تماس مستقیم
09128989597
تماس مستقیم
09121760554

وبلاگ

بررسی ملک های مختلف دماوند و کاربری آن ها

بررسی ملک های مختلف دماوند و کاربری آن ها

بررسی ملک های مختلف دماوند و کاربری آن ها

یکی از مهم ترین بخش های وبسایت ما وبلاگ کارشناسان املاک دماوند می باشد که در آن سعی می کنیم به مرور اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیار شما سروران عزیز و بزرگواران قرار دهیم تا به راحتی از آن ها استفاده کنید و با دانش کافی به پای میز معاملات بیایید؛ این بخش کاملا رایگان است و شما می توانید به سادگی به آن دسترسی داشته باشید و حتی اگر معامله ی خود را پیش املاک های دیگر شهر دماوند بردید باز هم مشکلی وجود ندارد و ما رسالت خود را که اطلاع رسانی به مردم شریف ایران بوده است انجام داده ایم.

در این نوشته بخش های مختلف شهر دماوند و ملک های مختلف و کاربری های مختلف در این شهر را بررسی می کنیم تا بتوانید در مورد آن ها بیشتر بخوانید.

همراه ما باشید.

 

پیشنهاد نویسنده: قبل از مطالعه ی این نوشته در ارتباط با سرمایه گذاری در امر ملک در دماوند و حومه بخوانید.

 

بررسی ملک های مختلف دماوند و کاربری آن ها

در مناطق مختلف شهرستان دماوند مثل کل مناطق دیگر در کشور انواع مختلف با کاربری های مختلف وجود دارد و شما می توانید با توجه به نیاز خود کاربری مورد نظر خود را از ملک مورد نظر خود داشته باشید و این موضوع در شهرستان دماوند و تمام توابع آن که در این نوشته بررسی می شود محدودیتی ندارد؛ البته دقت کنید در بخش های کوچک شهر دماوند ممکن است پاساژ تجاری یا دفترهای اداری وجود نداشته باشد ولی درکلیات این شهرستان این نوع کاربری ها نیز در مرکز شهر و منطقه ی گیلاوند وجود دارد و از این نظر نباید نگرانی داشته باشید.

در کل که با توجه به محبوبیت رو به افزایش شهر دماوند و مناطق مختلف آن امکانات هم با توجه به نیاز وارد هر منطقه یا محله می شود که  فقط نیاز به گذر زمان است تا به این هدف مهم برسید.

 

انواع مختلف ملک در گیلاوند

منطقه ی گیلاوند یک منطقه ی بزرگ است که اکثرا از بخش های آپارتمانی نشین و شهرنشین ایجاد شده است؛ این منطقه ملک های مختلف با کاربری های مختلفی دارد ولی در این نوشته تنها به چهار دسته ی اصلی آن ها یعنی زمین های شهر گیلاوند، ویلاهای منطقه ی گیلاوند، خانه های محله ی گیلاوند، باغ و باغچه واقع شده در شهر گیلاوند می پردازیم.

ملک در گیلاوند

پس در لیست زیر هر یک از این موارد را به تفکیک می توانید بررسی کنید و در مورد آن ها بخوانید.

زمین در گیلاوند

زمین های شهر گیلاوند به دلیل آپارتمان سازی شده بودن این منطقه در مرکز شهر خیلی کم هستند شاید در هر محله یا خیابان تعداد زمین های خالی یا صفر یا کمتر از انگشتان یک دست باشد ولی با این شرایط این مورد به عدد صفر نمی رسد.

زمین های شهر گیلاوند معمولا در بخش هایی که بیشتر اطراف شهر باشند است مثلا در منطقه هایی مثل محک، شهرک گاز، مسکن مهر، خیابان سپاه، پل شلمبه و …

خب با توجه به این موارد باید بگوییم قیمت زمین های منطقه ی گیلاوند شاید خیلی به نسبت شهر دماوند بالا نباشد ولی در مقابل از مناطقی مثل جابان، آبسرد، سربندان، اوچونک، گرمابسرد و … بالاتر است.

 

ویلا در گیلاوند

ویلا در منطقه ی گیلاوند یکی از قیمت دار ترین ملک های شهر است که با توجه به بودجه ی مورد نظر شما این قیمت تغییر می کند؛ نکته ی قابل توجه در مورد ویلاها این است که ویلاهای منطقه ی گیلاوند در کوچه های معمولی این منطقه در مرکز شهر قرار دارند و از لحاظ دسترسی بهترین نوع و ایده آل ترین ویلاهای ممکن در منطقه ی شهرستان دماوند هستند.

البته دقت کنید که با توجه به این موضوع قیمت های بالایی نیز دارند اما کیفیت اکثر آن ها به اندازه ای خوب است که بیشتر پایتخت نشینان به جای سکونت اول در تهران سکونت اول خود را منطقه ی گیلاوند می آورند.

در کل که منطقه ی گیلاوند برای افرادی که ساکن پایتخت هستند و می خواهند زندگی اول خود را به منطقه ای با آب و هوای بهتر و محیطی پویا تر ببرند بسیار مناسب است.

خانه در گیلاوند

خرید خانه در منطقه ی گیلاوند به نسبت باقی موارد کمی محبوب تر است زیرا یک محله ی مسکونی برای زندگی دائمی به حساب می آید و از خانه های زیادی تشکیل شده است که البته خیلی ازآن ها در سال های اخیر در حال تخریب و ساختن آپارتمان هستند ولی در حالت کلی برای خرید خانه انتخاب های زیادی دارید.

خانه های موجود در گیلاوند معمولا دارای حیاط نیز هستند البته که تعریف خانه معمولا شامل حیاط می شود اما بعضی از خانه ها حیاط هم ندارند.

در خانه های حیاط دار موجود در گیلاوند معمولا خرمالو، آلبالو، گیلاس و … کاشته شده است که خب در این منطقه به خوبی رشد می کند نه در حد محصول باغی ولی در حد یک وعده مصرف خانواده ی شما قابل استفاده است.

دسترسی گیلاوند برای افرادی که خانه انتخاب می کنند بسیار مناسب است زیرا خانه های گیلاوند معمولا در منطقه های گران قیمت تر آن قرار گرفته اند و این مناطق مرکز شهر را تشکیل داده اند.

سرمای هوا در سال های اخیر به دلیل خشکسالی کل کشور عزیزمان ایران باعث شده است که این منطقه برف کمتری بیاید ولی با آب و هوای دماوند زیاد تفاوتی ندارد و شاید تنها بین یک تا سه درجه اختلاف دما بین دماوند و گیلاوند است.

باغ و باغچه در گیلاوند

و حالا به بحث جذاب باغ و باغچه در منطقه ی گیلاوند رسیدیم که چشم افراد زیادی به دنبال این مورد در منطقه ی گیلاوند است؛ تعریفی که از باغ و باغچه داریم زمینی است که کاربری آن مسکونی نیست و علت اصلی آن هم قرار گرفتن آن در خارج از بافت است که خب در منطقه ی گیلاوند این موارد کم هم نیست.

در زمین های باغ و باغچه ای گیلاوند معمولا سبزی و صیفی جات کاشته می شود و لوبیای محلی نیز در این زمین ها کاشته می شود.

 

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با گیلاوند می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

انواع مختلف ملک در دماوند

وقتی وضع تورم و قیمت ملک در شهرهای بزرگ و مرکز استان ها گران می شود معمولا اطراف مرکز استان ها رشد بسیار مناسبی خواهند کرد که این موضوع شامل منطقه ی دماوند نیز شده است که با توجه به مشکلات اقتصادی و بالا رفتن قیمت ملک در تهران شهر دماوند به صورت صعودی در حال حرکت به بالاست.

ملک در دماوند

به جز این مورد منطقه ی دماوند از گذشت برای افراد تداعی کننده ی آب و هوایی خوب برای یک آخر هفته ی خوب و یا زمانی که بازنشسته شده اند است که به شکل عجیبی مورد علاقه ی این افراد است زیرا آلودگی صوتی، آلودگی محیطی، آلودگی ترافیکی و … ندارد و در آن زندگی کاملا معقول است.

در این بخش به بررسی ملک هایی که در دماوند مرسوم هستند و معامله می شوند می پردازیم؛ مثلا در موارد زیر شاید زمین کشاورزی، زمین خالی، زمین ساخت ویلا و … قرار نگرفته باشد ولی این موارد نیز در شهر دماوند قابل ارائه می باشند.

زمین در دماوند

شاید این جمله که زمین در منطقه ی دماوند حکم طلا را دارد بی راه نباشد و دور از واقعیت نباشد اما واقعا دلیل آن چیست!؟ دلایل مختلفی برای این سوال به عنوان پاسخ در نظر گرفته می شود که یکی از اصلی ترین این دلیل ها نزدیک بودن آن به شهر تهران و آب و هوای به شدت جذاب آن است.

ویوی شهر دماوند از هر نظر زیباست زیرا شما کوه ها، رودخانه ها، طبیعت و … را حتما در ویوی مورد نظر خود دارید و این باعث می شود که شما هیچ نیازی به اینکه برای  رفتن در دل طبیعت مسافتی را طی کنید ندارد.

در مورد زمین های دماوند باید گفت که زمین های خالی به سرعت در حال فروش هستند و این استقبال بیشتر در جهت سرمایه گذاری در این نطقه می باشد پس خیلی نگران این نباشید که زمینی که خریدید زمین خوبی نیست فقط دقت کنید که اگر چندین سال آینده از زمین خود استفاده نکنید و قصد داشته باشید آن را واگذار کنید و بفروشید ارزش پول شما چندین برابر شده است.

ویلا در دماوند

ویلا در دماوند در منطقه هایی مثل :

 • دشتبان
 • دشتک
 • دشتمزار
 • چشمه‌علا
 • مشا
 • احمدآباد
 • اوره
 • ولیران
 • روح‌افزا
 • چنار شرق
 • شلمبه
 • حصار بالا
 • اصطلک

قرار گرفته است.

این مناطق برای ویلا نشینی بسیار جذاب می باشد زیرا از مشکلات شهری دماوند هم دوری کرده اند و با مرکز شهر فاصله ی کمی دارند پسبه نسبت خیلی در حهت پیشرفته مناسب است.

ویلا در دماوند

ویلانشینی دماوند سال های اخیر بسیار زیاد شده است و معمولا افرادی که در دماوند ویلا دارند ابتدا زمین مورد نظرشان را خریداری کرده اند و ویلای خود را خودشان ساخته اند ولی بعضی از افراد هم ویلاهای معمولی خریده اند و در فرآیند ساخت آن ها نبودند که این موضوع بیشتر وسواس خریداران است و خیلی تفاوتی ندارد.

در نهایت محله ی ویلا نشین را اکثرا تهرانی های مقیم دماوند استفاده می کنند و برای خود سرایدار نیز دارند که در زمان عدم حضور آن ها این سرایدار در آنجا اسکان داشته باشند و مراقبت از ویلا را انجام دهند.

خانه در دماوند

خانه قدیمی در دماوند یکی از مواردی است که احتمالا بومیان این محله با آن آشنا هستند؛ خانه های کاه گلی با سقف های تیر چوبی که به سن خیلی از شما خوانندگان این نوشته نیز می خورد قرار دارد که خیلی از افراد با همین فرم آن ها را دوست دارند و بعد از خرید به جای تخریب و سات بنای جدید آن را بازساری می کنند و چندیت سال از آن استفاده می کنند.

باغ و باغچه در دماوند

باغ و باغچه در بخش هایی که ارتفاع بیشتری در دارند در منطقه ی دماوند بیشتر است و تمرکز مرکزیت شهر روی خانه و آپارتمان و ویلا است و باغ و باغچه ای در مرکز شهر دماوند شما نخواهید دید که بتوانید از آن استفاده کنید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با دماوند می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

انواع مختلف ملک در جابان

شهر جابان که یکی از روستاهای شهرستان دماوند واقع شده در دهستان ابرشیوه در شهرستان دماوند است با رشد جمعیت و افزایش خرید و فروش از محبوبیت بیشتری برخودار شده است و این موضوع باعث شده است امکانات به سمت این منطقه برود و باز هم همین امکانات باعث شوند که افزایش جمعیت رو به بالا حرکت کند و به عنوان یک منطقه ی خاص و فوق العاده در بین مشتریان املاک و مستغلات نام گذاری شود.

در این بخش ۴ مدل از پر معامله های بازار ملک شهر جابان دماوند را با شما بررسی می کنیم تا بتوانید در مورد آن ها اطلاعات کاملی را کسب کنید.

زمین در جابان

زمین های جابان دماوند شامل چندین دسته زمین می شود که این دسته بندی در ابتدا به دو دسته ی اصلی تقسیم می شود:

 • زمین های داخل بافت شهر جابان دماوند
 • زمین های خارج بافت اصلی شهر جابان دماوند

در دسته بندی دیگر زمین های شهر جابان با کاربری خود دسته بندی می شوند:

 • زمین خالی مناسب برای ساخت ویلا در شهر جابان دماوند
 • زمین دارای درخت با کاربری مسکونی در شهر جابان دماوند
 • زمین دارای درخت با کاربری کشاورزی در شهر جابان دماوند
 • زمین خالی با کاربری تجاری در شهر جابان دماوند
 • زمین خالی با کاربری مسکونی در شهر جابان دماوند
 • زمین خالی با کاربری صنعتی در شهر جابان دماوند
 • زمین دارای درخت با کاربری صنعتی در شهر جابان دماوند
 • و …

بعد از این دسته بندی ها باید به این نکته دقت کنید که زمین های شهر جابان دماوند به دو صورت قطعه ای و متری قابل عرضه هستند؛ این زمین های متری از متراژهای ۱۰۰ متری تا هکتاری قابل عرضه هستند و با توجه به متراژ و منطقه ی مورد نظر قیمت گذاری می شوند و به فروش می رسند ولی زمین های قطعه ای شهر جابان  دماوند اینگونه هستند که ابتدا منطقه و امکانات آن ها بررسی می شود و یک عدد ثابت برای ان ها در نظر گرفته می شود.

معمولا زمین های قطعه ای شهر جابان دماوند در متراژهای:

 • زمین ۲۰۰ متری قطعه ای در شهر جابان دماوند
 • زمین ۵۰۰ متری قطعه ای در شهر جابان دماوند
 • زمین ۷۰۰ متری قطعه ای در شهر جابان دماوند
 • زمین ۱۰۰۰ متری قطعه ای در شهر جابان دماوند
 • زمین ۲۰۰۰ متری قطعه ای در شهر جابان دماوند
 • زمین ۵۰۰۰ متری قطعه ای در شهر جابان دماوند
 • و …

که معمولا متراژ رندی دارند ولی در این زمین ها متراژ زمین اصلا اهمیتی ندارد و ممکن است از متراژی که گفته می شود بیشتر یا کمتر باشد ولی این بازه خیلی مشهود نیست و در حد اختلاف چند ده متری می باشد.

اکثر زمین های قطعه ای شهر جابان دماوند در بخش شهرکی آن است که یک زمین بزرگ و یک زمین مادر را قطعه بندی کرده اند و در قطعات مختلف به فروش می رسانند و بعد از اینکه تمام آن ها به فروش رسید مالکان برای گرفتن سند جداگانه اقدام می کنند و در واقع سند مادر به سندهای شخصی تبدیل می شود و برای هر فرد یک سند صادر می شود که این منوط به این است که زمین مشکلاتی از لحاظ شهرداری، روستایاری، شورایاری، اداره مالیات، اداره شهرسازی و … نداشته باشد.

دقت کنید در سال های اخیر خیلی از اراد سودجو به نام فروشنده ظاهر شده اند و زمین های وقف شده یا زمین های اشخاص دیگر را به فروش می رسانند پس حتما دقت کنید با یک مشاور املاک رسمی باید در شهر جابان دماوند معامله کنید که سرمایه ی شما دچار ضرر و زیان نشود و این افراد سودجو روز به روز پول دار تر نشوند.

در ادامه باید بگوییم که زمین های شهر جابان دماوند روز به روز در حال رشد هستند و این رشد به صورت صعودی است به گونه ای که اگر سال گذشته یک زمین را خریداری کرده باشید ممکن است در همین لحظه که این نوشته نگارش می شود (آمار رسمی نیست و به صورت دهان به دهان در حال نگارش است ولی تا حدی حرف محلیان قابل استناد است) دو یا سه برابر شده است که این به جایگاه و موقعیت و امکانات یک زمین بستگی دارد که دقیقا چه قیمتی پیدا کرده است.

در کل که اگر قصد سرمایه گذاری در بازار ملکی شهر دماوند و مخصوصا منطقه ی جابان را دارید سریع تر این کار را انجام دهید زیرا ممکن است سرمایه ی شما در تورم کم ارزش شود و دیگر مالک یک زمین برای خودتان نشوید و در آینده حسرت آن را بخورید؛ پس بشتابید…!!

ویلا در جابان

بحث ویلا در شهر جابان دماوند با ویلاهای منطقه ی دماوند و منطقه ی گیلاوند کمی متفاوت است زیرا این ویلاها کمی متراژهای بیشتری دارند و حتی ویوی بهتری دارند زیرا شهر جابان دماوند به صورت شیب دار است و اگر از پنجره ی رو به جنوب هر ویلا نگاه کنید احتمالا تا دور دست ها قابل مشاهده است که البته این دور دست ها از یک جایی به بعد دشت می باشد و هنوز در دشت پایینی جابان امکان ساخت نمی باشد و آن مناطق فعلا خارج از بافت به حساب می اید و کاربری مسکونی ندارد.

ویلاهای شهر جابان دماوند در این سال ها اکثرا یک زمین خالی بوده و با توجه به نیاز افراد و خریداران به ویلا تبدیل شده است و مهندسین و معماران و  پیمانکاران این ویلاها اکثرا محلی بوده اند زیرا با این منطقه آشنایی خوبی دارند و می توانند با دید بازتر این خدمات ساخت را ارائه دهند.

خدمات پیمانکاری تیم کارشناسان املاک دماوند در شهر جابان دماوند به صورت ۳۶۵ روز سال بدون وقفه می تواند پروژه های ساختمانی شما را در شهر های جابان، دماوند، گیلاوند ، سربندان، اوچونک، گرمابسرد، آبسرد و … انجام دهد.

خانه در جابان

تعداد خانه های شهر جابان دماوند کم نیست زیرا افراد زیادی هستند که هنوز هم زندگی در شهر جابان را به زندگی در مکان های دیگر ترجیح می دهند و از این موضوع شاد هستند زیرا طبیعت و آب و هوای سالم را دارند در کنار خوردن میوه ها و غذاها و لبنیات محلی زندگی خود را پیش میبرند.

افرادی که در مناطق روستایی و خوب زندگی می کنند عمر بیشتری نسبت به افرادی که مثلا ساکن شهر تهران هستند می کنند و این موضوع به دلیل تغذیه و محیط زندگی و … است که شهر جابان دماوند یکی از این مناطق است.

معمولا خانه در شهر جابان پر فروش است اما این فروش بین محلیان انجام می شود و خانه های قدیمی را افرادی که غریبه هستند خریداری نمی کنند این موضوع به دلیل تقاضای افراد غیر بومی به داشتن ویلا یا زمین هایی جهت ساخت ویلا می باشد برای همین محلیان تنها خانه های خود را بین یکدیگر معامله می کنند.

شهر جابان دماوند بافت روستایی کمی را دارد زیرا در سال های اخیر افرادی که بومی این منطقه بودند پیر شدند و یا از دنیا رفته اند و وارثان آن ها معمولا خانه های آن ها را تقسیم کرده اند یا آن ها را تخریب کرده اند و در ان ها ویلا سازی کرده اند از این جهت بافت شهری جابان یک بافت شهری نو و ویلایی نشین است.

در شهر جابان دماوند از نظر نیروی کار هیچ مشکلی ندارید زیرا عزیزان مهاجر افغان خدمات کشاورزی و خدمات ساختمانی را به عنوان شغل خود در این منطقه برگزیده اند و افرادی بسیار زحمت کش و آرام هستند و هیچ مشکلی برای محلیان یا غیر محلیان به وجود نمی آورند و در کمال صلح و صفا در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

با توجه به رشد ویلا سازی این عزیزان مشغول به کار سرایداری هم می شوند ولی برخی از ان ها با توجه به درآمد خود صاحب خانه نیز می شوند و خانه ی مستقل خود را دارند

اگر مایل به خرید خانه هستید پیشنهادات ویژه ای برای شما داریم؛ یک زندگی محلی سنتی را در خانه های شهر جابان دماوند برای خود تهیه و خرید کنید و از ادامه ی زندگی خود در ان زندگی کنید.

باغ و باغچه در جابان

خرید باغ و باغچه در طبیعت مرغوب شهر جابان دماوند خیلی مفید است زیرا اکثر میوه های شهر جابان دماوند به خارج از استان تهران نیز ارسال می شود همچنین سیب منطقه ی جابان دماوند نیر برای صادرات به حارج از کشور در سردخانه ها ذخیره می شود.

برای خرید باغ و باغچه در شهر جابان دماوند باید در نظر داشته باشید موقعیت مکانی آن ملک در کجای شهر جابان دماوند قرار دارد این موضوع به شدت مهم است زیرا موقعیت ملک در رشد گیاهان خیلی تاثیر دارد؛ موقعیت تابش خورشید در رشد میوه ها و مقدار آبی که زمین شما دارد نیز تاثیر زیادی دارد.

بعضی از زمین هایی که در شهر جابان دماوند کاربری باغ و باغچه دارند دارای آب چاه هستند که اگر این چاه به صورت مجاز احداث شده باشد و مجوز داشته باشد می تواند برای آبیاری به صورت سنتی استفاده شود که البته با رشد تکنولوژی در بحث باغ داری و کشاورزی شهر جابان به سادگی با روش های آبیاری ریشه ای یا آبیاری قطره ای می توانید یک باغ با محصولات فوق العاده داشته باشید و این موضوع می تواند باعث شود تا هم برای خودتان محصولات کشاورزی داشته باشید و هم محصولات باغی خود را بفروشید و از ان ها کسب درآمد کنید تا تجهیزات باغی خود را بیشتر کنید تا جتی با سود فروش محصولات خود زمین های بیشتری خریداری کنید و وارد بازار کشاورزی شوید که در این سال ها به شدت بازار جذابی به نظر می رسد زیرا محصولات ارگانیگ و باغی در کشور در حال کم شدن هستند و این موضوع به ضرر کشور است زیرا در صورت عدم وجود محصولات باغی و کشاورزی داخلی کشور باید این محصولات را به کشور وارد کند و همین واردات باعث خروج ارز از کشور عزیزمان ایران می شود.

برخی از زمین های شهر جابان نیز از رودخانه و چشمه های موجود در این شهر آب می خورند و این آبیاری به صورت زمان بندی شده انجام می شود و هر زمین با توجه به موقعیت و متراژش یک سهم آب دارد؛ سهم آب معمولا فروختنی نیز می باشد که اگر سهم آب کشاورزی خود را نخواستید می توانید آن را به دیگران یا همسایه های باغ خود بفروشید یا اگر سهم آبیاری کشاورزی و باغی ندارید می توانید سهم آب بقیه را خریداری کنید و حتی اگر در زمین خود آب کشاورزی هم دارید می توانید برای بیشتر شدن سهم آب خود سهم آب دیگران را خریداری کنید و اینگونه این حق مالکیت را واگذار یا دریافت کنید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با جابان می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

انواع مختلف ملک در گرمابسرد

شهر گرمابسرد دماوند که یک منطقه ی کوهستانی است و معمولا زمستان های سردی را دارد و در سال های اخیر با توجه به نگاه مردم به خرید زمین و سود آن رشد کرده است یکی از مقاصد افرادی است که با بودجه های کمتر بخواهند زمین های بزرگ بخرند و این زمین ها را در آینده بفروشند و روی آن ها سود کنند یا از این زمین ها یا ملک ها به صورت شخصی استفاده و بهره گیری داشته باشند.

چهار نوع اصلی ملک های شهر گرمابسرد دماوند شامل : زمین در گرمابسرد، ویلا در گرمابسرد، خانه در گرمابسرد، باغ و باغچه در گرمابسرد است که هر یک از آن ها سهم زیادی را از بازار املاک و مستغلات این منطقه کسب کرده اند و این موضوع باعث شده است در این نوشته به صورت تخصصی در مورد هر یک از آن ها به نگاری بپردازیم تا یک راهنمای کامل و مفید را برای شما به ارمغان بیاوریم و در آینده هر شخصی این متن را می خواند بابت اطلاعاتی که دریافت کرده است در دل خود از ما راضی باشد.

تیم کارشناسان املاک دماوند همواره در تلاش است تا در حوزه ی آی تی و اینترنت و وب فارسی محتوایی مفید و یکتا تولید کند تا افراد بتوانند از این محتوا استفاده کنند و آن ها را بخوانند تا دانش کافی را از منطقه و از مباحث مربوط به املاک و مستغلات کسب کنند.

زمین در گرمابسرد

زمین های گرمابسرد در سال های نه چندان دور قیمت بسیار پایینی داشته اند و قیمت هر متر زمین آن زیر ۱۰ هزار تومان بود که این مسئله اول عجیب به نظر می رسید ولی اگر بیشتر نگاه می کردید این منطقه یک منطقه ی دور افتاد و محروم بود که تعداد محدودی ملک و مغازه داشت و هیچ چیز دیگری نداشت اما در سال های اخیر با افزایش جمعیت افراد غیر بومی و ساخت و ساز های فراوان قیمت زمین در این منطقه به شدت بالا رفت و شاید تا ۶ یا ۷ برابر بیشتر شده است که این موضوع خیلی از افراد را که در گذشته زمین های هکتاری خریده بودند خوشحال کرد.

خیلی از افراد در گذشته بعد از خرید زمین ناراحت بودند که اشتباه کرده اند و در منطقه ای نامناسب زمین خریده اند ولی امسال با دیدن شرایط اقتصادی کشور عزیزمان ایران و اطلاعات قیمت ملک ها خوشحال هستند زیرا سرمایه های چند صد میلیونی آن ها به سرمایه های میلیاردی تبدیل شده است و آن ها در حال حاضر ملاک منطقه ی گرمابسرد شده اند.

البته نباید در مورد بالا رفتن قیمت ملک در جایی راضی بود زیرا این تغییر قیمت به دلیل تورم خواهد بود و مفید نیست و تغییر قیمت در بخش های دیگر جامعه را نیز به همراه خواهد داشت ولی اگر یک منطقه به دلیل رشد و امکاناتش افزایش قیمت داشته باشد قطعا ارزشمند است؛ منطقه ی گرمابسرد در کنار قیمتی که به دلیل تورم بالا رفته است شامل افزایش قیمت رشد منطقه نیز شده است از این جهت افراد باید خوشحال باشند و اگر دارایی بیشتری دارند برای خرید زمین های بیشتری اقدام کنند.

این منطقه برای کشاورزی مناسب است زیرا آفتاب و آب کافی را دارا می باشد و از این نظر مشکلی ندارد؛ مشکل نیروی کار همانند بخش های مختلف شهرستان دماوند موجود نیست و شما به سادگی می توانید کارگر مناسب خود برای هر گونه کاری استخدام کنید.

خرید زمین در هیچ جای جهان غیر مرسوم نیست زیرا خرید ملک در هر شرایطی با سود و افزایش سرمایه همراه است.

ویلا در گرمابسرد

ویلاهای شهر گرمابسرد اکثرا توسط مالک آن ها ساخته شده است؛ اینکه می گوییم توسط مالک آن ها ساخته شده است به این معنی نیست که تمام مالکان زمین های گرمابسرد خودشان مهندس یا پیمانکار هستند و ملک های خود را می سازند بلکه به دلیل اینکه اکثر بافت ویلا نشین این منطقه جدید هستند افرادی که آن ها را ساخته اند معمولا ملک خود را نمی فروشند مگر اینکه به پول آن احتیاج داشته باشند به همین دلیل است که اگر فردی در شهر گرمابسرد دماوند ویلا بخواهد فایلی برای خرید ندارد و از این جهت باید ملک آماده ی ساخت تهیه کند و آن ملک را برای خودش بسازد تا صاحب ویلا در شهر گرمابسرد شود.

خانه در گرمابسرد

در ابتدا باید در نظر بگیرید که تعریف شما از خانه در گرمابسرد چیست؟! با توجه به اطلاعاتی که ما از شهر گرمابسرد داریم خانه ها همان ویلاهایی هستند که قدیمی ترند و حیاط دارند و این ملک ها بیشتر توسط محلیان استفاده می شود زیرا خیلی از این محلیان سن بالایی دارند و در این سن خیلی خودشان را درگیر ملک بزرگ با امکانات زیاد نمی کنند و سعی می کنند از طبیعت گرمابسرد به نحو احسن بهره مند شوند.

خرید خانه در گرمابسرد عملا غیر ممکن است مگر اینکه شما خانه ی یک فرد محلی را بخرید و آن خانه هم بعد از خرید باید بنایی و بازسازی شود که این امر بازسازی خانه ممکن است زمان بر شود.

باغ و باغچه در گرمابسرد

و اما باغ و باغچه ….!!

زمین هایی که کاربری باغ و باغچه یا کشاورزی را دارند زمین های خارج بافتی هستند که امکان ساخت بنا را ندارند و ساخت بنا در آن ها جرم است و باعث پیگرد قانونی می شود در کنار اینکه این پیگرد قانونی اتفاق می افتد ملک غیر مجاز ساخته شده نیز باید تخریب شود و این یک تراژدی تلخ است از اینکه شما به دلیل اینکه می دانستید زمین شما برای ساخت مناسب نیست ولی عملیات ساخت خود را رو به جلو پیش برده اید.

زمین های با کاربری باغ و باغچه در شهر گرمابسرد دماوند مناسب برای کشاورزی و باغداری هستند تا بتوانند حداقل نیازهای محلیان این منطقه را تامین کنند تا برای خرید نیاز نباشد از این شهر خارج شد.

سرمایه های انسانی در این شهر آماده ی شغل هستند و اگر به دنبال شغل هستید و ساکن گرمابسرد هستید حتمل در بخش نظرات همین نوشته آن را برای ما بنویسید.

 

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با گرمابسرد می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

انواع مختلف ملک در سربندان

در این بخش بالاخره به بخش اصلی که باید در ارتباط با سربندان صحبت کنیم رسیدیم؛ در روزهای اخیر که نزدیک پایان قرن ۱۳۰۰ هستیم و در حال ورود به قرن ۱۴۰۰ هستیم خرید و فروش ملک در شهر سربندان دماوند بالا رفته است؛ ویروس کرونا که این روزها دامن کشور را گرفته است باعث شده است افرادی که می توانند دور کاری کنند به شهرهای کوچک بروند تا زندگی سالم تری نسبت به این ویروس داشته باشند.

در بخش های قبل اطلاعات مفیدی برای شما در ارتباط با این منطقه نوشته ایم که می توانید در وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را بخوانید. حالا می توانید چهار نوع اصلی ملک های شهر سربندان را بررسی کنید و اطلاعاتی در ارتباط با مواردی که باید در مورد هر یک بدانید را بخوانید.

زمین در سربندان

زمین های شهر سربندان دماوند به صورت متری به فروش می رسد و هر کدام از این زمین ها دارای سند جداگانه و تفیکیک شده هستند و دارای نقشه هوایی نیز می باشند به همین دلیل است که این زمین ها از محبوبیت بالایی برخودار است و این محبوبیت هم در بین محلیان و بومیان این منطقه و هم در بین غیر بومیان معروف است.

زمین های این منطقه دارای کاربری های مختلف است که هر کدام از این کاربری ها با توجه به نیاز مشتریان و خریداران آن زمین ها کاربرد دارد و ممکن است یک زمین برای یک فرد بسیار مفید باشد و برای فرد دیگر اصلا هیچ کاربردی نداشته باشد و خرید آن فقط هزینه و از بین بردن سرمایه باشد؛ البته که خرید هر نوع ملکی در شهر سربندان دماوند از بین بردن سرمایه نیست ولی این کلمه ی از بین بردن سرمایه به این معنی است که اگر به جای خرید آن ملک با پول خرید ملک کار دیگری می کرد حتما سود و ارزش بیشتری به فرد اضافه می شد.

برای خرید زمین های دماوند و حومه ی آن که یکی از این مناطق سربندان می باشد باید حتما با این محله آشنایی کامل داشته باشید یا اینکه اگر آشنایی کامل ندارید یک مشاور املاک خوب و مناسب برای خود انتخاب کنید تا به جای شما این کار را انجام دهد و مشکل شما را حل کند.

ویلا در سربندان

ویلاهای سربندان بخش جالب ماجرا هستند؛ اگر به دنبال زندگی جذاب در یک منطقه با آب و هوای فوق العاده هستید این بار کلمه ی باید را استفاده می کنیم؛ باید در شهر سربندان دماوند ویلا بخرید و به این هدف مهم برسید.

زندگی ما انسان ها تنها یک بار اتفاق می افتد و هیچ گاه زمان به عقب بر نمی گردد اگر تا به حال زندگی خوشحالی نداشتید یا در شهر های بزرگ مشکلات زیاد شهر نشینی داشته اید یا نمی دانید باید آخر هفته های خود را چگونه بگذرانید و آخر هفته های شما تکراری شده است کافی است که یک ویلا در شهر سربندان دماوند تهیه کنید و مدل زندگی و لایف استایل خود را تغییر دهید و این تغییر به سادگی با خرید یک ویلا در زندگی شما می تواند رخ دهد و این تغییر به حدی بزرگ است که باور آن را نمی کنید.

خانه در سربندان

خرید خانه در شهر سربندان به این شکل است که باید به مرکز روستا بروید و در مرکز روستا به دنبال خانه باشید؛ معمولا خانه های روستایی شهر سربندان دماوند رنگ و بوی یک زندگی قدیمی مثل زندگی زمان مادربزرگ های ما را می دهند که در این سال ها می توان آن را مجدد زنده کرد.

حالا می توانید انتخاب کنید که ساکن سربندان شوید و این زندگی را به طور زیبایی برای خود به ارمغان بیاورید؛ بازار خرید خانه روستایی های سربندان مثل محله های دیگر نیست و امکان خرید را دارید زیرا این مردمان با افراد غیر بومی به شدت مهربان هستند و افکار نژاد پرستانه ندارند که با آن ها به مشکل بخورید.

باغ و باغچه در سربندان

باغ ها و باغچه های سربندان محلی برای باغ داری و میوه های محلی هستند که بتوانید در آن ها محصولات کشاورزی و باغی ارگانیک تهیه کنید؛ در شهر سربندان دماوند می توانید میوه هایی مثل:

 • انگور سربندان دماوند
 • سیب سربندان دماوند
 • هلوی سربندان دماوند
 • گلابی سربندان دماوند
 • آلبالو سربندان دماوند
 • گیلاس سربندان دماوند
 • گردوی سربندان دماوند
 • و …

را یافت کنید و آن ها را کاشت و برداشت کنید.

 

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با سربندان می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

انواع مختلف ملک در آبسرد

شهر آبسرد دماوند در بخش شرقی شهر دماوند قرار گرفته است این منطقه یک شهر قدیمی است که امکانات شهر نشینی فراوانی را دارد و در این بین ملک های مختلف با کاربری های مختلف دارد؛ مغازه های زیادی در این منطقه هستند که تخت مغاملات زیر قرار می گیرند:

 • اجاره ی مغازه آبسرد
 • رهن مغازه آبسرد
 • فروش مغازه آبسرد
 • خرید مغازه آبسرد

با این توجه ما در این نوشته به فروش و خرید و رهن و اجاره ی ملک های تجاری و مغازه ها کاری نداریم و بیشتر به موارد عمومی تر که افراد غیر بومی به سراغ آن می آیند می رویم تا آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین موردی که آن را بررسی می کنیم زمین در آبسرد است که مواردی که در ارتباط با آن است را بررسی میکنیم؛ دومین موردی که آن را بررسی میکنیم ویلا در آبسرد است که برای خرید ویلا در منطقه ی آبسرد نیاز است حتما آن را بخوانید؛ سومین موردی که در شهر آبسرد آن را بررسی می کنیم خانه در آبسرد است که این خانه ها معمولا به عنوان زندگی اول و اصلی مورد استفاده قرار می گیرند و مورد آخر نیز باغ و باغچه در آبسرد است که با بررسی آن می توانیم اطلاعات مربوط به این شهر را تکمیل کنیم و برای شما خوانندگان یک نوشته ی کامل را به ارمغان بیاوریم.

زمین در آبسرد

برای خرید در آبسرد باید این را مد نظر داشته باشید که قیمت زمین های این منطقه کمی بالا تر از منطقه های دیگر به جز مرکز شهر دماوند است پس اگر متراژ بیشتری می خواهید و نمی توانید بودجه ی خود را تغییر دهید باید از محله هایی مثل اوچونک یا گرمابسرد زمین خود را انتخاب کنید و آن را بخرید و این نوع زمین در آن منطقه ها قیمت کمتری دارند و این به دلیل امکانات موجود در آن منطقه است وگرنه مرغوبیت آن ها هیچ تفاوتی ندارند و همه ی آن ها زمین خدا هستند.

ویلا در آبسرد

ملک های ویلایی در شهر آبسرد دماوند همه و همه دارای فول امکانات رفاهی شامل آب خانگی، برق خانگی، کنتور گاز خانگی، خطوط تلفن فعال، اینترنت خانگی و … هستند که به علت شهر بودن این منطقه در دسترس شما هستند؛ همیشه از گذشته تا به امروز تکرار کرده ایم که ملک های آبسرد همگی دارای سند هستند پس گول افراد را نخورید و ملک های بدون سند خریداری نکنید زیرا ممکن است پشیمان شوید.

خانه در آبسرد

خرید خانه در آبسرد مثل خرید خانه در دماوند و گیلاوند است چون شهرنشینی در این شهرها مانند دماوند و گیلاوند است و بافت شهری و آپارتمانی دارد؛ ملک های موجود در این منطقه قطعا از گیلاوند و بعد هم از دماوند ارزان تر هستند ولی این ارزانی به این معنی نیست که بتوانید به راحتی با یک عدد کم صاحب خانه شوید پس باید برای خرید یک خانه ی خوب در شهر آبسرد حتما یک مقدار بودجه ی مشخصی را تعریف کنید.

ملک هایی با کاربری خانه در آبسرد معمولا دارای حیاط هستند دقت کنید که کاربری یک ملک وقتی با نام خانه یاد می شود با آپارتمان متفاوت است زیرا آپارتمان چندین واحد دارد و معمولا هر یک از واحدهای آپارتمان برای فردی متفاوت است ولی خانه در واقع ملکی است در اختیار و در بست که تنها یک مالک دارد. (تمام مواردی که گفته شد در حالت کلی گفته شد و ممکن است در مورد تعدادی که انگشت شمار هم باشند صادق نباشد.)

باغ و باغچه در آبسرد

باغ و باچغه در آبسرد به زمین هایی گفته می شود که خارج از شهر هستند و در آن ها فقط کاشت و برداشت می شود؛ کشاورزی در شهر آبسرد رونق زیادی دارد و معمولا کشاورزان و باع داران آبسرد محلی هستند و زمین خود را ترک نمی کنند و آن را نمی فروشند بلکه از آن به عنوان محلی برای کسب درآمد خود استفاده می کنند ولی اگر این زمین ها را بفروشند معمولا دارای سند تک برگ به همراه نقشه هوایی هستند و دارای آب کشاورزی یا آب چاه هستند.

در کشاورزی نوین که این سال ها وارد شهر آبسرد شده است باغ داران زمین های خود را به مهندسین جوان می دهند تا در این زمین ها کشت مکانیزه انجام دهند که شکوه و جلال این نوع کشت به قدری خیره کننده است که شما فکر می کنید این امکانات برای چنین جایی واقعا زیاد است و معمولا در فیلم های خارجی آن ها را میبینید.

 

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با آبسرد می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

انواع مختلف ملک در اوچونک

در بخش آخر این نوشته به بررسی انواع ملک هایی که در منطقه ی روستایی اوچونک قرار گرفته است می پردازیم و اگر نکاتی در ارتباط با آن ها می دانیم آن را بررسی می کنیم و در مورد آن ها صحبت می کنیم.

اوچونک منطقه ی کوچکی است و بافت شهری آن کوچک است و بیشتر زمین های این منطقه زمین های خارج از بافت هستند و زمین های داخل بافت همگی ویلا سازی شده هستند.

زمین در اوچونک

زمین های اوچونک دارای موقعیت های مختلف هستند و زمین های مسطح یا زمین های شیب دار در این منطقه وجود دارد متاسفانه اطلاعی در ارتباط با اینکه دقیقا کی این زمین ها همگی دارای سند می شوند در اختیار نیست ولی بیشتر زمین های منطقه ی اوچونک در حال حاضر با برگه ی روستایی به معامله خواهند رسید.

در نظر داشته باشید که ما به افرادی که سرمایه ی خوابیده دارند و می خواهند به صورت بلند مدت در جایی سرمایه گذاری کنند منطقه ی اوچونک را پیشنهاد می کنیم زیرا در نظر بگیرید اگر رشد یک منطقه عددی بین ۱ تا ۱۰۰ باشد منطقه ی اوچونک تنها به عدد ۵ رسیده است ولی منطقه ای مثل جابان در این بازه که گفته شد عددی مثل ۸۰ است و این نشان این را دارد که این منطقه رشد بهتری خواهد کرد و شما با پول و بودجه ی خود می توانید ملک ها بزرگتری را تهیه کنید.

البته این موضوع صبر می خواهد تا این منطقه رشد کند و با رشد این منطقه شما می توانید به سادگی سرمایه ی خود را چندین برابر کنید زیرا در مورد منطقه ای مثل گرمابسرد این اتفاق افتاده بود اما در منطقه ی اوچونک هنوز خیلی جای رشد وجود دارد.

ویلا در اوچونک

ویلاسازی اخیر در اوچونک چهره ی این روستا را رنگ دیگری داده است این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه افراد غیر بومی به این منطقه بیایند و ویلاسازی کنند به نفع همه می باشد زیرا کیفیت و کلاس این منطقه بالا می رود و با این موضوع افراد دیگری به این منطقه می آیند و در آن سرمایه گذاری می کنند و همین موضوع باعث افزایش جمعیت آن در نتیجه آمدن امکانات به این روستا می شود که رشد قیمتی این منطقه را به اوج خود می رساند.

این منطقه ی زیبا و ویلاسازی در اوچونک بسیار آینده ی درخشانی را برای شما دارد.

خانه در اوچونک

خانه در اوچونک اینگونه است که معمولا تعداد آن ها کم است زیرا جمعیت گذشته ی این منطقه هم کم بوده است و افرادی که خانه ی روستایی داشته اند هم هنوز در خانه ی خود حضور دارند پس پیدا کردن خانه روستایی در منطقه ی کوچک اوچونک به نظر کار دشواری می آید و حتی به برخی از مشتریان خود می گوییم که در خرید خانه روستایی در منطقه ی اوچونک خیلی دقت کنید چون احتمال اینکه آن ملک مشکلاتی را داشته باشد زیاد است.

اگر به دنبال خانه روستایی و آن حال و هوای قدیمی هستید یک زمین در شهر اوچونک تهیه کنید و در آن ملکی ویلایی بسازید و آن را به روش سنتی بسازید و تزئینات آن را کاملا سنتی و قدیمی در نظر بگیرید جدا از اینکه استحکام مصالح جدید و آهن را در اختیار دارید موضوع این است که به هدف خود که رسیدن به یک خانه ی شبه روستایی است رسیده اید و حالا مالک یک خانه ی قدیمی مثل مادربزرگ های درون داستان های کودکی خود هستید.

باغ و باغچه در اوچونک

باغ و باغچه هم که در شهر اوچونک دماوند به وفور پیدا می شود و شما می توانید به متراژ های مختلف آن ها را تهیه کنید کافیست سرمایه ی خود را حساب کنید و به یک مشاور املاک تماس بگیرید و در مورد ملکی که می خواهید صحبت کنید و یک زمین خارج از بافت با کاربری کشاورزی یا باغ و باغچه تهیه کنید؛ این نوع زمین ها قیمت های کمتری نسبت به زمین های داخل بافت دارند از این رو می توانید متراژ بیشتری از زمین را صاحب شوید پس خوشحال باشید که شما می توانید صاحب یک زمین بزرگ شوید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با اوچونک می خواهید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

 

 

جمع بندی – بررسی ملک های مختلف دماوند و کاربری آن ها

کلیات این نوشته این گونه بود که ما اطلاعاتی را در ارتباط با ملک های پر کاربرد و مختلف در بخش های مختلف دماوند به شما دادیم و نکاتی را از نگاه محلیان و بومیان این محلی برای شما جمع آوری کرده ایم و با زبانی شیرین و ساده و فارسی در وبلاگ کارشناسان املاک دماوند منتشر کردیم.

بعد از اینکه این موارد را گفتیم در مورد هر یک از این نوع کاربری به طور کلی بحث کردیم و آن ها را مورد نقد قرار دادیم و این نوشته به طوری مفید و طولانی شد که احتمالا فقط افرادی که هدف واقعی برای خرید ملک در منطقه هایی مثل:

 • دماوند
 • گیلاوند
 • اوچونک
 • گرمابسرد
 • آبسرد
 • سربندان
 • جابان

دارند مطالعه می کنند که این واقعا باعث خرسندی ماست که وبسایت ما به صورت تخصصی مسائل مربوط به املاک را مورد بحث قرار می دهد و به عنوان یک مرجع واقعی در حوزه ملک و املاک و مستغلات در این شهرستان فعال می باشد.

 

 

نظرات خود را در ارتباط با نوشته ی بررسی ملک های مختلف دماوند و کاربری آن ها برای ما بنویسید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای بهتر کردن خدمات سایت برای ما بنویسید تا در مقالات بعدی وبلاگ کارشناسان املاک دماوند آن ها را رعایت کنیم.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۲۱۷۶۰۵۵۴ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *