ کلمه ای در سایت ما یاد بگیرید این است که تحت هیچ شرایطی بدون مجوزهای لازم اقدام به ساخت ویلا در هیچ جای شهرستان دماوند نکنید چون در این مناطق مسئولان مربوطه برای حفظ و رعایت حقوق شهروندی و حفظ منافع کشور عزیزمان ایران از هیچ موردی گذشت و چشم پوشی نمی کنند.

 

 

نظرات خود را در ارتباط با نوشته ی ساخت ویلا در دماوند و اطراف آن برای ما بنویسید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *